Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Kućne mješavine

Go down 
+20
GrⒶna
Rakija
kamarad igorrr
gstaraz
Darko
Suspiria
Matko
sinus
fatjoe
Marin Split
ssekir75
gavran11
milo
MOVESHAKER
Damir
imnik
savate
bayro
Davorin
Antiša
24 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty11.05.11 10:46

Dunhill early morning (30g)
BR black cavendish (20 grama)

Prva trečina lule kao da se oba duhana sukobe u kome pravcu bi pušenje išlo.
U drugoj trečini sve se poboljšava i ima dobrog okusa koji me spominje na suve hruške.
Onda od hrušaka prelazi do arašida(one koje treba oguliti) i preko okusa po pečenom mesu na žaru dođe pod kraj do marcipana.Posljednih nekoliko dima je drveno sladak okus.
Nakon pušenja u ustima opet se pojavljuje okus po suhim kruškama.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty16.05.11 11:24

Dunhill MM965 (70grama)
Bolivar cigara (10grama)
Macanudo maduro (10 grama)
BR Black Cavendish (5 grama)

Kazat ču vam samo to, da morate probati ali imajte na umu rečenicu NIKOTIN
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty15.11.11 13:41

Imam još nekih 20 grama Mac Baren Black Ambrosie, taj duhan mi baš ne paše, a opet ne bi ga ni bacil. Ak neko ima prijedlog za kakvu mješavinu nek napiše.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty15.11.11 13:47

Ambrosia se dobro miješa s komunalnim otpadom. Very Happy

Ne možeš to ni s čim pomiješati, a da ne pokvariš taj drugi (dobar) duhan.
S druge strane, miješanjem dva loša nećeš dobiti dobar duhan.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty15.11.11 13:55

zagorec je napisao/la:
Imam još nekih 20 grama Mac Baren Black Ambrosie, taj duhan mi baš ne paše, a opet ne bi ga ni bacil. Ak neko ima prijedlog za kakvu mješavinu nek napiše.

Ukoliko imas pri ruci HH Vintage Syrian probaj ih pomijesati pola-pola, navodno se dobije nesto vrlo slicno Sillem's Black mjesavini koja je odlicna.
Pritom nemoj zaboraviti da to mora nakon mijesanja odlezati bar dva tjedna a jos bolje mjesec dana kako bi se to sve skupa sjedinilo.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty15.11.11 14:37

Vintage syrian je izvrstan duhan. Šteta ga je bacati na navodne mješavine.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty15.11.11 14:55

eh, Antisa moj dobri i posteni, pa nije beg cicija, gubili smo i vise u zivotu!
Wink
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty15.11.11 15:53

Kako vam volja, ali i ja kao i Antiša smatram da su oba dobri duhani i šteta ih je miješati. Nekako sam skeptičan - naročito u pogledu HH Vintage Syriana. To je već mješavina sama po sebi, i ne bi je trebalo kvariti.
Uostalom probaj uzeti po deset grama od svakog i izmiješaj ih i ostavi kako ti Grga kaže mjesec dana da se dobro "ukiseli", pa vidi! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty05.01.12 19:14

Evo ja san danas zamisa od Mac Barena mixture modern i scottish mixture jer su jako slicni i doda malo Balkan latakije i Orientala, virujen da nece bit lose... Bar se nadan scratch
Znaci ovi Mac Barenovi dominiraju otprilike 70% napranma 30% ali s obzirom da je Stanislav robusan virujen da je dovoljno
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty14.01.12 23:42

Nakon tjedan dana čekanja večeras sam napunio lulu sa Mac barenom Scottish blend + oc u omjeru 80g oc i 40g scottish blenda.Mogu reči da sam prezadovoljan ovako na prvu.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty16.01.12 2:18

Marin Split je napisao/la:
Evo ja san danas zamisa od Mac Barena mixture modern i scottish mixture jer su jako slicni i doda malo Balkan latakije i Orientala, virujen da nece bit lose... Bar se nadan scratch
Znaci ovi Mac Barenovi dominiraju otprilike 70% napranma 30% ali s obzirom da je Stanislav robusan virujen da je dovoljno

izbaci taj modern pa ces da vidis sta ces da doobijes Wink
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty17.01.12 13:41

Kako cu ga izbacit kad se vec sve skupa safta u ladici hahaha, cuj sve su dobri duhani, nemoze ispast lose, ova dva od Mac Barena su dosta slicna i taman mi nekako fali latakije u njima tako da se nadan da ce Stanislaw rijesit problem Cool
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty21.01.12 23:06

Evo upravo pusin misavinu koju san zamisa prije desetak dana i mogu van rec da san se odusevija!
Samo da podsjetin na sastav:
Mac Baren scottish mix
Mac Baren mixture modern
Stanislaw Balkan latakia
Posto san veliki fan engleza i latakije u ove dvi prve navedene upravo mi je to i falilo-latakija,
Inace oba Mac Barenova duvana su mi ok ali mi je tu nesto stalno falilo i sad kad san doda Stanislawa ispala je bomba! Ako imate ostataka ovih mjesavina, svakako zamisajte i uzivajte u slatkoj latakijskoj mjesavini! Divota Laughing
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty22.01.12 13:28

Marine
u kojim omjerima si miješaao?
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty22.01.12 22:09

sinus je napisao/la:
Marine
u kojim omjerima si miješaao?

Sve je to bilo odokativno,
evo ovako, ima san kesu od 50g Scottish mixa iz koje san popusija mozda desetak grama, istu takvu kesu od 50g san ima Mixture moderna takodjer od Mac Barena iz koje san popusija jednu lulu. Znaci to dvoje daju odprilike 90ak grama i to san promisa sa Stanislawon Balkan Latakia koje je bilo nekih 40 grama. Nisan tija stavljat jednak omjer jer je u Balkan latakiji 40% latakije Very Happy tako da san tija da mi ta latakija bude negdi u pozadini, da je ima al da ne dominira. Iznenadija san se kako je ukusno ispalo.
Sad da ne racunan vi vidite odprilike koji bi to omjer svega bija pa ako imate nekakvih ostataka probajte Smile
piva
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty23.01.12 11:43

Fala Marine .
Baš imam otvorene spomenute Mac Barenove duhane.
Naravno,i BL je uvijek prisutna.
Idem se malo igrati,pa za 20ak dana vidim što je ispalo. Cool
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty04.04.12 21:24

upravo se spremam napravit "svoj" prvi blend, po receptu iz ovog topica: London Mixture i MB Virginia No. 1 (50:50)... moje pitanje bi zapravo bilo: na koji način da blendam? moram li koristiti lonce i vlagu, kad blendam komercijalne duhane ili se to samo koristi kod blendanja sirovih duhana? plavuša
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty04.04.12 21:34

Nikakvi lonci. Lijepo to ravnomjerno zamiješaj, ubaci komadić vlažne opeke (ako ocijeniš da je duhan prevlažan - nije obavezno), zatim stavi u staklenu teglu sa gumenim dihtungom, onda to stavi na neko tamno mjesto i zaboravi na mješavinu mjesec dana.
Nakon toga - uživaj! Cool
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty04.04.12 21:36

ma tražio sam po internetu, pa svudi spominju lonce, tave, špahere... štufalo me. hvala bayro , odmah se bacam na posal.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty04.04.12 21:39

Ma kakvi špakeri! To je za neobrađene duhane, a ti miješaš već obrađene duhane.
Prema tome, ostavi špakere, tave i lonce materi, a ti se drži duvana! Very Happy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty04.04.12 21:47

Very Happy a već sam bio izvadio dva potića... cura me samo prostririla pogledom. haha
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty24.05.12 12:52

Ako ima netko prijedlog s čim da blendam Mac Baren Scottish Mix? Malo me peče jezik od tog duhana, no naravno žao mi ga je bacit, jer okusom nije tak loš. (ne)srećom sam grozno prehlađen pa ne mogu pušiti, a to je ujedno prilika da mi se jezik oporavi. Trenutno imam doma Stanislaw Balkan Latakia, no ionako imam namjeru ići po neki novi duhan čim ozdravim. Imam i još par Cohiba Club cigara, možda koju narezat? Nemam još uvijek iskustva s puno duhana, no od ovih par koje sam pušio ipak mi je još Savinelli English Mix najfiniji.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty24.05.12 22:24

baciti mb scottish? affraid affraid affraid ostavi ga sa strane pa probaj za koji mesec. vrlo ozbiljan duvan i ne treba ga mesati ni sa kojim drugim. mada, probaj sa balkancem manju kolicinu, moze da bude zanimljivo
[Vrh] Go down
Darko
Peče me jezik
Peče me jezik
Darko


Broj postova : 497
Join date : 17.04.2011
Age : 51
Lokacija : Zagreb

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: K mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty24.05.12 23:27

A cigare treba popušiti kad strada jezik od lule, a ne rezati. Smile
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty04.08.13 5:54

Evo recepta jedne Virginia mješavine koju često smučkam:

Omjeri:
60 g. Black Ambrosia (Mac Baren)
40 g. Navy Flake (Mac Baren)
10 g. Vanilla Cavendish (Borkum Riff)

Zamješam, malo jače stisnem, strpam u teglu sa utegom unutra i komadom mokre terakote da dobro navlaži.
Nakon dva mjeseca otvorim, posušim malo na zraku, ponovno zatvorim, ovaj put bez vlage i utega i za 2-3 tjedna je spremno je za pušenje.

Rezultat je Lagano aromatizirana slatka Virginia sa tragovima cavendisha... fini gusti dim di se osjeti tipičan Navy Flake kao dominantna mješavina, slatko, razblažena začinjenost Navy Flake-a, i blago popunjeno aromom Vanilije koja taman pokrije miris Bačvi koj dominira u Navy Flakeu.

Gori jako sporo i ne grize jezik

[You must be registered and logged in to see this image.]

[Vrh] Go down
Sponsored content





Kućne mješavine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Kućne mješavine   Kućne mješavine - Page 3 Empty

[Vrh] Go down
 
Kućne mješavine
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: