Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share

Sa ili bez filtera?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 13061
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty04.03.08 18:32

Evo ja sad dimim legendarnu Ilija My Mixture 2008, dakle ostatke penzića, odiseja i žapca u Dunhillici koja uopće nema predviđen filter i puši se fantastično! lula
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 18:58

a nesto o filterima
vi koji pusite s njima ??
zanima me sta mislite o drvenim odnosno onim s ugljenom
osobno su mi ovi drugi bolji !
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

Broj postova : 1392

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:07

Ima topic o tome, no sa ugljenom su meni bolji
[Vrh] Go down
http://www.dimlule.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7265

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:39

Definitivno su s aktivnim ugljenom bolji, i ispunjavaju svrhu. Naravno da kvalitetni duhani izgube dio arome jer se ulja ester i sl što čine aromu vežu s ugljenom.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:40

Ništa što je sa filterom ne valja - pogotovo oni Vauenovi - to je kemija čista...
Evo i najtvrdokorniji pušači filtera bacaju filter, ili traže adaptere... Recimo Damir...
Filter definitivno pokvari okus duhana, a što laže Davorin, sada ću malo off topic, najbolje se duhan puši u stivi (meerschaumu), a lule od stive nemaju filter. Sapienti sat!
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir

Broj postova : 431
Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:45

Tako je cheers . nema više filtera, sve sam pobacao, i metalne i plastične i ugljene i papirnate....filters are dead Za carinu
[Vrh] Go down
http://www.popupmedia.hr
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:49

Slažem se Bayro, a ono u tvom postu je tipfeler zar ne?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:51

Damire blago tebi! Mene još uvjek pere preosjetljivost na previše nikotina. Kad to jednom vremenom prođe, nadam se, odletit će i moji...

Jedino zašto koristim filtere je upravo taj razlog - volim okus duvana, a s druge strane, ubije me nikotin.

Koristio sam jedino ugljene i mislim da nema neke velike razlike (jedni imaju dvije keramičke kapice, neki jednu keramičku i jednu plastičnu ...). Ma sve je to isti kua. Ko sretniji od mene kad ih se rješim ...
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir

Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:54

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
... a što laže Davorin, sada ću malo off topic, najbolje se duhan puši u stivi (meerschaumu), a lule od stive nemaju filter. Sapienti sat!

možda Davorin stvarno laže. Byro, neznamo dok nam ne nabavi meerschaumice pa dok sami ne probamo
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 19:57

Zaslužili se ovim postovima modele od gipsa, Ali biti će to originalni gips u jednom komadu, ne prešani :-))) Kada ih Dean išmirgla biti će sjajne kao meerschaum.
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 20:03

Very Happy pušimo sve što je iz jednog komada lula
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty07.04.08 20:46

Ma ja sam kreten, htio sam reći "kaže" naravno, a ne "laže" - e baš ste barabe, tko li vas je sve sakupio na ovom forumu. Davorine, sorry, tipfeler je stavno bio nenamjeran! Fakat ste gipsane glave i zaslužili ste lule od gipsa...I ti Damir, ti si uvijek bio fini dečec, sad si se i ti pokvario uz ove barabe! bayro
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty08.04.08 0:42

Ma znam Bayro, istina gips se suši.....
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty08.04.08 10:20

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
...I ti Damir, ti si uvijek bio fini dečec, sad si se i ti pokvario uz ove barabe! bayro

hehehe, od kad sam pobacao sve filtere svijet mi izgleda veseliji pa i vas vidim u tom svjetlu sunny
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty25.08.08 21:53

Hmmm...nesto mi pade napamet, mozda ce zvucati glupo...ali, vidjao sam one sitne zice za ribanje od prohroma, koji je inertan i nikako ne bi trebao da ispusti neki svoj "doprinos" dimu, dakle, otkinuti komadic, pa od toga napraviti kuglicu malo veceg precnika i smestiti na pocetku usnika? Tj, tamo gde bi dosao filter inace.....
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty25.08.08 22:03

Ja ne bih eksperimentirao, bez obzira na njegovu inertnost. Ali molim, probaj, pa ako preživiš, napiši koju riječ! affraid
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty25.08.08 22:16

Rado bih probao odmah, ali je malopre ugasena, mozda sutra ujutru, jedna lula je na poslu, za jutarnju kafu, pa taman da ponesem, seticu se, nadam se, u jutarnjem bunilu tenkre
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty25.08.08 22:19

Pa ni ja baš nisam sklon ideji da to čudo guram u lulu. Bojim se da će eventulani kondenzat u kombinaciji s mrežicom napraviti pravu gadost u luli. No u svakom slučaju javi kakvi su rezultati.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty25.08.08 22:23

Kruno - tebi se jako zgoršalo, zar ne? Jesi li pukao sa tim dr. Gumbasom! Dovesti ću ti ga u Osijek, pa se ti sa njim nateži. Bolnica ti je i onako blizu. Nadam se da je i psihijatrija u blizini! šibanje
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty25.08.08 22:26

He he, znao sam da će novi sig imati ovakvu reakciju. Very Happy
A Gumbasa mi morate dovesti.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty28.08.08 10:54

neki su filter shvatili malo preozbiljno

[You must be registered and logged in to see this link.]

bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty28.08.08 10:56

Što je to? Slika iz gruzijskog skloništa? affraid
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty28.08.08 10:57

ne, to je " Klub pušača lule Černobil "

bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty28.08.08 10:59

What a Face
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Sa ili bez filtera?   Sa ili bez filtera? - Page 2 Empty28.08.08 13:26

Ono sto sam probao, izgleda da radi, ona zicica nije nimalo promenila boju, tj, kada se sa nje skinu trunke i kondenz-a, koga ima prilicno malo, sve u svemu, to je neki utisak posle prvog koriscenja...nece uleteti nista s dimom kroz usnik kad se povuce, to sigurno, ali ipak mozda ovo treba koristiti tek u slucaju da se ne moze naci odgovarajuci adapter...
[Vrh] Go down

Sa ili bez filtera?
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next