Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Samuel Gawith: Black XX

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty20.02.12 14:51

[You must be registered and logged in to see this link.]

Sve piše ovde:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Samo moram da dodam ,da nije nikakvog okusa i vonja po motor oil nego ,vonj je po El Credito maduro cigari i okus je jednak sa malo više sladkobe(ako pušiš sa filterom)i poper,feferoni spicines(ako pušiš bez filtera).UPOZORENJE-OVOME DUHANU NAMIJENITE POSEBNU LULU JER OSTAVI MOČAN GRENKO-POPRAST OKUS U LULI.
Sada malo horora ili kako je Dreier nategnuo LenkoŠtrumfa.
Dobijem ja limenku i nalepka na njoj je sprana i kvrgasta kao da je bila u vodi neko vrijeme.
Kod otvaranja nije bilo onog ssssssop kad popusti vakum.
Stranska papirnata naljepnica koja bi se morala strgnuti ili držati poklopac kod otvaranja nije bila zalimana.
A ono što je bilo unutra spominjalo je na savijenu maduro cigaru koja je bila tako suva i tvrda da kad sam je malo stisnuo otišao je dijelič u prah.
Nakon različitih postupka sa destiliranom vodom i malo "kuhanja"na radijatorju duhan je skoro ko nov.
No skoro jer vjerujem iako je normalno ovaj duhan vrlo smolnat nešto te smole otišlo je u vazduh.

Duhan je odsjeo 2 dana i danas na veče ču ga zapalit pa vam sutra napišem više kako se oporavio duhan
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty20.02.12 16:19

Dobra recenzija.
A Dreier zna "nategnuti" mušterije, to je istina. Jednom mi je prodao Stanislaw London Mixure koji je bio suh kao barut. Sreća da sam ga odmah isprobao u onom kafiću prekoputa, Perla Negra ili kako se već zove, pa sam napravio reklamaciju (i kraval - naravno), tako da sam odmah dobio dvije vrećice B.L.-a, jer mu je ono što je meni probao uvaliti bila zadnja!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty21.02.12 10:09

Duhan je lepo vlažan i izgleda kao crni listi duhana nasjeckani na komadiče i osječaj je mekan kao da držite komad lista u rukama.
Vonje po maduro cigari no nije više tako oštar.
Rezervirao ja moju malu Peterson system standard 313 za ovaj duhan.
Pušio sam sa filterom.
Lula se puni lijepo i zapali se odmah.
Ovo je najkompleksniji duhan kojeg sam pušio,jer drži sve što dobro pišu o njem i još ima za dodat.
Ako se malo igrate i dobro se je igrati sa uvlačenjem i puckanjem ovaj duhan stvara mnoštvo različitih okusa.
Okus ide preko kremenatla i ribe sa žara do sladkog okusa po gorečim drvima u krušnoj peči u nekoj piceriji.Svako toliko dobije okus po liješnacima ,arašidima pa i po zapaljenom odresku , u dobrom smislu.
Kad vučete niježno okus je mesnato sladak ,ako povučete snažnije dodate malo popra i Hainzove Barbecue umaka.
Kad stavimo maštu na stranu rekao bih da je kao bi pušio maduro i kubanko cigar od jednom.
Ovaj duhan se kod pušenja osječa u želudcu tako da ga ne pušit na prazan želudac i po snazi bi ga dao uz Dunhill Royal Yacht .Za bolju ocjenu morao bih ga pušit u večoj luli bez filtera.
KOD PUŠENJA NIKAKO NE VUCITE SNAŽNO ILI KAO DA VAM SE ŽURI NA AVTOBUS,JER ZNA GRIJATI LULU NO UMJESTO DA GRIZE ZA JEZIK STVARA SE OKUS KAO DA PUŠITE ZAPALJENU PLASTKU I GUMU.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty21.02.12 10:10

Danas ču ga zapalit bez filtera u istoj luli ,pa sutra napišem kako je bilo.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty22.02.12 9:46

Pušio bez filtera.
Okusi pečenog mesa na žaru još su tu samo više papreni al bilo je novih okusa.
Bez filtera osjeti se sladkast okus kao da bi jeo pršut na domačem crnom lebu pečenom u krušnoj peči.Kad držiš duhan na liniji gašenja okus je tako sladak i kremast da misliš da je taj duhan neki aromatik ,no nije samo je prvovrstna virginija.
Malo sam previše napunio lulu i malo mi se gasio al nije bilo problema sa grickanjem ili stranim okusom kod pripaljivanja.Kad ga ponovno zapališ ne grize i okus mu je po ribi sa žara(vratio sam se u lijeto prošle godine ,kad sam u Umagu na pomolu jeo kalamarčiče i sardelice sa žara)tako da skoro poželiš da bi se stalno gasio.
Na kraju u luli nije skoro ništa pepela,a što se tiče snage meni nije toliko snažan(nikotin) ako ga pušiš kako treba(rang bolivar cigare)samo za želudac je to najteži duhan kojeg sam pušio

Mogu reči samo bravo Samuel Gawith stvarno praviš dobre duhane iz kvalitetnog lišča.
Da se toliko suv(ko barut)tako dobro oporavio(toliko okusan)morao je biti pravljen iz dobrog lišča.
Iako je skup 16€ za 50g limenku,svi koji volite snažnije duhane(okus,nikotin) ili želite probati nešto drugo specialno, kupite ga
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty22.02.12 11:38

Milo, česttke za spašavanje, i drago mi je kaj si zadovoljan sa duhanom. puffy
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty06.01.15 22:11

Slažem se sa Milom što se tiče recenzije i okusa. Kad se uželite nečeg finog posle obeda ili prije spavanja, finog i jakog, onda je to to. Kad ga se polako puši daje taj fini slatki okus, a kad se pusti kroz nos i začinjeni okus. Podsjeća na jako dobre paprenjake. Daje fini gusti dim u obilnim količinama. Nije za kamiličare.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Samuel Gawith: Black XX Empty
PostajNaslov: Re: Samuel Gawith: Black XX   Samuel Gawith: Black XX Empty

[Vrh] Go down
 
Samuel Gawith: Black XX
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Samuel Gawith - Golden Glow
» Samuel Gawith: 1792 Flake
» Samuel Gawith: Full Virgina Flake
» Samuel Gawith: Squadron Leader
» Gawith, Hoggarth & Co. - Bright CR Flake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: