Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake

Go down 
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



flake - Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake Empty
PostajNaslov: Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake   flake - Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake Empty03.03.11 14:02

The 'Christmas cake' of all tobaccos. A very rich, sweet fully flavored blend. The main feature is the high proportion of naturally sweet sun-cured tobaccos in the blend - over 40%. Only 30% Virginia leaf, with the rest of the blend coming from Burleys and Dark-air cured contribute to a rich, but rewarding smoke. The whole blend is cased in maple sugars to further enhance the natural sweetness of the sun cured leaf and then rounded off with a dash of rum.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Bozicni Kolacic?
Nema sanse ako se mene pita.
Naime, ovo je jedan od duhana koji ima vrlo primamljiv opis ali stvari su, nazalost, bitno drukcije nakon sto se napuni u lulu i pripali.
Namjerno kazem nazalost jer u pravilu preferiram sladje duhane sto kod ovog nije slucaj, za nekoga je to mozda plus, za mene nije. Ispocetka sam ga imao namjeru svrstati medju aromatike ali sa tom skupinom ga veze poprilicno mala i jedva zamjetna nota ruma, puno bolje se, po mom misljenju, uklapa ovdje.

Dakle, nakon otvaranja limenke osjeti se dosta jak miris suhih smokava (vjerojatno burley) pomijesanih sa malo ruma, doslovno tako. Ne moze se reci da je sladak, koliko god se pazljivo i lagano povlacilo ta obecana slatkost ostaje daleko u pozadini, prevladaju je neka vrsta gorcine pomijesane sa aromom ruma, podsjeca malo na kakao.
Po nivou jacine bih ga svrstao medju srednje jake do malcice jace duhane, mislim da bi bio izvrstan za lulase sa puno staza koji vec imaju "drvene" jezike. Ono sto me je iznenadilo od samog pocetka je ogromna kolicina dima koji se oslobadja dok se pusi Rum Flake, nesto nevjerojatno, zaista. Sukladno prije navedenom, room note moze biti ocijenjen kao podnosljiv.

Prilikom pusenja ponasa se cisto korektno, lijepo i postojano gori, nema potrebe za puno dodatnih pripaljivanja, hladan dim, sve pohvale i preporuke za onoga tko misli da bi mu se takav duhan svidjao sto se tice arome i okusa...

Mali prigovor bih imao jos na oblik limenke ali to je generalno poznato. Ove cetvrtaste se vrlo brzo deformiraju i ne brtve dobro. Preporucljivo ga je cuvati u nekoj drugoj posudi bez prisustva zraka.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

flake - Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake Empty
PostajNaslov: Re: Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake   flake - Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake Empty09.03.11 21:19

Dobio od dobrog prijatelja malo ovog duhana za probu i moram priznati da mi nije nikako legao. Dao sam mu i drugu sansu, ali sta je tu je.
[Vrh] Go down
 
Gawith, Hoggarth & Co.: Rum Flake
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gawith, Hoggarth & Co. - Bright CR Flake
» samuel gawith brown sugar flake
» Gawith, Hoggarth & Co. Bulk: Kendal Gold
» Samuel Gawith: 1792 Flake
» Samuel Gawith: Chocolate Flake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: