Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Što mislite o žičanim filterima?

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty24.09.12 22:15

Danas mi je iz Kine došla jedna Ebay narudžba - žičani filteri...

Nažalost, danas me lomi neka viroza pa nisam u stanji isprobati, ali čini mi se kao dobar lijek za neke od problema kod pušenja lule, a ne košta ništa! Naravno, negativna strana je očito izostanak formacije cake-a u dnu posude..

Što vi mislite o tome?


[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty24.09.12 22:17

Slike slijede za 6 dana Sad
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty25.09.12 2:33

prijatelju, iako dimi slicno, lula nije dvotaktni motor pa da mu stavljas zicani uljani filter umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty25.09.12 14:15

Najveći problem je što se čovjek treba naviknuti na pušenje lule. Da mu se prilagodi usna šupljina i da počne osjećati sve okuse. Osim toga steći naviku u punjenju i pušenju bez da se brza i svi problemi su nestali. Nakon toga jedino što može kvariti užitak je vlaga duhana ili ne pasanje istog u momentu kad ste ga zapalili.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty25.09.12 17:13

slažem se s svojim predhodnicima.... Filter su izmislili ... sam Bog zna zašto.... na kraju na cigareti najopasniji dio je celulozni filter.....
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty25.09.12 20:20

Papa Štrumf , na cigaretama je acetatni filter. kamo srece da je celulozni...
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty25.09.12 21:34

ispravak, u pravu si, ali u ovom slučaju govorimo o fizici filtera, tako da čak ni sastojak nije bitan
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty25.09.12 22:43

ma filter uopste nije bitan kad je pusenje duvana u pitanju. ili da budemo precizni, samo smeta Mad
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty26.09.12 0:31

moram priznat da sam u početku svaki put koristio filter, ali sad, kad razaznajem razne okuse duhana, samo mi, kao što učo reče, smeta. mijenja okus duhana i, po mom mišljenju, pobija svrhu pušenja i uživanja istog.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty03.10.12 23:18

Dakle, očito ne govorimo o istim filterima. Slijede slike onoga o čemu sam ja govorio:

[You must be registered and logged in to see this link.]

I odmah da pojasnim: ovaj filter spriječava prolazak dugana prema usniku i , konačno - ustima, a i omogućuje kompletno sagorjevanje duhana...također i protok je lakši. Negativna strana je ta da sprječava formiranje cake-a u podnožju žarnice...
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty04.10.12 0:58

a jos kad ti se dole skupi kondenzat pa ga usrknes... fuj!!! za ovo sluzi meer granulat
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty04.10.12 8:48

Gledaj, Kinezi imaju par dobrih stvari, ali neki njihovi gadgeti su daleko od korisnih. Ja nikada lulu ne popušim do kraja, ( nisam na natjecanju Very Happy ) uvijek ostavljam mali dio nepopušenog duhana, koji služi kao filter i čep u dnu žarnice..... koji postaje "solid" i ima istu funkciju.... Bilo je puno pokušaja unapređivanje lule tokom godina, od materijala, brylon, pirolitički grafit, dodataka ko: metalnih umetaka filtera, do posebnih tijela lule od aluminija za ekstra kondenzaciju, i na kraju je ipak ostao klasični oblik i vrijes, meer i kadkada morta.... u 99,9 % slučajeva
Naravno probaj i ako smatraš ok, nema razloga, da ne koristiš.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





Što mislite o žičanim filterima? Empty
PostajNaslov: Re: Što mislite o žičanim filterima?   Što mislite o žičanim filterima? Empty

[Vrh] Go down
 
Što mislite o žičanim filterima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kaj mislite o ovakvim lulama?
» sto mislite o ovoj luli?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: