Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule

Go down 
+34
Tomo1978
biguran
fićo
Elvis Beba
Keko
Kupuss
Taras
kamarad igorrr
Rakija
gstaraz
foksieloy
Antiša
MOVESHAKER
Leo
PecaLula™
Rip Kirby
Marin Split
Brka
misterno
Lodir
Desamp
Matko
milo
LenkoSmrk
darkoni013
Davorin
imnik
bayro
ssekir75
ibublic
420blackadder
gavran11
sinus
Suspiria
38 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
Autor/icaPoruka
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty16.03.15 21:01

Sjajno!!! Uvijek je gušt kad se spasi lula od propasti! piva
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty18.03.15 20:28

lule ok, ali što je bilo s špic papkom Laughing a dealer je istinski raritet... ma priča uz te lule vrijedi više nego da su Dunhilice Shocked
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty19.03.15 13:39

Žena je rekla da se razvodi uodma momentalno ak to navučem na sebe, tak da sam bio prisiljen odustati. Laughing
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty14.06.15 19:36

Lula o kojoj sam pričao danas na susretu:

Lorenzo Sila Grande
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Iwr79e
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 30d9s2h
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 125tg5z
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 2lto9ll

I pukotina koja je počela nastajati prilikom drugog pušenja; minijaturna je, ali predmnijevam daljnje širenje:
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 149tuaa
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Atmd5f
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty15.06.15 13:06

Ova crtica na usniku, horizontalna.. to je pukotina?
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty15.06.15 14:22

Ne, nego ovo na zadnje dvije slike na vratu prema žarnici.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty15.06.15 14:44

To je neko drugo drvo (maslina?) i onda unutra je umetak žarnica od vrijesa?
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty15.06.15 15:07

Je, vani maslina, nutra vrijes.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty15.06.15 16:56

lapsus i mislio sam na vratu Shocked
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty26.10.15 17:44

Mala anegdota s Britanca...

Tamo ne idem baš prečesto, no nekad mi dođe kad je lijep dan prošetati i snimiti eventualno kakvu lulu. Tak sam jučer nakon dosta vremena otišao. Koliko god rijetko išao na Britanac, teško je ne zapamtit pojedine face koje su redovito tam i pojedinačnu im spiku (dijagnozu) Very Happy
Ima ih naravno i dio koji 'robu' nabavljaju na Hreliću, a zatim nakon malo glancanja to postaju vrlo vrijedni raritetni predmeti iz 19xy godine, po 'samo za vas' posebnoj cijeni. Koja najčešće kod mene izaziva podsmijeh popraćen želučanim tegobama i kolutanjem očima u najmanju ruku. Jer generalno, glavna vodilja je - 'ako je nešto staro, automatski vrijedi puno novaca'. Ne kažem da se svi prodavači toga drže, ali rijetki su oni koji zbilja znaju što prodaju, znaju se služit Googleom i svjesni su da ima kupaca koji isto koriste čari internetskog znanja te informacija. Čak ako treba i na licu mjesta zahvaljujući svemoćnim smartphonima.
No da se vratim do dotičnog lika koji je stalno tamo, ima očito svoj štand i proječno najviše lula u ponudi. Nađe se kod njega svašta, ali i svakakvih cijena ovisno o njegovom trenutnom raspoloženju. A ja isto, kakvo mi bude trenutno raspoloženje, upuštam se u lagano podhebavanje ili jednostavno samo pitam za cijenu bez dodatnih komentara. Predzadnji put mi je unatoč par zanimljivih lula sa strane nudio korištenu corncobicu po nevjerovatnoj cijeni (nisam imao lulu u ćubi). Ne sjećam sa više ni koja je cijena bila, al znam da sad tad odlučio da ću isprobati malo više psihološki pristup idući put kad mu se obratim. Obično na pitanje 'pošto lula?' nebulozno ispali neku cifru koja baš ne drži vodu, iako mu možda to kod nekoga i prođe.
Ovaj put sam došao naravno s lulom i to u oblaku Syrian latakije (fala Igore) i među 15tak lula odmah snimio jednu Charatan rodezijanku. Bilo je nekoliko blještavijih primjeraka koje su procjenjivala dva lika pored mene, no ovu nisu izgleda ni primjetili. Bez puno okolišanja, pitam 'pošto lula?', veli majstor 100 kn. Iskreno lula toliko zbilja vrijedi, vrijedi i više kad malo usporedim cijene po eBayu, no samo zato što mi je antipatičan od prvog dana, kažem mu 'mogu vam dati maksimalno 60'. 'A nee, to mi je premalo' veli on, ja lagano krenem 'fala lepa'... Jasno nakon dva koraka 'aajde, to mi je danas prva koju mogu prodat, može'. Lula je jasno u vrlo dobro stanju, nije zahtijevala puno obrade i već je degustirana.
Poanta je da zbilja 'lula' čini čovjeka kod takve kupovine, jer me bez nje često dileri tretiraju s dozom bahatosti ko balavca koji nema pojma što hoće. A naučio sam tokom zadnjih par godina dosta, zahvaljujući ovom forumu, lulašima i korištenjem Googla - mog prijatelja Cool
Živili piva
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty26.10.15 20:36

Hehehehe... Ništa bez lule u ćubi! Tek sa lulom postaneš čo'ek... A i striček Guglo dobro dođe! Cool
Donesi ulov na promatranje u klub. Cool
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty26.10.15 22:25

tocno te mogu zamislit kako gladis bradicu i u pola koraka ''fala lepa'' a ono oci ko kobri kad izleti iz kosare Very Happy Very Happy
btw obavezno donesi - ja vec neko vrijeme bolujem za rodezijkom
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty27.10.15 9:53

Ako jedna lula napravi takvu promjenu, zamisli što bi bilo sa dvije? Very Happy

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Tumblr_npi4n8SJWu1r17ed8o1_1280
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 14:29

Guglajuć internetima naletio sam na ovu lulu
https://www.smokershaven.com/dunhill-estate-pipe-root-briar-pot-41061/. Lula ko lula, realno nit je nešto prelijepa, grain ok, zbilja niš posebno, no ima točku. I naravno, zato košta nova 425$. E sad, kakve bi vrhunske lule mogao čovjek kupiti za tu lovu, nema smisla raspravljati. Po meni jedini razlog zašto toliko košta je - zato jer može toliko koštati. Evo i jednog primjerka u estate verziji, što bi rekli laici, rabljena:
https://www.smokingpipes.com/pipes/estate/england/moreinfo.cfm?product_id=198133
312$ s popustom (navalite!)  Very Happy

Zašto to pišem... prošli tjedan naletjeh na neku lulu gledajući po Njuškalu. Cijena 30 kn, čovjeku uplatio još 9 kn za poštarinu. Trebalo ju je dobro dezinficirati, skinuti višak cakea, srediti apšisali usnik i zglancati. Očito nije u cvijetu mladosti, na dnu par rana od kuckanja u neadekvatnu podlogu, ali sad radi, upavo je imam u ćubama. Evo slika:
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 10d9lah
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 2nqqycx
lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 104j4ug

...i kad malo bolje pogledam - pa ima točku! I još piše Dunhill! I Hund! I Mile! I Made in England!
lol!

Da zaključim ovu laprdanciju... nikad ne bih kupio novu Dunhill lulu. Iz jednostavnog razloga, a to je taj, što u svom cjenovnom rangu nisu ni po čemu superiornije od ostalih vrhunskih brandova (jel trebam nabrajat kojih?). Samim time razum mi ne bi dozvolio da dam tolike novce za bilo koji njihov model. No ipak sad imam dvije u kolekciji. Jedna za 20 i druga za 30 kn (+9kn poštarina). Puše se recimo ok, ništa spektakularno, ona manja (Zulu) je, čak mogu reći ne baš bogznakaj za pušenje. No da ih idem prodavati ili mijenjati, onda bi im cijena bila 'realna', 'evropska', 'svjecka', kako god Laughing
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 14:32

Pravi ulov! Samo za 30kn si mogao dobiti od ružinog drva! Znaš kako je to tek rijetko i skupo?
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 17:34

Čestitke na ulovu.Bravo Tom! cheers
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 17:55

Odlican ulov!!!
[Vrh] Go down
SašaZg
Hladan dim
Hladan dim
SašaZg


Broj postova : 838
Join date : 14.01.2016
Age : 47
Lokacija : Zagreb

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 18:57

Lajkam! Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.hersak.hr
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 20:06

Grupa 4 ? Koja godina ?
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 20:22

Ako
'MADE IN
ENGLAND 20'

znači 1960+20, onda je 1980. godina.
[Vrh] Go down
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 20:28

Yes , danasnji root briari su pre pre skupi , tak da je ovo cheers
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 53
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty12.05.16 20:51

Bravo Tome! Što jes, jes. Izgled nije čemu ali točka je točka. Da je nabavit jednu sa uskličnikom!!! Cool
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty05.06.16 18:43

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Noetxg
Hrelić, 20 kn za oba, na donjem čak piše Savinelli Laughing
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty05.06.16 18:54

Odlična akvizicija! cheers Još sam mislio danas otići na Hrelić! Praf' mi bilo!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty06.06.16 18:09

Za 50 kn uzeo upravo , sucker sam za te vintage stilove.

lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 2itk16t
[Vrh] Go down
Sponsored content





lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule   lule - Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule - Page 13 Empty

[Vrh] Go down
 
Prva lula za vježbati čišćenje i moje buduće lule
[Vrh] 
Stranica 13 / 14.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula
» Prva lula

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: