Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Lep pozdrav iz Prlekije

Go down 
+14
fatjoe
sinus
gavran11
Brka
milo
amaru
ibublic
420blackadder
bingo
imnik
ssekir75
Davorin
bayro
LenkoSmrk
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 12:29

Topic pove vse.

Kao prvo, molim za razumjevanje vezi jezika.
Ipak sam učio/naučijo "nepostoječi" jezik srb/hr još u vrjeme Yuge, tako da se nadam,
da me neče neko izpravljati na napisanome. Mogu ja i na slovenskom, ali kolko sam pratio forum, vidim
da vas ima onih koji razumiju "Janeze" Smile Ali zbog obšteg razumevanja, budem koristijo Yugo-mix jezik.

Na ovaj forum dovela me znatiželja o svemu vezano za lule. Počeo sam si razmišljati, da bi ja polako prešao
iz "plugera" v pipušara. Ali mi se činilo, da ima treba misterij lule malo iztražiti. I tako me striček Gugl doveo na
vaš forum, kdje sam saznao, da je bilo foruma o "fajfama" i kod naz u deželi. Ali našalost to je prošlost.

Danas se ja odlučio, da više neču biti "gost", nego da se registriram i da možda i ja pridonesem na ovaj forum.
Nažalost starih iskustva nemam, jer tek moj luljaški status traje 14 dana. Pa ču tako više postavljat pitanja Smile

Nabavio sam dvije lule (jedno i pol). Ko početnik nisam hteo bacit hrpu novca, tako da sam kod Dreiera (hvala g. Bayro) uzeo
jedno koja mi se svidjela iz košare, a jedno koja mi se svidjela (biljardica-ravna), a polovina je meer od "Meerschaumarketa" identična
kakvo je uzeo poštovani Bayro (nadam se da ne zamjerava, što sam ga kopirao, ali mislio sam si , ak njemu odgovara, mogla bi i meni).


Toliko ukratko o meni.

Ljep pozdrav svim štovateljima hladnog dima Smile
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 12:32

Lijep pozdrav i dobrodošao! Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 12:59

Doborošao! I samo ti piši kako ti odgovara, lulaši se uvijek razumiju! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 15:10

Dobrodošao, a što se mene tiče možeš pisati i na Slovenskom, kao što bayro reče, lulaši se razumiju Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 15:45

dobrodoso lenko! bolji je tvoj srpskohrvatski nego moj slovenski, a i ne vidim sto bi nekom smetalo... meni je srpski maternji, pa kao sto je ocigledno ne pisem knjizevno niti postujem pravopis.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 15:58

Lep pozdrav i dobrodosao.
Razumecemo se kako god budes pisao, jer se kao sto bayro rece lulasi razumeju.
lula
[Vrh] Go down
bingo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
bingo


Broj postova : 152
Join date : 20.09.2010
Age : 53
Lokacija : Okolica Zaprešića

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 15:58

Dobrodošao
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 16:03

Pa znam da se nađu pojedinci, koji so jako osetljivi na jezik, pa zato radje več unapred napišem, da sam djete Yuge.
Jest da sam rodjen Janez, ali mi je ujak oženjen sa srbkinjom, pa sam več u rani mladosti naučio od sestrične srbski, a
tv-zagreb (u ono doba) bila je tv stanica koju smo primali sa antenom, pa mi je domači jezik.
Posle 91 ja saznajem, da ima puno razlike izmedju srbskog i hrvatskog, al šta ču se sat učit razlike, glavno da se razumimo Smile
Al imam sreče, da ne treba čekat slo titlove za filmove, sam da je "naš" prjevod i več gledamo film.

Hvala, što vas nebi smetalo, ako bi pisao na Slovenskom. Ali kao što sam napisao, radje ču se služit yugo-jezikom,
pa da me svi razumiju.

Hvala svima na dobrodošlici cheers
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 16:14

Ma, služi se kako god tebi najviše odgovara. Very Happy
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 18:14

Dobro nam došao Lenko ! Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 19:06

Dobro ti nama došao, a piši kako te volja!
Samo još napiši u profilu koliko ti je godina, jesi li punoljetan ili kao Papa Štrumf i ja puno-punoljetan! bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 19:11

Lep pozdrav, in fajn se mej! Tudi tukaj nas ma ker se vemo pogovarjati po slovenski. Smile
[Vrh] Go down
amaru
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
amaru


Broj postova : 223
Join date : 03.04.2010
Age : 40
Lokacija : grad na 4 rijeke
Omiljeni duhani : Balkan latakia, S.-English mixture

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 19:16

Dobrodošao Laughing
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 19:23

Lep pozdrav iz Slovenije.
Dej napiš katere znamke , ne vrste tobaka ima Dreier, al ima internetno stran
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 19:36

Dobro došao Very Happy
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 20:35

Dobro došao.
Ja ne razumijem ništa slovenskog. Mi smo previše istočno od Slovenije te nismo hvatali nikakve slovenske tv programe i vježbali jezik.
Ovaj Yugo-mix ti je savršen.
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 20:39

Dobrodošao!

Dajmo fantje, da se i Slovenci probude Laughing
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 20:39

Me veseli, da se trudite razumeti/pogovarjati slovensko.

Milo, kar se tiče znamk tobakov, ti žal dosti ne morem pomagati. 99% časa sem sma s kolegom zijala pipe, tobake pa sem mel na švinglcu napisane, ker sem "preštudiral" podforum aromatikov, in pa še malo tobacco review-e.
Je pa me teta prepričevala naj njuham tobak in se odločim kaj bom vzel. Malo sem glumil... ker sem se spomnil, da lahko tobak čudovito diši, pa je podn za kaditi. Pol pa poškilim na švingl, pa rečem "Amfora red", pa me teta pogleda kot da sem rekel CLAN, No zgleda da sem vtis popravil s "Sundays Fantasy".
Bil sem pa zelo žalosten ko teto nisem mogel prepričat naj da nazaj filter adapter v pipo. Je trdila da je to samo "transportni" adapter. Pa rečem..jaz bi kupil, kolko ojrof...pa meni ona... nemoreš kupiti. (moram ukrasti zgleda).

Internetne strani nimajo. Jaz sem se s svojo nemščino skoraj ubil, namesto da bi kot kolega kepo s teto komuniciral v angleščini. Ponavadi se z "jodlarji" zmenim ko gre za računalniške komponente (blo aktualno ko smo še dobli Mwst nazaj) .
Ker mam namen iti še ta mesec gor, bom vzel fotiča zraven pa teto prosil če lahko malo poslikam, pa bom prilepil na forum pri temi "Shoping in Graz".

Sorry, malo sem se razpisal in najbrž še v napačnem podforumu.
Bit če bolje drugi put (vada OC, kog sam izdimil pred 5 minuta utjecao na mene) puffy
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 20:59

Dobrodošao Lenko!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 20:59

samo ti pisi, niko nece da se ljuti... doduse ima posebna tema za to, ali uvek "malo" skrenemo s teme... Twisted Evil
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty12.12.11 22:42

Dobrodošao lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty13.12.11 9:13

Dobrodošel
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty13.12.11 19:16

Dobrodošel,
Lep pozdrav iz Prlekije Image005
[Vrh] Go down
Budo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Budo


Broj postova : 206
Join date : 07.03.2011
Age : 35
Lokacija : RH
Omiljeni duhani : McB Golden Blend, Sunday's Fantasy, LL BL/WB

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty14.12.11 14:59

Pozdrav i dobrodošao! lula
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty14.12.11 16:53

Lipi pozdrav! piva
[Vrh] Go down
Sponsored content





Lep pozdrav iz Prlekije Empty
PostajNaslov: Re: Lep pozdrav iz Prlekije   Lep pozdrav iz Prlekije Empty

[Vrh] Go down
 
Lep pozdrav iz Prlekije
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» pozdrav
» pozdrav...
» pozdrav
» pozdrav
» Pozdrav

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Za nove korisnike :: Upoznavanje & predstavljanje-
Forum(o)Bir: