Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Gdje kupiti zamjenske usnike?

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty01.02.08 14:49

Ima li tko ideju?
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty01.02.08 14:53

ahhha...to je pravo pitanje!!!I te renomirane kuće bi uz svoje lule mogle odmah stavljati rezervne!!
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty01.02.08 14:54

Pa da, recimo dva u paketu, ali nemora bit orginalni, samo da je slicnog oblika.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty01.02.08 15:47

Mislim da će na to pitanja najbolji odgovor imati gospodin majstor.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty01.02.08 16:10

Nasao sam na netu, nekih 13$ kostaju kaj nije tak puno, ali nema bas neki izbor. Naravno i ima razlicitih matrijala, pa bi bilo dobro da nam "majstor"! malo napise koji su dobri a koji ne.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty01.02.08 16:22

[You must be registered and logged in to see this link.]

ovo sam nasel recimo
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty04.02.08 1:52

Evo, ovako! Pitaju me cesto na sajmovima da li imam usnike za taj i taj tip lule.
Stvar je vrlo jednostavna. Svaka pojedina lula ima svoj usnik. Iako je isti model nije isti
dijametar. radi se vjerovatno o stotinkama milimetra, ali one vec uvjetuju da neki
usnik plese ili da je pretvrd. Zato se najcesce prodaju usnici koje treba istokariti. Jedini
i najbolji nacin je dati nekome tko ima tokarski stroj da vam istokari. Cijene usnika
na Internetu su pretjerane. Prica je otprilike kao i o autima. Rezervni dijelovi i
popravci su uzasno skupi. Imao sam prilike popravljati razne lule, stvar koju nerado
cinim, jer koliko god naplatio nije dobro. Inace ako imate veliki broj lula za popraviti
mozete poslati mom majstoru koji je po cijenama i po radu, malo je reci posten.
On ima sve vrste usnika, samo primjera radi, lik mi je narucio lulu koju je pusio Lee
Van Cleef u filmu "Za saku dolara", Peterson nickel army mounted 313, i sta cu sa,
pa kod Maura. Naravno da ih je imao. Mozete pogledati njegov site, pa ako mu
budete pisali, obratite se na mene, sigurno je da ce cijena biti jos povoljnija:
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty04.02.08 1:54

To volim kod ovog covjeka, nema puno posteva ali svaki je na mjestu Smile
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty04.02.08 1:56

Meni su u Trstu u tabbacherii "Ritani" dvije na promjeni usnika, još od svibnja. Ne naplaćuju ništa, i čekaju me tamo, samo nikako da me put nanese do Triešta.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty04.02.08 1:56

Da li se usnici farbaju, u jednom filmicu sam vidjel da da
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty04.02.08 2:12

Da,Mauro ima lipih stvari na svojoj stranici.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 17:24

Je li mu netko već slao (iz Hrvatske) štogod na popravak? Meni treba nekih desetak lula nove usnike pa me zanimaju iskustva s poštama i (eventualnim) carninskim neugodnostima...

Ja sam svojedobno popravio nešto lula u Grazu, ali to je bilo još u davno doba schillinga, a nikako da me odnese put opet u tom smjeru.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 17:54

E dečki dragi,ja imam svog osobnog servisera i zahvaljujući Davorinu,ponovo ću pušiti novu Savinellicu na kojoj mi je puknuo usnik već nakon drugog pušenja,a radilo se samo o lošem,grbavom čistaću.Nisam je pregrizao kako bayro zahebava.Usnik je takve kvalitete i debljine,da me frka lulu uopće pogledati.
I hebo Vas Savinelli skup sa Smokingpipesom Za carinu
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:17

Ne znam da li je netko iz Hrvatske slao Mauru lule na popravak, ali znam da ima posiljaka
i izvan EU. Evo njegovog cjenika: zamjena ebanitnog usnika 16 e, metakrilatnog 20,
jantarnog 30, ciscenje i glancanje lule 8e. Osim toga ima usnike od camberlanda, roga
i vjerovatno svih postojecih materijala. Uvijek se moze nagoditi za cijenu ili eventualne
posebne zahtjeve. Garantiram za njegov rad, jer sam vidio kako radi i to je zbilja
spektakl.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:33

Hvala na vrijednim informacijama i nadam se da ću se okuražiti i poslati koju lulu. Neke su vrijedne, neke i ne, ali za svaku sam emotivno vezan...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:44

Pa cijene mu i nisu pretjerane...A vidim da će Mauro imati posla sa nama, balkanskim buldozima! :psic:
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:52

Malo offtopic:

Baš sam se začudio na informaciju o prilično "lošem", odnosno tankom usniku na Krešinoj Champagne Savinellici. Koliko je meni poznato Champagne nije baš low end serija.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:54

Nije, ali je usnik stvarno bio tanak kao papir....
A Šokre ne grize svoje lule, to ga ja malo prckam, onako iz sporta, da ne bi ispali iz štosa kad nam Fubi naleti! bounce
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:58

Fubi nam se sada mota po Grčkoj. Baš me zanima hoće li imati vremena da malo pronjuška po tamošnjem svijetu lula i duhana.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 22:58

Na kojem djelu je bio tanak, naime postoje limiti za debljinu onog djela koji se drzi medju zubima. Ne smije biti pretanak, jer kratko traje niti predebel, jer onda zamara celjust.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 23:01

Da Branko,na onom mjestu gdje se stavlja u usta...izuzetno tanak,dok je lula masivna i velika.
Tko drži lulu među zubima,vrlo brzo će je pregristi.Toliko o Savinelli kvaliteti.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 23:05

Meni to sve nekako izgleda kao "tvornička" greška.
Baš gledam usnike od dvije Savinelice koje imam (Aurelie), i čine mi se sasvim ok.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 23:05

Oni gumeni štitnici (ima ih Rich) će spasiti stvar.Kruno,uzet ću odmah više komada da nemoraš i ti naručivati.Naravno,ako tvoja stigne???
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 23:10

Vidio sam tu žalost od usnika i stvarno je bio pretanak baš na mjestu koje se stavlja u usta, lula je masivna, a usnik je bio originalan još od cumberlanda...
Vjerojatno tvornička greška ili se "Savinelli" rješavao viška preko lopina iz Little Rivera...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty03.06.08 23:11

Super! Hvala!

No kako stvari za sada stoje taj gumeni štitnik ću jedino na lulića moći staviti pošto lule nema. Za carinu
[Vrh] Go down
Sponsored content





gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti zamjenske usnike?   gdje - Gdje kupiti zamjenske usnike? Empty

[Vrh] Go down
 
Gdje kupiti zamjenske usnike?
[Vrh] 
Stranica 1 / 5.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Gdje kupiti u Berlinu?
» Gdje kupiti u Trstu?
» Gdje kupiti u Ljubljani?
» Gdje kupiti u Grazu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Gdje i kako kupiti (offline - trgovine - brick and mortar shops)-
Forum(o)Bir: