Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peter Stokkebye: English Oriental Supreme

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty
PostajNaslov: Peter Stokkebye: English Oriental Supreme   Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty30.01.13 10:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zemlja porijekla: Danska
Sastav: burley, black cavendish, virginia, latakia
Jakost: 2/5
Oblik: sitni rezanci
Pakiranje: rinfuza
Mjesto kupnje: [You must be registered and logged in to see this link.]

Pri otvaranju vrećice osjeti se blagi miris latakije i slatkasta nota cavendisha. Sve u svemu veoma ugodan prizor za čuti i vidjeti. Duhan je obliku sitnijih rezanaca, savršene vlažnosti i neupitne kvalitete kao što se može vidjeti na slici.

Lula se veoma lako puni, pripaljuje i puši do samog kraja. Ne grize za jezik, lijepo gori i ne ostavlja nikakvu gorčinu u ustima niti u samoj luli.

Toliko o tehničkoj strani ovog duhana. Prijeđimo na subjektivni doživljaj.

U opisu duhana, konkretno već u samom naslovu, čovjeka se navodi na to da će lulu napuniti jednim superiornim englezom u kojem prevladava oriental, inače razlog zbog kojeg sam ga ja kupio. Na žalost, nije istina.

Okus je prilično ravan, bez zadivljujuće palete okusa koju natpis na pakiranju obećava isporučiti. Ovaj duhan nipošto nije bezukusan niti loš, jednostavno nema kompleksnosti koju bi čovjek očekivao od takve vrste duhana. Kroz cijelu lulu, provlači se blagi okus latakije umotan u slatkasti cavendish i da je to stavljeno u opis, bilo bi to veoma uspješno odrađeno. Međutim, ništa se u njemu ne ističe da bi ga čovjek želio pušiti na redovnoj bazi osim te jednostavnosti koja nije primjerena jednom duhanu koji ima oriental u nazivu. Ako nešto radite, npr. ormarić za lule, čitate i treba vam duhan koji vam neće odvući pažnju i dekoncentrirati vas, onda je ovo za vas.

Ovaj duhan definitivno nije za mene, što ne znači da neće biti za nekog drugog. Blagi duhan s ugodnim mirisom, ali ako tražite oriental, radije uzmite McConnella ili nastavite potragu.

Ocjena: 2/5


Zadnja promjena: abudimir; 09.04.13 15:01; ukupno mijenjano 5 put/a.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty
PostajNaslov: Re: Peter Stokkebye: English Oriental Supreme   Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty30.01.13 15:29

briljantna recenzija antisa, od fotke do teksta, svaka cast!

imao sam svojevremeno jedan semplić tog lisca i mogu ti reci da niti mene nije odusevilo, upravo kao sto si napisao, dosadno lisce.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty
PostajNaslov: Re: Peter Stokkebye: English Oriental Supreme   Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty30.01.13 16:39

Odlicna recenzija! cheers
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty
PostajNaslov: Re: Peter Stokkebye: English Oriental Supreme   Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty30.01.13 16:55

Hvala, momci. Wink

Naći će svoje mjesto u PKPL pa tko zna. Možda se nekome svidi, a nekome možda uštedi novce.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17043
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty
PostajNaslov: Re: Peter Stokkebye: English Oriental Supreme   Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty15.12.16 18:25

Eto, otvaram staru temu, ali nema veze, koliko ljudi toliko mišljenja!
Antiši se na stilu pisanja nema što prigovoriti, pa čak niti nekim njegovim ocjenama, no meni je taj duhan u redovnoj rotaciji, doduše nisam krenuo od premise kojom je krenuo Antiša a to je: "da će lulu napuniti jednim superiornim englezom u kojem prevladava oriental",
S time se mogu složiti. Mogu se složiti i s tvrdnjom da to nije moćan duhan u smislu nikotinskog "kicka", ali je po mom mišljenju vrlo kompleksan i odličan duhan, koji mi svaki put ugodno iznenadi, jednom prevlada cavendish, drugi put latakija, treći put burley, a opet ima jednu konstantu (koja mi se jedino sviđala kod bilo kojeg od "Frog Mortona"), a to je taj diskretni okus kože koji je stalno prisutan, uvijek diskretan no uvijek je tu.
Dobar je i za novopečene pušače koji se tek navikavaju na okus i aromu latakije.
Ovaj duhan inače pušim kad sam se već nadimio drugih, jačih mješavina, dakle kao posljednji toga dana, ili kao prvi jutarnji duhan uz kavu ili čaj, naravno kada mi obaveze to dopuste.
Ako sam nekom pomogao prilikom izbora na ovaj ili onaj način, biti će mi drago!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty
PostajNaslov: Re: Peter Stokkebye: English Oriental Supreme   Peter Stokkebye: English Oriental Supreme Empty

[Vrh] Go down
 
Peter Stokkebye: English Oriental Supreme
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Two Friends: English Chocolate
» Robert McConnell: Oriental
» Horseman's plaeasure, Oriental mixture
» Davidoff: English Mixture
» Planta english..

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: