Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share

Sa filterom ili bez

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Pušite li lulu sa filterom?
Da
Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_lcap43%Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_rcap
 43% [ 63 ]
Ne
Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_lcap46%Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_rcap
 46% [ 68 ]
Samo neke duhane
Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_lcap11%Sa filterom ili bez - Page 3 Vote_rcap
 11% [ 16 ]
Ukupno glasova : 147

Autor/icaPoruka
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7271

Sa filterom ili bez - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty28.09.10 19:18

19.30, i ne šali se Very Happy da ne dođeš
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 13095
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty28.09.10 19:18

Sette e mezzo, come sempre. Stesso posto! Cool

Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka

Broj postova : 311

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty07.12.10 12:13

Glasovao sam NE filteri, ali mislim da ću morati početi koristiti filtere jer mi bude prejak duhan. Pošto ja još uvlačim dim u pluća.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

Broj postova : 2959
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty07.12.10 14:21

poceces brzo da NE uvlacis, prolazna faza... Cool
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo

Broj postova : 55

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 9:30

Jučer navečer sam prvi puta probao pušiti lulu bez filtera punjenu sa meni omiljenim Navy flake duhanom. I mogu napisati da je meni osobno doista to jedan drugi osjećaj.
Ono što sam primjetio u odnosu na pušenje s filterom bilo je da mi je potrebno svega 2 pripaljivanja da popušim lulu do kraja ( inaće mi treba više od dva puta ). Također sam naćin pušenje lule je istovremeno postao opreziji ( da ne grize za jezik ili da ne posaugam žar ) ali i puno opušteniji. Jer se moglo uživati u pravoj aromi duhana "površnim pućkanjem" za razliku od pušenja s filterom gdje treba barem 50% jaće povući dim. Moram napomenut i da mi se lula manje grijala u odnosu na pušenje s filterom. Vrlo vjerojatno zbog puno manje potrebe za češćim i punijim uvlaćenjem dima u odnosu na pušenje s filterom.
Eto ovo su bila moja skromna zapažanja kao početnika u svijetu lula na pušenje sa i bez filtera.
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer

Broj postova : 93

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 11:13

Ista stvar i kod mene strojo,potpuno.Najveću sam razliku primjetio kad sam kupio english mixture od savinellia,odličan duhan,u početku ga pušio u ovim lulama s 9mm filterom.Nakon par dana kao da mi je oslabio okus,napunio ga u lulu bez filtera...ma milina Laughing
Uglavnom filteri su out,čak nisam ni potrošio cijelu kutiju,ostalo ih 5-6.
Reci mi samo da li si stavio adapter ili ne,pošto ipak ostane velika rupa kad baciš filter pa me strah da mi ne uleti štagod duhana u grlo?
Da li kombinirat adapter sa meer granulatom ili su ovi kamenčići dovoljni sami po sebi pošto ću vjerovatno teško nać adapter u našim trafikama pa dok stigne s e-baya?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 11:42

Adaptera imaš u Austriji kod herr Dreiera za sitne pare, jer on i tako ne zna što bi s njima, jer Austrijanci (i Nijemci) puše gotovo isključivo sa filterom, pa ima Dreier adaptera na bacanje. Par puta mi je poklonio čitavu hrpetinu, a par puta mi je naplatio čak 1 €!
No, dovoljan ti je i meer granulat - ništa se neće dogoditi.

[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 12:40

Nisam baš često u Austriji Very Happy ,popodne kupujem granulat a za adapter ću još vidit...bitno mi je da sam otkrio da nije problem u luli,duhanu ili meni nego jednostavno u filteru...nije to "to" kad je on u luli.
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 13:08

Mortimer ja sam pušio bez adaptera i meer granulata. Pošto sam opreznije vukao nisam imao problema sa ulijetanjem duhana, pepela i žari u usta i grlo. Nemogu sa sigurnošću tvrditi ali to možda i ima veze sa oblikom i veličinom lule. Moja je bent billiard oblika pa možda nije podložna kojekakovim ulijetanjima kod opreznijeg uvlaćenja kao neka straight lula. Ali sigurno bi više o tome mogli napisati oni iskusniji.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo

Broj postova : 1413
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 17:41

ja kupim Juniore i onda ih pažljivo otvorim ,bacim aktivno uglje u smeče ,pažljivo sestavim.
Onda nemam problema sa uletanjem duhana ili pepela u usta i papir od filtera upije malo kondenzata i moje sline a aroma i snaga duhana ostaje netaknuta.
[Vrh] Go down
strojo
Prva lula
Prva lula
strojo

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 18:28

A sa čime ih sastavljaš - pretpostavljam da ih ljepiš ? scratch
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 19:09

Ma nemojte kapeličariti!
Godinama sam pušio bez adaptera i ništa se dogodilo nije. A meer granulat je zakon! Komadić, dva na dnu lule, pokupi svu gadost!

[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo

Broj postova : 2541
Omiljeni duhani : GLP Cumberland, Gaslight, C&D Autumn Evening

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 19:34

Samo bih rekao da pušim bez filtera i nemam stranih tijela u ustima, sa kojom god lulom, osim toga filter ne mijenja ništa, jedino može malo ublažiti tongue bite kod nekih duhana, a kod nekih niti to. Ništa se neće dogoditi ako taj prostor ostane prazan, samo ga se sjetite očistiti poslije pušenja.
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER

Broj postova : 750
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty23.05.11 20:02

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
Ma nemojte kapeličariti!

.. a baš sam se nameračio ...
clown
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty24.05.11 21:51

aman ljudi, man'te se prazne price. godinama sam pusio cigarete bez filtera pa nisam pljuckao duvan, a filter je u moju lulu usao jednom - da vidim kako to izgleda - i nikad vise. pa sta mi fali? bogu fala nista... odavno smo zakljucili da je to samo marketinski trik vauena i ostalih proizvodjaca filtera. isto i za adaptere - imam samo jedan i verujte mi da ne znam u kojoj luli mi je (tolko o tome koliko se cesto koristi ta lula Twisted Evil ). nemojte da dramite niokocega vec zapalite i uzivajte...za promenu Smile
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty25.05.11 13:44

sto ljudi sto čudi
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty25.05.11 21:23

ma jeste imenjace, ali je problem u necitanju foruma. kako se koji novi clan prikljuci prezvakavamo istu pricu Mad
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty25.05.11 23:47

Bez nervoze ssekir,koliko vidim anketa je još uvijek otvorena,topic je na vrhu i označen kao važno...ja kao novi član sam postavio jedno sasvim normalno pitanje stroju,odg.dobio od njega i bayre,tako da ne vidim u čemu je problem.
No hard feelings,zapali i ti i uživaj.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 0:21

vidi, znam ja da je problem iscitati sve sto na forumu pise ( a ima toga ohoho), ali ova osnovna i pocetnicka pitanja su kako si sam primetio uvek pri vrhu i na dohvat ruke, tj citanja. ja sam ovaj forum iscitavao dosta dugo pre no sto sam se registrovao, i moram da priznam da sam mnogo stvari naucio. pitam i ja ponesto (najcesce Papa Štrumf: ), kao sto se vidi, ali prvo pretrazim ima li vec odgovora. dakle, lepo zapalis lulu, sednes ispred kompa, krenes sa citanjem i ne razmisljas o njoj Cool
[Vrh] Go down
mortimer
Prva lula
Prva lula
mortimer

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 14:31

Ma vidim ja da tebi triba crtat Very Happy
Jesi li ti administrator/moderator-nisi
Jesam li ja tebi postavio pitanje-nisam
Je li topic otvoren-je
P.S. ne shvaćaj ovo preosobno al ako članovima foruma treba tvoje dopuštenje za nekog nešto pitat il s nekim raspravit nešto onda treba tako naglasit...u pravilima foruma
Uglavnom net mi nije mjesto za prepucavanje stoga piva
That's all from me.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 15:29

Mortimere ma znaš ti ŠKOLSKE PROFESORE koji su to po profesiji ,nacrtat si im morao tri puta a još uvijek si dobio kec Very Happy Laughing Cool
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 23:20

nije problem sta sam ovde ja, clan ko i svaki drugi (ako je to uopste bitno), vec da se stvarno vecina tema vrti u krug zbog toga sto neko ne procita ono sto je vec xyz puta napisano. malo break i sve ce biti u redu piva

@milo

pa i nisi daleko od istine Twisted Evil
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11

Broj postova : 240

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty26.05.11 23:54

Daj mu dvicu... kraj godine je, nema smisla... bounce
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty27.05.11 7:54

Eto, nema me pola dana na forumu i odmah nekakve iskrice, bez veze!
U pravu ste obojica; i Sekirče i Mortimer. Činjenica je da je forum postao ogroman, tražilica k...u ne valja i doista je teško naći neku temu, Mortimer je postupio u skladu sa pravilima foruma; topic je otvoren i Mortimer je pitao nešto što ima veze s pušenjem lula (često puta ima pitanja koja sa pušenjem lula nemaju nikakve veze Evil or Very Mad )
A i Sekirče je u pravu, jer je činjenica da je forum postao prevelik, i većina se tema "vrti u krug", no to je tako, i bolje da se neke stvari ponove i više puta, nego da se uopće ne spomenu!
Prema tome - pitajte, pa makar i sto puta, ali ipak prije toga, barem letimično pregledajte teme! bayro

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7271

PostajNaslov: Re: Sa filterom ili bez   Sa filterom ili bez - Page 3 Empty27.05.11 9:26

potpuno se slažem, kada trebam pronači neki svoj topik to postaje problem, a netko iz vana da to uradi ----- mission iimposibile Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/

Sa filterom ili bez
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next