Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Gumene navlake za usnik

Go down 
+11
MOVESHAKER
foksieloy
Antiša
milo
G.S.Patton
Capt. Horatio MacAllister
Suspiria
Chofus
--muki--
ssekir75
sinus
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty27.12.11 22:09

Koristite li ovakve gumice.
Gumene navlake za usnik Kgrhquokpoe4m4umvbzbov8

Btw. imam par komada dimenzije 12 mm koje bi rado zamijenio za manju (9mm)
Ako moderatori misle da ovo nije za "Tips and tricks" znaju kaj im je za delati,a ja se duboko izvinjavam.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty27.12.11 22:37

sinus, gde si ovo nabavio? imam jednu savinelicu jos nevinu, progrickan joj je usnik. verovatno se neko dete igralo gusara. obzirom da ja nemam Papa Štrumf u blizini da mi napravi novi po meri, ovo bi mi pokrpilo situaciju itekako.
[Vrh] Go down
--muki--
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
--muki--


Broj postova : 769
Join date : 16.06.2010
Age : 48
Lokacija : osijek, HR

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty28.12.11 6:25

[Vrh] Go down
http://tnd-pipes.com/
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Softy Bits   Gumene navlake za usnik Empty28.04.13 9:58

Vidio sam na internetu (pipesandcigars i slični) za kupiti a i vidio sam da postoje određene alternative. Ono što me zanima me kako i gdje vi nabavljate "softy bits" (ono mekano za usnik bi bio slobodan prijevod)? Žao mi je izgristi svoje nove lule a ponekad bi volio imati slobodne ruke
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty28.04.13 10:11

Ja sam ih kupio preko eBaya. Dođu neku siću desetak komada, no na kraju ih ne koristim, već sam ih podijelio.

Edit: evo link http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1311.R1.TR2.TRC1&_nkw=rubber+pipe+tips&_sacat=0&_from=R40
[Vrh] Go down
Capt. Horatio MacAllister
Peče me jezik
Peče me jezik
Capt. Horatio MacAllister


Broj postova : 401
Join date : 16.04.2012
Age : 59
Lokacija : Zaprešić

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty28.04.13 12:15

Imaših ih na 4noggins i vjerojatno posvuda. Malo proguglaj.
[Vrh] Go down
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty28.04.13 15:18

Capt. Horatio MacAllister je napisao/la:
Malo proguglaj.

Jesam samo me zanimalo imaju li stari lisci neku lokalnu alternativu, kud je svijet o'šo kad i komadiće gume iz Amerike moramo naručivati Rolling Eyes
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty28.04.13 20:28

Nabavio sam ih i ja prije nekog vremena, super su. Imam jednu DMP s jantarnim usnikom, pa mi nije bila bas ideja metnut crnu gumicu (bez prljavih misli i pokvarenih strast, molim! 😜), te sam razmisljao kupit silikonsku dudu za flasicu za bebe, odrezat ju i navuc na usnik. No, do realizacije ideje nije doslo.... Mozda ne bi bilo lose probat, Chofus...
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty29.04.13 14:07

Ja sam sve moje koje mi je velikosrčno poklonijo Muki pregrizao.J....... kad imam takve zube.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty29.04.13 14:38

milo je napisao/la:
Ja sam sve moje koje mi je velikosrčno poklonijo Muki pregrizao.J....... kad imam takve zube.

Što onda radiš usnicima? affraid
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty29.04.13 14:57

Gleda slike Grgine kuhinje i ogladni.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 12:34

sada sve lule pušim iz ruke ,jer kad sam jih držio među zubima je posle nekoliko pušenja usnik bio vrlo oštečen.
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 13:08

milo je napisao/la:
sada sve lule pušim iz ruke ,jer kad sam jih držio među zubima je posle nekoliko pušenja usnik bio vrlo oštečen.

meni se čini da nije problem u zubima, nego da se bojiš da ti lula ne ispadne iz usta, pa, za sigurnost, muški zagrizeš usnik.

u teoriji ju samo jednostavno trebaš držat "na vagi" između gornjeg i donjeg reda zubi

(... masa glave lule će lulu vući dolje, donji zubi služe kao oslonac, a poluga koja tako nastaje tjera vrh usnika gura u gornji red zuba koji ne dozvoljava da ispadne ... bitno je ostaviti malo mjesta između gornje o donje čeljusti te ne lamatati glavom liievo-desno. Ako si prinuđen klimati glavom lijevo-desno nježno pritisni usnik jezikom uz gornji red zuba.)

ako ti odgovara "iz ruke" neka ti ne smeta moj opširni post
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 13:39

MOVESHAKER je napisao/la:
milo je napisao/la:
sada sve lule pušim iz ruke ,jer kad sam jih držio među zubima je posle nekoliko pušenja usnik bio vrlo oštečen.

...u teoriji ju samo jednostavno trebaš držat "na vagi" između gornjeg i donjeg reda zubi

Otprilike tako. U mom slučaju, ja lulu držim na vagi između gornjeg reda zubi i donje usne. Tragovi zuba mi ne ostaju, jer u biti i nema zagriza. Ako je još i lula dobrog balansa, užitak je veći.
[Vrh] Go down
Capt. Horatio MacAllister
Peče me jezik
Peče me jezik
Capt. Horatio MacAllister


Broj postova : 401
Join date : 16.04.2012
Age : 59
Lokacija : Zaprešić

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 14:15

Sa full benticama nema tih problema.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 14:21

ja svakako imam problema sa drzanjem lule u ustima jer u tom slucaju nekontrolirano i previse slinim.
Sad
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 14:56

Ja nikad nisam uspio savladati pušenje bez ruku, uvjek zaslinim sve ko svinja, ko zadnja njubara.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 15:09

grga je napisao/la:
ja svakako imam problema sa drzanjem lule u ustima jer u tom slucaju nekontrolirano i previse slinim.
Sad

foksieloy je napisao/la:
Ja nikad nisam uspio savladati pušenje bez ruku, uvjek zaslinim sve ko svinja, ko zadnja njubara.

dečki to se lako riješi:
Gumene navlake za usnik Frotirasti-slinceki-slika-15503317
devil


ponekad sam prezločest - najte kaj zamerit (nhf)
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 15:11

umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty30.04.13 21:20

lol!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Zastita usnika od grebanja zubima   Gumene navlake za usnik Empty04.01.14 9:26

Zastita usnika od grebanja zubima

Ja sam od skoro poceo da uzivam u luli,tj ima neki dan  Shocked Shocked   Very Happy .
Vec sam naisao na prvi problem a to je da mi smetaju tragovi zuba na usniku a ja bas neki gorstak pa jako zagrizem lulu dok je drzim zubima  What a Face ,elem resenje koje je meni palo na pamet a kasnije sam neke slicne opcije nasao i na stranom forumu je termobuzir tj termoizolaziona guma ili traka,mozda vec znate za ovo ali ja nigde nisam naisao tako da cu podeliti mozda nekom bude koristilo a meni je 2 min da ovo okacim.imao sam u radionici termobuzira tj tube fi14mm (mada mislim da bi fi 12 bilo idealno) te sam isekao parce stavio na usnik i nezno skupio upaljacem.Sad mi lezi ko med Laughing .A najbolja stvar je u tome sto se vrlo jednostavno moze skinuti ili zameniti po potrebi, a usnik ko nov  Very Happy .

Tu su i fotografije ali novim clanovima foruma je prvih 7 dana zabranjeno da kace linkove  scratch na thompsona 

pozdrav
igor
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty04.01.14 9:41

Ja koristim ove: http://www.smokingpipes.com/accessories/pipe-supplies/moreinfo.cfm?product_id=142
Samo ih prvo opereš jer smrde ko kuga po gumi dok ih otpakiraš.

Imam ih sad već bunt, na svakoj luli jedan, i zaliha.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty12.04.14 23:53

Gdje ima za kupiti ovakav šlauf? Jeftinija alternativa za navlake. Laughing 

[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty13.04.14 0:02

gdje god prodaju gumu, zračnice za bicikle i slično... nekad se zvao "Sava" taj lanac dučana.

alternativno, u pet shopovima pogledaj gumene cijevi za filtere, ili pitaš na nekom akvariskom forumu ako je komu ostao komadič cijevi, pošto se to po potrebi skračuje kad postavljaš filter

druga alternativa su ti garden centri di imaju brdo tih guma i cijevi
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty13.04.14 0:05

Pretpostavljam da ima u baumax, bauhaus?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gumene navlake za usnik Empty
PostajNaslov: Re: Gumene navlake za usnik   Gumene navlake za usnik Empty

[Vrh] Go down
 
Gumene navlake za usnik
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Usnik od roga/kosti
» Usnik u alkoholu
» ima li mu leka? usnik
» tenon i usnik

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: