Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule

Go down 
+34
Tomo1978
biguran
fićo
Elvis Beba
Keko
Kupuss
Taras
kamarad igorrr
Rakija
gstaraz
foksieloy
Antiša
MOVESHAKER
Leo
PecaLula™
Rip Kirby
Marin Split
Brka
misterno
Lodir
Desamp
Matko
milo
LenkoSmrk
darkoni013
Davorin
imnik
bayro
ssekir75
ibublic
420blackadder
gavran11
sinus
Suspiria
38 posters
Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 10:06

Još me uvjek muči nabavka "dremela" za poliranje i oddstranjivanje cake i slično...
muče me okretaji... imam priliku doči do kompleta sa sajlom za male pare, al me muči ovaj podatak 8.000–32.500 okret./min u leru.... bojim se da je to previše, i budem zahvalan ak mi netko potvrdi moj strah ili negira..pa da mogu nabaviti.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 10:47

Svaki ima regulaciju, koji put ne radi sajlom, preveliki otpor. Poliranje tesko, za to jeipak potrebna druga oprema
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 11:04

Razmišljam o jednom "dremelu" koji ima 0-20.000 okretaja... ali neznamm kad se kretat blizu tog dučna...ako dobro razumem, sajli jako smanji broj okretaja....

Nemam ramera, a i neznam dal da nabavim, čini mi se da bi sa dremelom imao više kontrol... možda se varam....
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 12:06

Nekakva dremelica bude i meni iduca investicija. Osim ak jos kakva lula prije ne uleti Very Happy
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 12:10

Ima po shoping centrima dobrih ijeftinih. Ja sam komplet platio ispod 200 kn i dura dobro😄
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 13:33

Ma to sam i mislio. 200tinjak kn je ok za hobi zezanciju. Nije sad da mi treba ne znam kaj posebno, vec da posluzi tu i tam.
[Vrh] Go down
Desamp
Peče me jezik
Peče me jezik
Desamp


Broj postova : 344
Join date : 27.10.2012
Age : 55
Lokacija : Beograd-Rio de Žarkovo

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 13:39

Sve pohvale za trud i za rezultat.
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 14:59

Znači brzina okretaja dok je mogučnost regulacije okretaja brzina nije bitna ? ....mogu slobodno da nabavim ovi sa 8.000–32.500 okret./min u leru ? scratch

ima i stalak i sajlu i još nekih 214 dodataka Smile

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Deal_42178_popup
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 15:38

Suspiria,postal si pravi stručnjak za restauraciju.Čestitam na trudu i rezultatu!!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 17:11

Naravno, sasvim ok. Takva slicna mi je u radionici radila bez greske tri godine. I dobro je da je malo jaca. 135w je sasvim ok.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 55
Lokacija : Opatija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 17:17

LenkoSmrk je napisao/la:
Znači brzina okretaja dok je mogučnost regulacije okretaja brzina nije bitna ? ....mogu slobodno da nabavim ovi sa 8.000–32.500 okret./min u leru ? scratch

ima i stalak i sajlu i još nekih 214 dodataka Smile

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Deal_42178_popup


To je ko moja samo je ravna...
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 17:25

Hvala, Papa Štrumf i Rip, znači ovaj podatak o okretajih u leru nebitan je, kupujem sutra ujutro Wink
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 18:20

^Hvala Davorine i za info o wattaži. piva
[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 20:18

Suspiria je napisao/la:
Nedavno sam na Njuškalu kupio tri lule za 60 kn. Bila je jedna slika na kojoj su bile sve tri, dosta mutna i tamna, te se nije baš moglo puno razabrati u kakvom su stanju i sl. No rekoh sam sebi, za 60 kn ak valjaju barem usnici, poslužit će kad tad. Tako da nisam puno ni ispitivao ili tražio dodatne slike, već se dogovorio s prodavačem da se nađemo, pa ću na licu mjesta odlučiti jel da dam 60 kn ili ne. Ispostavilo se da su dvije isti model no name (nekakav bent brandy oblik otprilike) i jedna je Hardcastle, čini mi se vrlo stara.

Uhvatio sam se u koštac sa oživljavanjem i trebalo mi je jedno pet dana da ih dovedem u stanje za upotrebu. Dvije su bile u groznom stanju, nečišćene i razvaljene, gornji dio žarnice ko da je netko vukao kilometrima po makadamu, treća malo manje strašno, no usprkos svemu činilo mi se da ima potencijala za prionuti restauraciji. Potrošio sam pedesetak čistača, svega i svačega da izvučem čađu iz usnika. Bilo je brušenja, kitanja, soljenja, alkoholiziranja, no najviše od svega dezinfekcije. Krajnji rezultat je daleko od nekog savršenstva, no sad su sve tri u funkciji. Ove dvije no name imaju vizualno dosta loš vrijes, no super su izbalansirane i lagane. Hardcastle sam isprobao, jednu upravo pušim i jedna će sutra na isprobavanje.



Čime si radio usnike? Extra izgledaju.
Imam par polovnih lula pa me interesuje čime bih mogao da sredim usnike da izgledaju kao tvoji? Laughing
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 20:40

Prvo su stajali jedan dan u vodi u kojoj je bio prašak za perilicu posuđa. Nakon tog puno čistača, pa još jedan dan isti postupak, još čistača, pa zatim čistači natopljeni alkoholom, na kraju oprano deterdžentom za suđe i vodom. Postupak uglavnom radim dok god mi čistač ne izađe potpuno čist van. Nakon tog skidanje sloja izvana (pažljivo s brušenjem dijela koji se spaja na vrat lule, tj. raditi to po mogućnosti sa sastavljenom lulom, rekli su iskusni majstori, hvala na tome). Abrazivna vuna (vrlo oprezno, na malo okretaja, lagani pritisak, jer pojede vulkanit inače ko od šale), brusni papir gradacije 1000, 2000, poliranje i to je u biti to.

Tako ja radim, što ne znači da je ispravno, preporučljivo ili isključivo, no meni za sad funkcionira. Učim na vlastitim greškama i zato sam sve zahvate prvo isprobao na lošijim/jeftinim lulama. A grešaka je naravno bilo i bit će još sigurno. No činjenica je da žurba i nestrpljivost ne vode pozitivnom rezultatu.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 22:34

sve stoji što si napisao, a vulkanit je još dobro na kraju namazati čistim glicerinom, to mu daje crnu boju. Za prvu pomoć i Nivea krema je dobra....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 22:35

a sto se wataze tice, vecina je ovakvih malih brusilica 125 W, ekstra 10 Wata vrlo dobro dodje.... Cool
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty09.01.13 23:08

Hvala majsori. cheers

Zaista, kad ih čovek pogleda izgledaju lepše nego novi. Pogotovo kad se uzme u obzir njihovo pređašnje stanje.....
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty20.01.13 17:42

Otiđoh danas malo do Britanca na sajam antikviteta, pa da ne ispadne da sam bez veze trošio benzin...
Dr Boston Cocktail u odličnom stanju i Butz Choquin Marseille u vrlo dobrom.
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 2134460
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 28hd45y
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Zlrurr
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 33bmwlz
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 24nl8bm
Slikano je mobitelom, jer mi je fotić žena uzela, pa su loše slike. Obje su već nasoljene, usnici na dezinfekciji, no s ovima neće biti puno posla. Bio je danas velik izbor lula, no ne treba pretjerivati. U biti htio sam jednu meerschaumicu udomiti, ali mi je cijena od 250 kn bila malo prebahata, obzirom na stanje lule i količinu posla koja bi bila potrebna da se uredi. Ali i ovak sam vrlo zadovoljan.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty20.01.13 17:49

Ja sam već par nedjelja obrao sve bolje, npr. Vauenice i Savinellice, ali drago mi je da su nešto i sakrili od mene pa si i ti pazario. Very Happy
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty20.01.13 18:07

^Daj si ih barem onda sredi kako treba da ne pušiš s onakvim usnicima kakve si pokazao na jednom od druženja. Ak trebaš pomoć, javi. Ili ak koji put hoćeš društvo i konkurenciju Smile prilikom kupovine, odemo zajedno. piva
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty20.01.13 18:22

lipi komadi, Suspiria. čestitam!
[Vrh] Go down
ibublic
Peče me jezik
Peče me jezik
ibublic


Broj postova : 375
Join date : 02.06.2011
Age : 41
Lokacija : Zagreb

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty21.01.13 10:34

One can never have too much pipes. Smile
[Vrh] Go down
LenkoSmrk
Hladan dim
Hladan dim
LenkoSmrk


Broj postova : 727
Join date : 12.12.2011
Age : 49
Lokacija : Slovenija-Prlekija

Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty21.01.13 11:24

ibubic, podpišem puffy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty21.01.13 12:24

fino odabrano!
Wink
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 6 Empty

[Vrh] Go down
 
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule
[Vrh] 
Stranica 6 / 14.Go to page : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: