Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peterson: 3P

Go down 
+8
fićo
foksieloy
PecaLula™
Leo
Antiša
mariv.photo
Darko
Marin Split
12 posters
Autor/icaPoruka
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty10.01.12 19:29

[You must be registered and logged in to see this link.]
This excellent plug tobacco comprises selected Virginia leaf from Africa and Brazil blended with Burley leaf from Malawi. The tobaccos are lightly cased before drying and pressing and then are heated and stored for 2 weeks before cutting. The result is a full bodied yet fruity blend, sure to appeal to the experienced pipesmoker.

Zemlja porijekla: Irska
Jakost: 4/5
Sastav: Burley, Virginia
Način rezanja: plug
Raspoloživo pakiranje: limenka 50g


Kupija san ga u Frankopanskoj "kod Goge" sad kad san bija u Zagrebu i mogu van rec da je odlican! Zanimaju me vasa iskustva, ja san uzea noz, dasku i lagano tanko okinija dva flakea i punija iston metodon koju koristin inace kod flake duhana, a to je da uzmen flake, presavijen ga po duzini pa onda poprecno, malo ga zarotiran onako da popuca i stavin u lulu uz vrlo mal pritisak. I za mene radi savrseno. I za moj pojam flake duhani se puno bolje ponasaju u velikim lulama tj. lulama sa dubokon i velikon glavon. Ovaj nacin punjenja nikad mi nije lulu napunija do vrha vec otprilike dvi trecine i to je sasvim u redu, dovoljno.

A sad sta rec za Peterson 3p... S obziron da nisan bas kopetentan za davanje recenzija jer nisan proba dovoljno duhana i neman dovoljno staza zato ne uzimajte ovo kao recenziju nego cisto kao razmjenu iskustava. Meni je ljudi moji sija tek na drugu ili trecu, moran priznat da san po prvi put mora stavit filter u lulu da mi malo ubije gorcinu i mogu rec da je sad odlican. Osjeca se poprilicna kolicina nikotina ( najbolje ces saznat ako uvuces dim u pluca... savjet - nemoj!!! osim ako zelis bit izbiven iz cipela neko vrime Smile ) Meni se nekako lipo misa slatkasti okus koji me podsijeca na suve smokve pa cak i ljesnjake (vjerovatno burley) i necim uzasno gorkim, neman pojma cim, medjutim kombinacija je dobra! Malo ipak prevladava gorcina. U svakom slucaju mirise mi na odlican duhan koji ce te sigurno odvest u nirvanu prvenstveno zbog snage, preporucan svim ljubiteljima nikotina kao obavezan artikal u ladici.
Room note mu je takodjer gorkast i slamnat, uglavnom nije tezak, nesto slicno obicnim cigaretama samo robusnije.
PS Stavija san ga ovde iako mislim da bi treba ic u Virginijske mjesavine
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty11.01.12 23:27

Meni je to odličan duhan, ali trenutno mi nije u rotaciji jer mi se smanjila tolerancija na nikotin.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty12.01.12 11:12

Inače, u vrijesu se puno lipse pusi nego u morti ali vjerovatno je to jer vrijes upije slatkocu prijasnjih duhana za razliku od morte. Pa i sam cake koji je u vrijesu (u morti ga nemam, niti ga treba imat) daje slatkocu. U morti mi definitivno nije lega, pre gorak je...
[Vrh] Go down
mariv.photo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
mariv.photo


Broj postova : 189
Join date : 27.11.2012
Age : 41
Lokacija : Matulji
Omiljeni duhani : RMC, PTR

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty23.01.13 20:03

Već neko vrijeme uživam u ovom duhanu. Slažem se sa svime što je napisano o ovom duhanu kako u ovom tako i u drugom topicu. Jedino bih skrenuo pozornost na jedan element ovog duhana... a taj je da se kockica teško reže.
Možda sam ja prenježna spodoba od čovjeka, a možda ovaj duhan traži dodatni hobi konzumatora. Noževi!
U svakom slučaju Peterson 3P spada u mojih top5 duhana za lulu.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty23.01.13 22:24

Definitivno treba kvaitetan noz! I daska...
Meni iskreno nije lega, stavija san poprilicnu kocku u PKPL pa neka probaju koji nisu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty24.01.13 0:05

meni je, takodjer, bio previse zestok i jak. bas ono, izuva iz cipela.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty24.01.13 8:52

Meni je bio dobar (ništa ekstra, jednostavno dobar i fin duhan), popušio sam piksu u roku mjesec dana, ali nisam otrčao kod Goge po novu dozu. Vjerojatno ću ga jednom ponovno kupiti. lula
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty24.01.13 10:45

Meni je ovaj duhan fenomenalan, pravi duhan sa tek sitnim notama nečeg voćnog. To što mi se zavrti u glavi od njega, riješim s malo čokolade.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty05.02.13 13:34

Leo je napisao/la:
Meni je ovaj duhan fenomenalan, pravi duhan sa tek sitnim notama nečeg voćnog. To što mi se zavrti u glavi od njega, riješim s malo čokolade.


Joooooj čokolada i duvan... Nema ništa bolje. Peterson: 3P 303824
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Peterson: Peterson's Perfect Plug (3p)   Peterson: 3P Empty01.05.13 20:08

Disclaimer: recenzija na temelju dvije lule, courtesy of PKPL, ostavljam mogućnost da se kasnije predomislim.

Ovaj duhan me oduševio. No prvo kako smo došli do toga...

Plug je veoma krut. Standardni peterson flake stil, kompresiran, ne raspada se. Komentar na pitanje da li je ovaj PKPL plug suh, nije. Od svih Petersonovih flake stvari koje sam vidio, ovo je samo malo suhije od vlažnosti u kojoj dolaze iz limenke.

Odrezao sam jedan flake, i sad, da li je to zbog oštećenja u transportu, ili je nož bio pretup ali gornji sloj se odvojio. Flake sam sredio, osjećaj je kao blaži Irish Flake. Jak okus burley, orašast, čak gorkast. Kao i Irish flake treba ga pušiti kao espresso, mali sipovi, mala količina u luli. Sjeo mi je ko budali šamar.

Onda sam gledao u ovaj deblji sloj koji se odvojio (baciti oko na sliku) i palo mi je na pamet da to izgleda kao tanki, široki list duhana (jedino je bio od nekoliko slojeva). Uzeo sam ga, malo posavijao od čega se razdvojio u velike, kao corn flakese. Posložio sam ih u čvrsto i gusto naslaganim slojevima u lulu i zapalio.

Nevjerojatno jebeno dobro gori kao takav, i uspio sam ga držati na možda najhladnijem dimu dosad, otkad pušim lulu. Imao sam onaj osjećaj, kao kad prvi puta probaš foldani flake i misliš si "jebote, pa ovo je nešto novo, nešto divlje, kako sporo i fino gori". Moram obavezno naručiti jednoga, znam da mi neće biti standardni duhan, ali za one dane u godini će biti savršen.

Nadam se da se ekipa iz PKPL neće ljutiti ali morat ću još jednom ga probati, ovaj put iz Peterson churchwardena (ovih drugih dva puta je bilo iz cobice).

Ocjena: 5/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty01.05.13 20:28

Nisam ga pušio više od godinu dana i probao sam ga kada je PKPL bio kod mene.
Bio je idealne vlažnosti i uživao sam. Odmah sam zvao brata u Zagreb da mi kupi limenku. Cool
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty09.08.13 9:46

Čitajući ovu recenziju duhana odlučio sam ga isprobati....odličan duhan,mene je totalno oduševio..ugodan za pušenje,ne gasi se,hladnog dima a bogat nikotinom...trenutno mi je broj 1 !!!
[Vrh] Go down
jaky1
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
jaky1


Broj postova : 196
Join date : 23.09.2014
Age : 55
Lokacija : zagreb
Omiljeni duhani : MB Navy flake,Ashton C. Gentleman,HU Joschi`s Oriental Sunrise

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty07.12.15 13:18

Evo da i ja ostavim trag u recezijama....
Samo da napomenem,recezija je napisana nakon sto je duhan odlezao mozda i vise od dvije godine...
Od trenutka kada u ruke primis taj "komad tamne cokolade" pocinje pravi ritual.
Dakle,tamno-smedja kockica koja iznenadjuje cvrstinom i kompaktnoscu.Mirise na kolac sa suhim smokvama i grozdjicama te me vuce da vec sada popijem casicu dobrog proseka!
Kako bi ovaj duhan pripremili,neophodan je zaista ostar nozic.Rezao sam vrlo oprezno(noz moze proklizati)flejkove debljine 1-2 milimetra.Nije nuzno da ispadnu cijeli flejkovi jer sam ih jos jednom prerezao da dobijem manje kvadratice.
Pazljivo sam duhan poslozio u lulu tako da se flejkovi tj listici u njima okomito preklapaju.Duhan nisam jako nabio u lulu ali ne i prenjezno....
Prvu lulu sam napunio odmah nakon rezanja dok sam kod druge ostavio duhan da "prodise" petnaestak minuta,sto je pruzilo puno bolji dozivljaj duhana.
Sama priprema duhana stvara osjecaj nekakve misticnosti...Treba imati strpljenja koje ce nas kasnije nagraditi uistinu necim posebnim.
Prilikom paljenja,duhan se izdize iz glave lule poput stupa lave i izgleda fenomenalno!!!!
Gori fantasticno,nema pregrijavanja lule,moze se fino kontrolirati.Gori sporo i hladno....Osim prvog "laznog" paljenja,duhan je trazio jos samo jedno paljenje.Zasto???
Ostavio sam lulu na 10-ak min zbog N-high kick-a!!!
Pusenje treba usporiti ukoliko ne zelite zujanje u usima i trostruki aksl u mozgu...he,he,he!!!!
Preporucam uzivanje istog u udobnom naslonjacu bez ikakvih fizickih aktivnosti....neprocjenjivo!
Duhan je dobar,tezak,onako,pravi muski.Dim je gust,hladan,punog okusa koji asocira na cigaru.Virdinija mu daje slatkocu,ali nije preslatko,tako da burley moze fino raditi.U toj sinergiji dobije se specifican miris iz glave lule koji mogu usporediti sa mirisom "tostiranog drva"....ako me kuzite!?
Room note je dobar,rekao bi tabakast(nitko doma nije negodovao pa cak ni terijer koji od mene bjezi cim osjeti latakiju).
Duhan je dosta nikotinski jak tak da hebeno dobro proradi ispustanjem kroz nosnice.Najbolje legne poslije dobre,jace vecere,a prije samog spustanja u horizontalu....
Nije za svaki dan,ali dvaput tjedno obavezno.Kazu da nije bas za pocetnike ali u manjoj luli bi mogli eksperimentirati sa ovim duhanom.
Duhan sam dobio na poklon iz Pandorinog podruma mog prijatelja Grege,(pa mu se jos jednom zahvaljujem...HVALA!!!!) a obavezno ga stavljam na popis za slijedecu narudzbu.
Upsss...umalo da zaboravim!!!!!......lulu Petersons Perfect Plug-a preliti ipak,sa casom domaceg plavca i zapjevati: "...idi...idiiii...neesaniceeeee..."
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty04.10.16 21:12

Dobar, jak, jaky reče"muški" duhan. Inače, nisam ljubitelj flakeova i plugova ali ovo je fino.
Polako i pažljivo i užitak je tu. Iako, moram reći da mi je u okusu nešto falilo... Vođen željom da ga uredim i izvučem iz njega maximum, dodao sam mu malo McB Scottisha i stvar je puuno bolja. Blaži, ukusniji, puniji i okrugliji. Divota! Uz šalicu zelenog čaja s limunom, stvari su sjele na svoje mjesto. Cool
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty04.10.16 21:33

Meni taj duhan nikada nije legao.
Ja sam prvi koji je oduvijek tvrdio da svakom duhanu valja dati i drugu i treću priliku, no 3P i ja se nikako nismo kliknuli. Kao uostalom niti većina Petersonovih duhana.
Pokušavao sam nekoliko puta, iz nekoliko vrsta lula (i morta i vrijes i meer, i billard i bent i "slobodna forma") i jednostavno ne ide i gotovo - nema pomoći.
Nema to veze sa "muškošću", pušim ja u rotaciji redovno i Billy Budd koji je definitvno "muški" duhan sa komadima cigare (hvala Neno!), nego mi je premastan, pa izleti neka čudna aroma, guši me i jbg....
No valjda tako mora biti. Nema toga koji je svakom udovoljio.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty04.10.16 21:41

Ako se sjetim, donesem ti poboljšanu verziju. Meni je sada taman. 😎
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty04.10.16 21:53

Donesi u subotu. Da mu dam još jednu šansu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty02.06.17 20:53

Dali se ovaj duhan još može kupit u Hrvatskoj
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty02.06.17 21:17

Ponekad se može naletiti na njega, ali sve rjeđe i rjeđe!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Peterson: 3P Empty
PostajNaslov: Re: Peterson: 3P   Peterson: 3P Empty

[Vrh] Go down
 
Peterson: 3P
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Peterson
» Je li ovo Peterson ?
» Peterson: Irish Oak
» Peterson lule
» Peterson Shamrock

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: