Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Cornell & Diehl: Old Joe Krantz

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty24.01.13 21:40

[You must be registered and logged in to see this image.]
Dark and cube cut Burley with red VA ribbon and Perique create a smooth, all day smoke.

Zemlja porijekla: Amerika
Sastav: Perique (cca 30%), virginia, burley
Jakost: 4/5
Oblik: grubo rezan
Pakiranje: rinfuza
Mjesto kupnje: [You must be registered and logged in to see this link.]

Kao sta pise u naslovu, prizvodjac je Cornell & Diehl, blender Bob Runowski. Duhan je rezan grubo i na trake ( ribbon & coarse cut)
Sastav je Burley, crvena Virginia i Perique.

Pusin ga u morti... Miris u kesici ove delicije je malko cudan, mirise na nekakav jaci sir!? Sta bi mi rekli "daje po nogama hahahha" medjutin to vas sigurno ne treba obeshrabrit pogotovo ako volite sireve ko i ja Laughing Pri prvon paljenju osjetija san ogromnu gorcinu, nakon toga sve ravno, dakle slicno ko i sa vecinom virginijskih mjesavina, medjutin kako se ukusi pocinju sjedinjavat i kad se smiri to prvo paljenje ukus postaje prekrasan, meni! Blago ljesnjakast sa nekon vockon, reka bi mjesavina breskve i ananasa al tek negdi daleko i u pozadini. Ako ga putite kroz nos pojacavate gorcinu do maksimuma, imate osijecaj da pusite cigaru. Vjerojatno zbog Periquea. Sta mu ocito i daje snagu jer mislin da je nikotinska bomba ( ili je to samo vino koje pijen trenutno bounce ) U glavnom cini mi se da je odlican kao dnevni duhan, nenametljiv okolini, slamnate arome tj. room notea. Doda bi da odlicno i postojano izgara u luli, ujedanju ni traga! Odlicne vlaznosti je bija u kesici mozda dlaku suhlji al to ne smeta ni malo. Preporucija bi ga ljubiteljima virginija da probaju i daju svoj sud!

Moran priznat da nebi odmah narucija ne znan koliku kolicinu ovog duhana jer me nije oborila sa nogu jer mislin da ima puno boljih virginijskih mjesavina al isto tako tvrdim da je odlicna i jako zanimljva mjesavina. Toliko od mene nakon prvog dojma ove delicije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty24.01.13 23:15

bravo za odlicnu recenziju marine, zivio!
PKPL vec ostvaruje vise nego vidljive rezultate!
Wink
[Vrh] Go down
king1976
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
king1976


Broj postova : 126
Join date : 21.11.2012
Age : 47
Lokacija : Crikvenica
Omiljeni duhani : MM 965, EMP, Blue Mountain, Balakn Sasieni, Balakan Latakia, Town Topic

Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty25.01.13 9:31

Evo da se i ja javim s obzirom da je ovaj duhan bio moj doprinos u PKPL.
Naime, meni duhan nije sjeo baš iz razloga njegove jačine, a da ima nikotina - ima, pa ćak i meni koji sam bio dugotrajni pušač cigareta i kojem nikotin nije strani pojam je bio izuzetno jak. Pokušao sam mu dati par šansi na pun želudac, ali jednostavno nije išlo, svaki put me duhan lagano "oborio" - podsjetilo me to na jednu situaciju od prije 15-ak godina kad sam u Sloveniji kupio Davidoff Magnum cigarete i kad me je samo jedna ujutro tako "odvalila" da nisam pušio gotovo cijeli dan.
U daljnju recenziju neću ulaziti, jer ne razlikujem još uvijek sve te silne okuse/mirise - ja duhanu pristupam na način sviđa mi se/ ne sviđa mi se, a ovaj dio foruma zahtijeva ipak malo više od toga.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty25.01.13 10:20

king1976 je napisao/la:
Evo da se i ja javim s obzirom da je ovaj duhan bio moj doprinos u PKPL.
Naime, meni duhan nije sjeo baš iz razloga njegove jačine, a da ima nikotina - ima, pa ćak i meni koji sam bio dugotrajni pušač cigareta i kojem nikotin nije strani pojam je bio izuzetno jak. Pokušao sam mu dati par šansi na pun želudac, ali jednostavno nije išlo, svaki put me duhan lagano "oborio" - podsjetilo me to na jednu situaciju od prije 15-ak godina kad sam u Sloveniji kupio Davidoff Magnum cigarete i kad me je samo jedna ujutro tako "odvalila" da nisam pušio gotovo cijeli dan.
U daljnju recenziju neću ulaziti, jer ne razlikujem još uvijek sve te silne okuse/mirise - ja duhanu pristupam na način sviđa mi se/ ne sviđa mi se, a ovaj dio foruma zahtijeva ipak malo više od toga.

forum ne grize, a da bi prezivio treba aktivne korisnike!
Wink

dakle, ako ti se nesto svidja napises zasto ti se svidja, i obratno! neces se ni snaci a ispast ce solidna recenzija, vjeruj mi.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty25.01.13 10:33

Eto vidis King i to je jako dobar doprinos recenziji!
Sve to zaokruzuje cjelinu, neko nece osjetit nista, neko ce osjetit neku vocku koja nema veze sa mozgon, a u tome i jest bit i carolija sta svi imamo razlicite ukuse.
I mislin da je i te kako bitno da se javi neko sa svojim misljenjen pa makar reka u dvi rici - ne valja!
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty24.05.13 14:08

Cornell & Diehl tvrdi da je ovo ugodan cjelodnevni duhan. Nadalje, tvrde da je ovo mješavina na bazi burleya, ali te tvrdnje nemaju veze sa stvarnošću. Ovo je mješavina na bazi perique-a kojeg, po mojoj procjeni, ima oko 30% u mješavini. Ne samo da ovo nije cjelodnevni duhan, ovo nije duhan niti za jedan ugodan dan.

Duhan je u obliku sitnih trakica i flake-a. Potrebno ga je prosušiti prije punjenja. Kvaliteta lišća je zadovoljavajuća, ništa posebno.

Potrebno je dosta pripaljivanja i truda jer se gasi, posebice ako niste prosušili prije punjenja.

Riječ je o izuzetno lošoj, neizbalansiranoj mješavini. Pri paljenju se osjeti oštrina perique-a i daje za naslutiti ton koji će obilježiti ovu mješavinu. Virginia se uopće ne osjeti. Burley se povremeno pojavi i čovjek dobije dojam da ima nade, ali onda perique ponovno napadne osjetila i izazove osjećaj žlice papra na jeziku.

Bob Runowski je imao vrlo tešku ruku prepunu perique-a kada je ovo blendao. Čovjek se očito ne zna služiti perique-om, a možda (iako to zvuči zastrašujuće) je samo htio napraviti sadističku mješavinu za kamiondžije bez zubi. Ako je ovo drugo slučaj i ako ste američki bezubi kamiondžija sa šiltericom, obavezno naručite ovaj duhan i uživajte.

Ocjena: 1/5
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty24.05.13 15:48

Pljesak za Antišu, stvarno sam se ugodno nasmijao na ovaj opis.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Sponsored content





Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty
PostajNaslov: Re: Cornell & Diehl: Old Joe Krantz   Cornell - Cornell & Diehl: Old Joe Krantz Empty

[Vrh] Go down
 
Cornell & Diehl: Old Joe Krantz
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Cornell & Diehl: Epiphany
» Cornell & Diehl: Mississippi Mud
» Cornell & Diehl: Engine 99
» Cornell & Diehl: Sweet English
» Cornell & Diehl - Chenet's Cake (Cellar Series)

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: