Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Paljenje lule sa šibicama

Go down 
+3
ssekir75
420blackadder
Alanon
7 posters
Autor/icaPoruka
Alanon
Prva lula
Prva lula
Alanon


Broj postova : 63
Join date : 24.02.2012
Age : 30
Lokacija : Beograd

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 11:13

Jel vam ponekad zasmrdi šalitra i promeni se ukus kad palite na šibicu?
Ja lično uvek čekam da šibica dogori do pola, pa tek onda palim lulu, da izbegnem upravo ovo. Možda je i do šibica, ja rabim one Zebra. :primitive2:
(Ne znam ima li u beogradu da se kupe neke kvalitetnije?)

I nevezano za ovo, koliiko puta palite lulu tokom pušenja?
[Vrh] Go down
420blackadder
Hladan dim
Hladan dim
420blackadder


Broj postova : 650
Join date : 04.01.2011
Age : 41
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH:Ruins of Isengard, McB Plumcake, Lane Limited 1-Q

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 11:27

Rijetko palim lulu šibicama, pa me nemoj uzeti kao školski primjer, ali da nekad bude drukčija aroma - bude.

Pošto ja obično lulu palim Zippom, baš iz tog razloga koristim David Ross, a ne službeni Zippo benzin, jer je David Ross puno slabijeg mirisa, i skoro da nikad nema preuzimanja arome ili nekog drugog problema. Pravi Zippo benzin je meni jednostavno pre jak, no to je sve stvar ukusa i navike.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 12:27

Nema potrebe da čekaš da ti šibica izgori do pola. Dovoljno je samo da progori glava. Inače u Beogradu ćeš teško naći bolje šibice. Dobro je kad nađeš i te jer većina trafika i prodavnica cigareta ne drži šibice.
Jedino što moraš da izbegavaš su parafinske šibice koje se ponekad mogu naći. Tu postoji opasnost da ti kap parafina koji se otopio sa šibice kapne u lulu i to je onda pravi belaj.
A što se tiče drugog pitanja palim je onoliko puta koliko se ugasi.
[Vrh] Go down
Alanon
Prva lula
Prva lula
Alanon


Broj postova : 63
Join date : 24.02.2012
Age : 30
Lokacija : Beograd

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 12:43

Šta znam, imam i Zippo, ali ga slabo rabim, neki ljudi se kunu da im ostaje ukus benzina (ja kad god da sam probao, nisam imao taj efekat), a i inače često palim lulu, pa mi onda dođe lakše da trošim šibice. XD
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 16:23

sto bi bayro reko, kapelicarite. uvek se saceka da pregori glava i da se upali drvo, bez obzira sta palite. bar su mene tako od malena ucili. benzinci ili plinci - stvar ukusa. ja vise volim benzinac, ali ga ne koristim otkad sam batalio cigarete.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3160
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 16:32

Čisto stvar ukusa. Bilo koja šibica kada pregori glava može da se koristi. Po mom skromnom višegodišnjem iskustvu nema neke bitne razlike u šibicama, sem dužine - one duže su bolje jer su šanse da ti se upale prsti znatno manje, ako isto radiš na vetru. Twisted Evil
Što se upaljača tiče, aj gledam što manje da ga koristim, ali to je čisto nekim moj mali ritual. Ako ga koristim obično je to neki plinski, a nekad i zippo. Kod Zippa treba izbegavati one mirišljavo-smrdljive benzine jer znaju da malo zasmetaju, ali srećom ima i onih drugih, pa ni zippo nije loš.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty03.04.12 20:48

Sekirče, oteo si mi riječ sa tastature. Čisto, nepatvoreno kapeličarenje! Evil or Very Mad

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty04.04.12 19:35

Ko te pita, glavno da se dimi pod nosom! Very Happy
[Vrh] Go down
Nunki
Peče me jezik
Peče me jezik
Nunki


Broj postova : 412
Join date : 20.04.2010
Age : 65
Lokacija : Beograd

Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty07.04.12 16:15

Šibica je jedino legitimno sredstvo za paljenje lule, jer plamen razvija pravilnu temperaturu. Što ne znači da ne sme da se pali ničim drugim. Premda, kad je šibica pri ruci, a treba uvek da bude, ne razmišljaj.

Kao što su ti već rekli, sačekaj da izgori glava i možeš da raspaljuješ. Ako baš hoćeš da radiš na sve note, nabavi kedrova palidrvca, kao za cigare i time raspaljuj, ali palidrvca ne smeju da budu šibice, treba da budu bez fosforne glave, prvo njih upališ nekom drugom vatrom, pa potom njima lulu. To ti je ono, baš-baš..

Palim jednom i lula gori do kraja. Retko nije tako.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Paljenje lule sa šibicama Empty
PostajNaslov: Re: Paljenje lule sa šibicama   Paljenje lule sa šibicama Empty

[Vrh] Go down
 
Paljenje lule sa šibicama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Pad lule..
» Lule
» Rub lule
» Silvano lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: