Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share

Izrada lula "how its made"

Go down 
Autor/icaPoruka
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.

Broj postova : 196
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

Izrada lula "how its made" Empty
PostajNaslov: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty04.02.12 22:03

pozdrav klapi i uz svo duzno postovanje prema cijenjenom kolegi iz prethodnog topic-a.
stranica je malo zbrkana prvih par sekundi ali zanimljivo za pogledati !!!
How It's Made: Smoking Pipes

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7378

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 11:15

Baš interesantno, nažalost definicija da je Hand made, baš i ne stoji..... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
T.McR.
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
T.McR.

Broj postova : 196
Omiljeni duhani : MB OC , Grga mix. , Frankenstein ,Pet.Delux , i sve sto je na stolu ponudjeno

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 11:55

pozdrav postovani kolega
ovo sam gledao na tv-u i onda mi je palo na pamet da podijelim i sa kolegama na grupi.
nista zlonamjerno.
jedino sto me zaintrigiralo u tom kratkom filmicu je par sitnica kao sto su, nigdje nije vidljiv radnik koji radi i to pretpostavljam iz razloga sto se taj tokarski stroj nalazi u nekakvoj "kineskoj" supi a taj jadni sljaker ima nekakvu normu i mora ih izraditi tko zna koliko komada u svom radnom vremenu za saku rize a da i papir trpi svasta vidljivo je i pri samom kraju kad pipe trpaju u ukrasnu kutiju na kojoj je veoma vidljivo ime jednog od renomiranih proizvodjaca vezanih uz duhansku industriju.
ma bezvrijedno je o tome i polemizirati kad znamo da kinezi danas stancaju ama bas sve a najmanji im je problem odstancati zvucno ime neke poznate tvrtke pocevsi od adidasa,nike-a itd,itd a tko zna,mozda se jednog dana na trzistu pojave i BMW ili OPEL pipe Very Happy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 12:12

a što bi bilo zlonamjerno ? Very Happy samo potvrđuje ono što uvijek govorim, da neki brandovi imaju cijenu samo radi imena. Ručno rađena lula, dakle bez tokarilice, zahtjeva nekoliko sati ozbiljnog rada, strojno izrađena, čak i strojno fino brušena, treba pola sata.... to sve govori. dakle ista tehnologija kojom se služi Peterson ( proizvodnja do 150.000 komada godišnje ) i neki drugi serijski proizvođaći lula. Baš nikakvog razloga da ima takvu cijenu na tržištu.
Inače, a to znam pouzdano, jer mi je to potvrdio moj dealer materijala za usnike , Dunhilll se je radio kod Stanwella, a sada negdije u Italiji. Na sreću ipak baš nije Kina Cool ali svakako serijska proizvodnja je vrlo jeftina.... Dunhill, još uvijek kod nekih neupučenih pipesmokera, se smatra etalonom kvalitete, jer "peče" lule - tehnologija koja je napuštena 60-ih godina.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split

Broj postova : 935
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 13:23

Interesantan filmic, ali di je tu hand made Very Happy Nema do naseg Davorina cheers
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 13:49

ne pretjeruj Cool jedino što sam "domaći" a ne neki Peder Johannsonn Cool pa je barem lakše kontaktirati....
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split

Broj postova : 935
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:05

Ne pretjerujen, oni su samo razvikaniji od vas! Netreba te bit pre skromni, puno njih se moze sakrit iza vas pogotovo sa onim NE-lula oblicima Very Happy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 13402
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:06

Potpisujem!

Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11

Broj postova : 240

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:12

Interesantan filmić...a ove "dunhillice" su hand made, kao što je i onaj umak sa reklame na početku filma Twisted Evil
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk

Broj postova : 727

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:14

Ne može da se usporođuje "industrija" i rad nekoga, tko uloži sebe u produkt. puffy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 13402
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:16

Da prestanemo biti fini; Dunhillice su kurac od ovce! Dajem uvijek tri Dunhilla za jednu - bilo koju Davorinovu lulu!

Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

Broj postova : 2959
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:31

da budemo precizniji - dunhillice posle II svetskog rata
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton

Broj postova : 1920

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 14:43

Definitivno, ne moze se usporedjivati strojna i rucna izrada, jer je ovo drugo cista umjetnost. A kao sto kaze Marin, a sjecam se i da je prije nekog vremena netko to rekao i na forumu (Bayro, mislim ili je on citirao nekog pipemakera...), "napravi ti meni pravu lulu, a ne nekakve NE-lula oblike, pa bumo vidli jesi ili nisi...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 16:24

Upravo tako generale. Jučer smo malo u klubu divanili i o tome. Ako baš pratimo neku definiciju primjenjene umjetnosti, Prvo i osnovno je VAŽNO da predmet bude dobro uporaban, tj funkcionalan, a onda je dodatak njegove estetike. Prema tome ljepota je koji put i u minimalizmu. A da smo pokojnog Picassa zamolili da nam dizajnira stolicu, vjerovatno bi na sjedalici bila tri šiljka, jer bi se to njemu sviđalo Twisted Evil Ukratko Dunhillice jesu jednostavne i u tome obliku lijepe, ali svakako to nije opravdanje za upravo nenormalnu cijenu. Članovi kluba znaju za jednu moju šalu - kopiju Dunhilla Cool
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik

Broj postova : 2819

PostajNaslov: Re: Izrada lula "how its made"   Izrada lula "how its made" Empty05.02.12 19:53

Nikada ne može biti isto ručni rad i mašinski (rad na tokarskom stroju). I ako uvek na ručnom radu postoji neka stina asimetrije, ipak je to odray ljudske ruke i malo umetničko delo.
[Vrh] Go down

Izrada lula "how its made"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.