Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share

Iskustva sa Stanwellom

Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

Broj postova : 1392

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty10.03.08 14:48

Tvrtka osnovana 1942 godine u malom gradu Zealandu u Danskoj. 1965 godine firma se seli u Borup i do dan danas su tamo.Stanwell je najveci proizvođač lula na svijetu.
Njihova web stranica : [You must be registered and logged in to see this link.]

Kakva su vasa iskustva sa njima? ja osobno mislim da su to dobre lule za odnos uloženo/dobiveno , moja prva lula je stanwellica i danas nakon 7 godina je kao nova.
[Vrh] Go down
http://www.dimlule.com
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty10.03.08 14:52

Lijepe lule umjerenih cijena.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty10.03.08 14:57

pa kad su u cijenovnom rangu onda da, samo kaj stanwell nema tako skupu seriju kao autograph
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

Broj postova : 13663
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, Proper English

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 0:29

Stanwell je ipak masovna proizvodnja. Nađe se nažalost i groznih lula među Stanwellicama...
Ja sam imao nesreću sa jednom benticom, inače izgleda prekrasna, no sa donje strane vrata ima veliku pukotinu koju su očito u tvornici primijetili pa su je pokušali kamuflirati nekim srebrnim prstenom. Oni su primijetili, no ja nažalost nisam...
No i to bih prebolio, ali je lula očito rađena od lošeg vrijesa, i iako je pravilno upušena, stalno je duhan (bilo koji) u njoj kiseo...
Još ću probati sa solju i alkoholom, pa ako i to ne upali, hasta la vista baby! Twisted Evil
Savinelli i Stanwell se ipak ne mogu uspoređivati, Savinelli je prema Stanvellu kao Jaguar prema Fiatu 600, pa makar se radilo i o najjeftinojoj Savinellijevoj liniji.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 6:20

Ja se bas nebi slozio, mislim da stanwellice nisu nikaj losije od Savinellievih " Oscar line" serija, gledao sam ih nedavno i dosta su ajkavo napravljene. Stanwell ima i "selected briar" seriju i handmade koje se nazalost vjerovatno kod nas ne prodaju. Što se tice pukotine koju navodis ima ju i tvoja BCka kaj si mi ju dao, vjerovatno se to tolerira kod masovne proizvodnje i jeftinijih modela ako procjene da nije krucijalna za samu funkcionalnost lule. Ja imam dvije Stanwellke i obje se lijepo puse.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 8:00

Ma i moje ostale Stanwellice se lijepo puše, o tome dvojbe nema, no samo po mojem skromnom mišljenju, Savinelli je ipak za dva koplja bolji od Stanwellice. I da me netko pita da li bih Savinelli ili Stanwellicu, uvijek bih uzeo Savinellli, pa makar to bila Oscar linea ili Aurelia...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 14:22

Evo Stanwellov brand DC (Danske Club), kupljena danas u Masarykovoj na nagovor našeg ljepotana tate Bayre.
Iskustva sa Stanwellom Danskeclub185pocf0
Iskustva sa Stanwellom Dcvz4
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 14:32

Šalim se naravno! Lijepa pipa!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 14:38

Ova tamnija na maloj slici je pala...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty20.03.08 23:01

Tata,
kako se ova DC dobro puši...a za malo love bounce lula
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty21.03.08 10:27

Pa lijepo sam ti govorio da nećeš pogriješiti sa tom lulom... bayro
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty03.05.08 22:49

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo jedne krasotice! Upiknuo danas u Grazu! Serija Calabash, puši se odlično od prvog punjenja!

Zadnja promjena: bayro; 03.05.08 22:54; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty03.05.08 22:50

Krasna!!!
Pošto?
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša

Broj postova : 1755
Omiljeni duhani : EMP, 965, McB Navy Flake, ST BL, Billy Budd

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 11:07

Inače, tatin Stanwell s početka ovog posta danas je u mom vlasništvu (skoro završio u vlaku za Osijek...) Da, ispod ringa se vidi da je malo napuknuta - ali to je doista minimalno tako da ne ugrožava estetiku...

Što se tiče pušenja, ne znam. Tata je pisao da su duhani u njoj kiseli - nisam primijetio!
Lijepa lula, ne pregrijava se pri pušenju... Popušio sam pola limenke Dublin-era u njoj i bio je sasvim dobrog okusa... kiselosti ni traga...

Uglavnom, nisam je pušio 10-ak dana (bez razloga) pa bi bilo vrijeme... lula
[Vrh] Go down
http://antebudimir.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 11:31

Napuknuta? Pojma nisam imao! Ma zapravo nisam ni zagledao, nije mi bila sirotica legla, a ako tebi paše - veselo puši!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 13:44

Imam i ja jednu takvu, samo u tamnoj bordo varianti. Odlična lula. I izvrsno se puši, kao što je Bayro napisao, od prvog pušenja.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:00

Ne znam jesmo li se dobro razumjeli... Ja pričam o luli s početka ovog topica - znači strana br.1...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:03

abudimir je napisao/la:
Ne znam jesmo li se dobro razumjeli... Ja pričam o luli s početka ovog topica - znači strana br.1...

Ante, na prvoj stranici ovog topica nije postana nikakva lula??
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:05

Nema fotke, ali tata je pisao o toj "kiseloj" pipi.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:09

Nema slike, ali ima teksta.

O tom tekstu sam pričao...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:10

Štimac...
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 15:08

Evo i slike. Moja još ima srebrni ring koji ova na slici nema...

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 16:51

A, ok. Sorry, moj se prijašnji post odnosi na ovu calabashicu na vrhu ove strane.

Inače, u svojoj kolekciji imam ovih 7 Stanwellica i u glavnom sa svima sam baš zadovoljan i stvarno se vrlo dobro puše:
- Stanwell 166 - Royal Guard
- Stanwell 185 Duke, Special Georg Huber Edition
- Danske Club 207 Polished
- Stanwell 238 Fyn
- Stanwell 64 Rondo
- Stanwell RO 25 Calabash
- Stanwell RO 25 Rhodesian

Fotke
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 18:15

Krasne lule, pogotovo 64 Rondo!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro

PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 21:39

Stanwellice su dobre pipe, imam ih u kolekciji jedno četiri-pet. Ma zapravo kod Stanwella kvaliteta jako varira od serije do serije. Imam jednu jubilarku izdanu 1992. povodom 50-godišnjice firme i odlična je, a ista takva ravna billardica, samo neka druga serija mi paše samo s vremena na vrijeme.
Ma to je isti đavo kao i sa duhanima...Neko vrijeme te drže jedni, a onda drugi...
Ova Antišina je bila iz jedne skuplje serije, ali meni jednostavno nije legla, nema nekog razloga specijalnog. Ako Antiši paše - neka je samo veselo dimi!
[Vrh] Go down

Iskustva sa Stanwellom
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next