Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Još jedan način punjenja lule

Go down 
+9
Brka
misterno
PecaLula™
G.S.Patton
ssekir75
LenkoSmrk
420blackadder
Marin Split
milo
13 posters
Autor/icaPoruka
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty24.01.12 13:29

[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty24.01.12 13:53

hahaha gleda san ovoga lika, ludilo mi je ovo kako je natrpa lulu hahah
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty24.01.12 14:18

Nadasve zanimljiv lik Very Happy I sve mirno, polako, easy....kako i treba Cool
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty24.01.12 14:58

Nije ovo obrnuta gravitacijska metoda?

Nema veze... probao ja na početku, kad sam imel previše ljevih ruka, ali 3 koraka sam usvojio zadovoljavajuče.

Lik je stavrno skuliran, baš je i to bit, i onak je tempo života prejak, pa lula pomože u šaltanju na niže barem kad se dimi puffy
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty24.01.12 16:03

ajde bre ljudi, sta vise komplikujete oko toga... puni kako ti zgodno, vazan je efekat na cilju Cool
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty24.01.12 19:13

Jučer napunio moju Savinellicu 707KS sa Ashton Artisans blend po metodi tri koraka(beba,žena,muškarac) i bila muka od pušenja (peče ,gasi ,nije pravi okus)
Mora da nakon 3 godine još uvijek previše napunim ili previše sabijem lulu.

Danas napunio opet Savinellicu 707KS sa Ashton Artisans blend po gore objavljenoj metodi .
Stavio ja duhan na vagu i bilo je 3 grama duhana u luli.
Moram da kažem da je bilo današnje pušenje ko dan i noč sa jučerašnim pušenjem.
Uživao sam u svakom trenutku i odsad ču da punim po ovoj metodi jer kako sam napisao gore nikako da pravilno napunim lulu u tri koraka.

Punite kako vama paše i uživajte u duhanu i luli
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty25.01.12 1:10

Ma najbitnije je da je rezultat dobar, kako Sekirce kaze, puni kako ti je najzgodnije..
Ja punin svakako umrijet od smjeha , nekad koristin i gore navedenu metodu, nekad tri, nekad dva koraka. U glavnom, mislim da treba bit njezan Cool, lipo polako ko sa zenon, nista na prisu, u zivotu treba sve radit brzo samo :sex: polako Very Happy i onda to primjenis na lulu i sve pet Smile
.... ili su to moji njezni nauticarski prsti zasluzni, neznan ( ono, sestar, redalica i tako to hahahah )
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty26.01.12 15:54

Točno tako, bitno je da se dimi... Ja punim isto tako na različite načine, kak mi dojde, uglavnom u nekakva dva koraka, na rahlo do vrha i onda jos malo duhana i sve stisnem, ne prejako, tak da fino gori, a da ne moram vuc ko sivonja... zapalim jedamput, potampam, zapalim drugi put i dimim do kraja...

Inace, prikazana metoda je bas zanimljiva...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty19.12.12 12:35

Probaću baš ovu metodu, mada mi se sve čini da je sve u suštini samo pitanje iskustva i osećaja steknutog vremenom, i mnogobrojnim punjenjima Smile Ali koliko sam ukapirao, bit je da duvan nikako ne bude prenatrpan i presabijen.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty19.12.12 12:39

narocito ne onaj prvi dio koji stavljas u komoru. zato i postoji onaj nacin "na tri puta" pa kazu da prvu trecinu stisnes kao malo dijete, drugu kao slabasna zena a trecu kao muskarcina!
Wink

nista ne brigaj dejane, sve ce doci na svoje, samo polako.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty20.12.12 22:11

evo jos malo o punjenju, sa smokingpipesa:

"The Art of Packing a Pipe


Recently, I had a phone conversation with a friend of mine. It just so happens he's a new pipe convert from the church of cigarettes. Mid conversation he asked me a question as old as the pipe itself... "How do you pack your pipe?" A few brief seconds of silence passed as I prepared to answer him with the cliché answer of, "I take three pinches... (yadda yadda yadda)". But suddenly, something clicked inside of me, and I stopped. I realized that wasn't necessarily true. I pack it based on the tobacco I'm smoking.

For example, when I'm smoking Mac Baren's Vanilla Cream flake cut, I break up the flake, and load on-end three or four longer slivers of flake in the bottom of the pipe (in order to create a pocket of air). I then begin loading the bits from largest to smallest, which gives me some less dense pieces on top. I find this makes lighting much easier and helps prevent charring the rim of my pipe. Another example I can think of comes from Ted, here at Smokingpipes.com. Mac Baren's Navy Mixture is his poison, and he loads it with great care. At the risk of sounding overly pretentious, Ted loads Navy Mixture with the attention a painter gives his painting or a sculptor his sculpture. He takes his time, enjoys the process, and sorts out pieces of tobaccos making certain to place a healthy dose of black Cavendish at the top of the bowl. This, as you can imagine, makes the initial light, sweet and quite pleasant.

The point here is... tobacco, just like the pipe you smoke it in, is made to be enjoyed the way you want to enjoy it. Yes, there are some basic packing "rules", but all-in-all it's a matter of preference. Play around with the tobacco and realize there's more to smoking a pipe than simply creating smoke.

Speaking of pipes... In today's update, you'll see a selection of pipes that's sure to please any pipe smoker. We have pipes ranging from Savinelli, Peterson, Neerup, and Brebbia, all the way to Eltang and Bruce Weaver. So, happy hunting all."
[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty22.12.12 18:39

Ovaj metod mi se sviđa. Čini mi se da je bolji od 3 koraka. Lula mi se ne zagreva puno, dim je hladan i ukusan, pušenje traje duuuuugooooo, duvan nije nabijen, taman kako treba.

Šta bi mi bez experimentisanja.... Cool
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 13:02

imam pitanje u vezi punjenja lule - počeo sam pušti bez filtera, i obično kad upalim lulu mi prvo par komadića duhana u usta doleti. postoji neki način punjenja da mi komadići duhana ne dolaze u usta? možda da na samom dnu malo jače pritisnem duhan?
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 13:23

Puni tako da 1/3 puniš rukom muškarca, 2/3 rukom žene, 3/3 (vrh) rukom djeteta...

Seljački: sabi, malo manje, posoli... Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 13:27

a nebi inače obrnuto trebalo? Very Happy
[Vrh] Go down
Brka
Peče me jezik
Peče me jezik
Brka


Broj postova : 311
Join date : 25.11.2010
Age : 50
Lokacija : Bilje, Osijek

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 13:31

Pa obrnuto druže Stari. Na vrhu tiskaš ko brkati drvosječa koji honorarno vozi tegljač i to po ledu na Aljaski.
A to što ti uleti mal duhana u usta, ne smeta. Ak oš mož ga mal prožvakat ili pljucnit. Votever.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 14:09

Članak što je Grga stavio dobro kaže: sve ovisi o duhanu.
Jedan stisneš jače, drugi slabije, ali mislim da je najvažnije od svega da osjetiš elastičnost pod prstima na svakom nivou punjenja. Ako je duhan tvrd kao kamen kada napuniš lulu da ga ne možeš više stisnuti prstom, ne valja. Nećeš ga moći ni tamperom stisnuti kada dođe vrijeme za to. S druge strane, ne smije biti ni prelabavo. Treba naći sredinu. Smile
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 15:45

Bađo je napisao/la:
imam pitanje u vezi punjenja lule - počeo sam pušti bez filtera, i obično kad upalim lulu mi prvo par komadića duhana u usta doleti. postoji neki način punjenja da mi komadići duhana ne dolaze u usta? možda da na samom dnu malo jače pritisnem duhan?

Mislinda se misterno malo zeznija, ako odma na pocetku sabijes posli ces kako budes tampao pepel sabijat jos i vise i na kraju neces moc vuc...
Al Grgin post ti je sve reka. A i metoda u tri koraka za pocetak nije losa.
Ja isto punin onako kako mi duhan diktira, uopce se ne opterecujen, a duhan mi malo upadne u usta kad povucen prije paljenja da provjerin kako se vuce i to ne smatran bitnin uopce. A i nace kod ove provjere trebas imat osjecaj da vuces neko pice kroz malo siru slamku, dakle da ima otpora al ne ni previse ni premalo. Ionda pali i vozi!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty01.02.13 15:50

Bađo je napisao/la:
imam pitanje u vezi punjenja lule - počeo sam pušti bez filtera, i obično kad upalim lulu mi prvo par komadića duhana u usta doleti. postoji neki način punjenja da mi komadići duhana ne dolaze u usta? možda da na samom dnu malo jače pritisnem duhan?

"optimalni" nacini punjenja lule su ti opisani detaljno i tu nema puno filozofiranja, na dnu, ili na pocetku punjenja NE ZELIS pritisnuti duhan.
ono sto bi tebi mozebitno trebalo, ukoliko te toliko iritiraju komadici pepela/duhana, bi bilo OVO.


Zadnja promjena: grga; 03.02.13 16:19; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty03.02.13 14:17

Definitivno granulat.... meni pomaže... veseli
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty20.08.13 21:55

vrlo dobar način punjenja lule...upravo smješao 3P sa balkan latakijom i mogu reći da jako fino gori,ne gasi se i daje hladan dim...zanimljivo i hvala na linku:cheers: 
[Vrh] Go down
runner
Prva lula
Prva lula
avatar


Broj postova : 29
Join date : 08.05.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka-Bjelovar

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty04.06.14 16:23

evo probao i ja na taj način puniti lulu,te moram priznati da puno lakše napunim i potrošim svega 2 šibice na cijelu lulu dok ju nepopušim do kraja sada mi je još veči užitak pušiti lulu..Ovaj način punjenja sjeo mi je odmah na prvu(dok ona metoda 3x nikako)... Cool  Very Happy 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty15.07.14 12:18

Na ovaj način punim lulu zadnjih desetak dana.
I moram priznati da je odlično... pušenje je definitvno dobilo novu dimenziju... Uživancija!
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty29.09.14 22:54

super izgleda metoda...isprobam sutra...danas je vec prosla jedna lula uz večernju kavu Wink
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty09.10.14 16:57

isto efikasan način....isprobano Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Još jedan način punjenja lule Empty
PostajNaslov: Re: Još jedan način punjenja lule   Još jedan način punjenja lule Empty

[Vrh] Go down
 
Još jedan način punjenja lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Frankova metoda punjenja lule
» prvi dojam nakon punjenja i paljenja moje prve lule
» Jos jedan pozdrav iz Beograda :D

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: