Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Carina u EU

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Rip Kirby
Peče me jezik
Peče me jezik
Rip Kirby


Broj postova : 348
Join date : 28.06.2012
Age : 55
Lokacija : Opatija

Carina u EU Empty
PostajNaslov: Carina u EU   Carina u EU Empty12.06.13 12:55

Znači od 1. 7. smo u EU. I onda šta, nema više carina među članicama? Ni s Engleskom? A šta će bit s Amerikom i Kinom (moja dva omiljena dobavljača raznih potrepština) mijenjaju se dosadašnja pravila i za njih ili?? (Onih 160kn free i visina davanja).
Po toj logici nitko pametan sad iz EU ništa ne naručuje već čeka ulazak i pad carinskih barijera, nitko osim mene, (rekoh pametan). Neki dan naručio lulu iz Italije i prosvijetlih se na vrijeme, javim prodavaču i stopiram shipping do 2-3 srpnja. Jesam li dobro napravio, hoće mi to poslije proć bez carine ili ima još neka caka na koju će me dignut. Da to na vrijeme stopiram i presmjerim na frendove u Italiji koji će mi kasnije dostavit lulu "pješke"... No ko zna kad...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Carina u EU Empty
PostajNaslov: Re: Carina u EU   Carina u EU Empty12.06.13 13:11

Ima cake koliko znam, još uvjek te kači razlika PDV-a,  i tak neke stvari, no nisam sasvim provjerio sve.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Carina u EU Empty
PostajNaslov: Re: Carina u EU   Carina u EU Empty12.06.13 15:30

vecina aktualnog carinskog zakona je zapravo prepiska istoga iz EU, mislim da se vecina stvari nece promijeniti. osim toga, imamo na forumu EU-ovce pa nek se izjasne kako im je. 

mislim da ce narucivanje duhana iz amerike biti no-no!
Crying or Very sad
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Carina u EU Empty
PostajNaslov: Re: Carina u EU   Carina u EU Empty17.06.13 10:15

Ovo sam već postao pod drugim nazivom, ali čini mi se da bi moglo pomoći pa evo, copy- paste:

Što nas čeka nakon ulaska u EU glede cijena duhana znamo (rastu), ali barem:

Unošenje trošarinskih proizvoda
Ukoliko fizička osoba unosi i sama prevozi trošarinske proizvode za osobne, a ne za komercijalne svrhe – koji su već pušteni u potrošnju u drugoj državi članici – pod određenim uvjetima ne nastaje obveza plaćanja trošarine.
Uneseni trošarinski proizvodi nisu namijenjeni za komercijalne svrhe ako njihove količine ne prelaze: 800 komada cigareta; 400 komada cigarilosa; 200 komada cigara; 1 kilogram duhana za pušenje;

Inače tablica 2 (stranica 5) pokazuje da ćemo biti veći pape od pape, pa ćemo imati skoro duplo veću trošarine na duhan za lule nego što EU zahtijeva ("Ostali duhan za pušenje": 296 naprama 163 kn po 1000 kom, iako ne znam kako točno preračunavaju kom u kg). "Sitno rezani duhan za pušenje" mislim da predstavlja duhan za motanje cigareta.


[You must be registered and logged in to see this link.]

Koliko sam ja shvatio, gore spomenute količine možemo kupiti u nekoj od EU članica i osobno uvesti  u HR, ali ako je riječ o isporuci poštom, mislim da bismo platili trošarinu - za carinu nisam siguran.
Što se pak tiče lula, to je netrošarinski proizvod, pa nema trošarine, ali ne bi trebalo biti niti carine, barem kako je neki dan pisalo ne teletekstu: da se carina ne plaća u trgovini s EU zemljema, te da to vrijedi i za internet kupovinu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Carina u EU Empty
PostajNaslov: Re: Carina u EU   Carina u EU Empty17.06.13 10:20

Mislim da je posljednja recenica tvog posta najtocnija informacija, ali zivi bili pa vidjeli. Uostalom, zasto netko ne okrene broj carinarnice i ne provjeri iz prve ruke?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Carina u EU Empty
PostajNaslov: Re: Carina u EU   Carina u EU Empty

[Vrh] Go down
 
Carina u EU
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Carina - help

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: