Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule

Go down 
+34
Tomo1978
biguran
fićo
Elvis Beba
Keko
Kupuss
Taras
kamarad igorrr
Rakija
gstaraz
foksieloy
Antiša
MOVESHAKER
Leo
PecaLula™
Rip Kirby
Marin Split
Brka
misterno
Lodir
Desamp
Matko
milo
LenkoSmrk
darkoni013
Davorin
imnik
bayro
ssekir75
ibublic
420blackadder
gavran11
sinus
Suspiria
38 posters
Go to page : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty24.03.12 16:51

Dobio sam od prijatelja ovu lulu
čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Vhxlqg,
više slika ima na ovom linku
http://www.photoshop.com/users/suspiria/albums/081f4794f31349bc9b30ae21bb3cf3ee.

Izgleda mi totalno neodržavano i ne znam je li uopće za pušenje nakon temeljitog čišćenja i dezinficiranja. Na njoj piše BRUYERE i s druge strane broj 3055. Lak je na vanjskim dijelovima napuhnut i ispucao s jedne strane. Inače lula i nema nekakav poseban miris, niti ugodan niti neugodan (nazire se mrvicu slatkast). Znam da je bila zapaljena dva puta, možda i više, no to ne mogu potvrditi. Usnik izgleda skroz zaštopan. Slikao sam je onakvu kakvu sam je dobio, dakle nisam još ništa pokušavao s njom, jer nemam iskustva. No zato sam ovdje da naučim.

Obzirom na sve, ovo mi izgleda kao nešto na čemu eventualno mogu naučiti kako se čisti. Svaki savjet je dobrodošao. Inače kolega ibublic priprema ispravnu lulu za mene, da vidimo hoću li se uopće navući ili ne.


Zadnja promjena: Suspiria; 02.05.12 20:05; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty24.03.12 17:41

Svakako je očisti.Malo vremena ,malo više čistaća,alkohola i dovedeš je u red.
Izvadi vrh iz pera na usniku,vjerovatno ti zato djeluje neprohodan usnik.Taj "žalac" slobodno baciš.
Nabavi "finijeg" šmirla -ne grublji od 800,i lagano skini sav lak.Lula je dosta tankih stjenki i sigurno se dosta grije kod pušenja,i zato je ispucao bajc.Kao početniku nebi ti je preporučio baš iz tog razloga.
Svakako je vrijedi dovesti u stanje pušivosti tj. očistiti,dezinficirati(sol,alkica),imaš o tome na forumu.
Sretno
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty24.03.12 17:52

Ja se ne bih sa ovim zafrkavao, pogotovo, ako ovaj metalni filter ne ide van! Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty24.03.12 19:27

Mislim da se to ipak može srediti - sve je već rekao Sinus: metalni dio iz pera izvučeš van, ako ne ide odmah milom, onda laganini kliještima, ali lagano da ne oštetiš pero.
Usnik se pročisti čistaćima uronjenim u alkohol. Vanjski dio šmirgl 1200 pa nadalje, poslje nivea krema i sve će biti dobro. Koliko vidim, u žarnici nema previše cake-a, ali nebi bilo zgoreg jedared nasoliti pipu, čisto reda radi. Onda bi trebalo raditi bez problema. Cool
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty24.03.12 20:03

Metalni dio
čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule 2dkxypy
sam izvadio bez problema. Obzirom da još nemam adekvatan pribor, radim ono što mogu s priručnim, a to je 70% alkohol, sol, štapići, moram još vidjet koje granulacije brusnog papira imam. Kupit ću početnički pribor i probati srediti lulu da, ako ništa drugo liči na nešto.
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty24.03.12 20:11

Imam ti ja šmirglpapira koji mi je ostal od ribanja jedne moje lule, a i ujedno sam sve to radil pa ti mogu pomoći oko čiščenja.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty26.03.12 1:37

jes tankih zidova ali svakako je sredi. zasto bi stojala zapustena...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty26.03.12 19:09

moze to da se sredi a sve imas na forumu.i da sta god da radis ne zuri! ja sam jednu lulu tako pokvario !doduse posle sam je skratio i popravio i lepsa je nego sto je bila ali Smile ne zuri Wink
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 16:41

Usnik sam očistio nekoliko puta, pošmirglao s 800 cijelu površinu, očistio ponovo i namazao maslinovim uljem. Sad je spreman za upotrebu. Skinuo sam sav lak s 500 i 800 brusnim papirom, imam još i 1000 ako će trebat. Sad bi trebao nekakav finiš gore. Kakav, to mi je manje bitno, iako preferiram mat više nego sjaj. Evo slike:
čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule 2mh6g4g
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 18:51

usnik ja smirglam posle 800 sa 1000, 1500 i 2000. sto se glave tice, nista joj nece smetati ni da se ovako pusi
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 19:00

^Zbilja? Ne treba je nasaftati nečim (ne radi estetike)? Čitam po forumu o finiširanju, no nemam polirku primjerice, mogo bi eventualno kistom ili krpicom utrljat što već treba u drvo. Kolko vidim, lula je očito neki zadnji šrot, no svejedno je ne bih htio upropastiti. Ako radi ničeg drugog, onda barem zato što je poklonjena. Svakako hvala na svim savjetima.
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 21:23

Ne trebaš ništa stavljati na lulu, s vremenom će ti potamniti. Mogao bi staviti carnauba vosak, ali za to ti treba, osim carnauba voska, adekvatan alat.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 21:34

Ma dobro je i ovako. Bude potamnila pušenjem.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 22:00

Mislio sam je eventualno malo pobajcat da dobije crvenkasti štih... No bitno da je spremna za probu. Ak ne bu ova dobra, bude ona druga Wink
Sad još samo neakav duhan. Obzirom da nisam baš za aromatike (barem za sad), vidim da su bili sugerirani Stanislaw London Mixture i Balkan Latakia za početnike, pa ću vjerovatno probat s time. Probao bih bez filtera.

[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty27.03.12 23:38

ako ti je bas toliko stalo, stavi bilo koje biljno ulje. lula ce dobiti crvenkasti sjaj koji ce ubrzo matirati jer ce drvo upiti ulje u sebe. mada nema potrebe za tim, sama od sebe potamni.
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty28.03.12 7:01

S balkan latakiom definitivno nemreš fulat.
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty29.03.12 21:15

Mala lula je isprobana i radi super, bio je užitak. Zagrijava se naravno nešto više zbog tankih stijenki, no moram priznat da mi je ovak mala taman, iako već vrebam jednu Savinellicu recimo prosječnih dimenzija Laughing
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty30.03.12 9:31

Počni si razmišljat o stalku za lule he he... Twisted Evil
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty19.04.12 21:11

Postavit ću pitanje u ovaj topic kad sam ga već otvorio. Može li netko na temelju ovih slika zaključiti o kakvom se drvu radi kod ove lule?
čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule 2dipp53
čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Wtj5y
Lijepo mi izgleda, zapela mi je za oko. Nemam nikakav drugi info o njoj osim da je iz Italije i da je estate, što se i može vidjeti na slikama.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty19.04.12 21:58

vres, i to ne izgleda lose
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty19.04.12 22:11

Vres i to dosta dobar cross cut.
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty19.04.12 22:30

Ok, hvala. Reko da nije neakav parket, pa da ne gledam dalje. Very Happy
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty19.04.12 23:42

vrijes bez brige
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty25.04.12 16:03

Nažalost ona par linkova gore mi je zbrisala na eBayu. Dok čekam ovu http://www.amazon.com/Savinelli-Duca-Carlo-Tobacco-Pipe/dp/B006ZFGO1I/ref=sr_1_69?ie=UTF8&qid=1333013306&sr=8-69 da stigne, jučer sam izbidao još jednu zbilja za siću http://www.ebay.com/itm/330717672394?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649. I ta isto nek bude za razna eksperimentiranja.

Prijatelj mi je dao pčelinjeg voska i prirodnog propolisa. Propolis sam stavio da se topi u 76% alkoholu, pa ću ga kad se otopi do kraja procijediti da dobijem tinkturu. Je li netko tretira/o lule (kod restauracije, možda umjesto bajca, čišćenja, dezinfekcije ili redovitog održavanja, kako god) tim stvarima?
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty25.04.12 19:00

Vosak da,propolis NE!
[Vrh] Go down
Sponsored content





čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   čišćenje - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule Empty

[Vrh] Go down
 
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 14.Go to page : 1, 2, 3 ... 7 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: