Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 MacBaren: Golden Ambrosia

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty03.05.13 19:29

MacBaren: Golden Ambrosia

[You must be registered and logged in to see this image.]

Manufactured from choice Burley and Virginia, and mixed with cask mellowed Burley. Golden Ambrosia is light burning and aromatic.

Zemlja porijekla: Danska
Jakost: 2/5
Sastav: Virginia, Burley
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: limenka 100g

Recenzija:

Disclaimer: recenzija na temelju jedne lule, courtesy of PKPL, ostavljam mogućnost da se kasnije predomislim.

Ovo je isto jedan "polu aromatik" poput petersonovog gold blenda, u smislu da arome su subtilne i ističu osnovni duhan, umjesto da vode glavnu priču. Za razliku od petersonovog duhana, ovdje je ta aroma još subtilnija. Osnovni burley i virginia su u balansiranom omjeru i veoma dobri, duhan ima osobine mac barena u smislu da ga treba oprezno pušiti, no jako je dobar.
Nije duhan koji bi kupio sam, no ne bi ga odbio ako mi je ponuđen. Solidno.

Ocjena: 3/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: Re: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty18.03.14 15:24

Ovaj duhan mi se zapravo veoma sviđa, iako sam zbog recenzija po nekim drugim siteovima očekivao suprotno. Aromatičnog voćnog mirisa koji nakon otvranja i nije jak kao što mi se činilo (miris iz vrećice mi je preoštar), lagano sladak prilikom pušenja, dim je izuzetno bogat, prilično hladan (u početku čak izuzetno hladan) i blago mirisan, ali punog duhanskog mirisa i okusa, povremeno bademastog. Dobro gori, nikotinski srednje jak, otprilike kao Mac Baren Scottish ili nešto jači. Naknadni miris na rukama i kosi je ugodan (vanilija, ili vjerojatnije nešto slično), a prostorija koja nije otvarana tijekom i nakon pušenja i drugi dan prilično ugodno miriši - više na duhan, manje na aromatik. Puniti treba rahlo, jer je duhan iskidan, ali krupan. Iako od ovog duhana ima puno boljih, ne mogu se oteti dojmu da se s ovim duhanom izuzetno opustim, ne nokautira me nikotinom, virginije nema previše - a njen miris me ne oduševljava ako dominira - bit će da doista volim dobar burley, a ovdje je takav čini se baza.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: Re: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty18.03.14 15:37

Ovog duhana se sječam i bio je jako sličan Navy Flakeu... mislim da je ista aroma bila u igri, samo drugo pakovanje.

Solidan "jeftini" duhan kojeg na žalost ne viđam po našim kioscima.
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: Re: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty18.03.14 15:46

Moram priznati da mene osim po izraženom burleyu (pun okus) i hladnijem dimu ne podsjeća na navy flake. Flake mi vuče na smokve, grožđice, rum, a golden ambrosia ima neku drugu voćnu aromu, iako ne znam na koje bih voće ukazao prstom.
No, definitivno se slažem da je to solidan jeftini duhan.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: Re: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty18.03.14 16:15

Aroma na koju se referiram je onaj miris po čepovima od pluta sa tek otvorene boce vina... baca malo na bačve i vinske konobe.
Ali dosta je prošlo od kad sam ga pušio, tako da nisam više mjerodavan... sad govori mozak umjesto nosa i jezika, a nikad ne vjeruj mozgu Smile
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: Re: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty19.03.14 22:07

Eh da, iz mozga nam nažalost svašta izvjetri,pa i dragi nam mirisi. Smile 
[Vrh] Go down
Sponsored content





ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty
PostajNaslov: Re: MacBaren: Golden Ambrosia   ambrosia - MacBaren: Golden Ambrosia Empty

[Vrh] Go down
 
MacBaren: Golden Ambrosia
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Red ambrosia od MB
» Macbaren Club blend
» Mac Baren: Plumcake
» Inside MacBaren

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: