Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Iskustva sa Stanwellom

Go down 
4 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty10.03.08 14:48

Tvrtka osnovana 1942 godine u malom gradu Zealandu u Danskoj. 1965 godine firma se seli u Borup i do dan danas su tamo.Stanwell je najveci proizvođač lula na svijetu.
Njihova web stranica : [You must be registered and logged in to see this link.]


Kakva su vasa iskustva sa njima? ja osobno mislim da su to dobre lule za odnos uloženo/dobiveno , moja prva lula je stanwellica i danas nakon 7 godina je kao nova.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty10.03.08 14:52

Lijepe lule umjerenih cijena.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty10.03.08 14:57

pa kad su u cijenovnom rangu onda da, samo kaj stanwell nema tako skupu seriju kao autograph
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 0:29

Stanwell je ipak masovna proizvodnja. Nađe se nažalost i groznih lula među Stanwellicama...
Ja sam imao nesreću sa jednom benticom, inače izgleda prekrasna, no sa donje strane vrata ima veliku pukotinu koju su očito u tvornici primijetili pa su je pokušali kamuflirati nekim srebrnim prstenom. Oni su primijetili, no ja nažalost nisam...
No i to bih prebolio, ali je lula očito rađena od lošeg vrijesa, i iako je pravilno upušena, stalno je duhan (bilo koji) u njoj kiseo...
Još ću probati sa solju i alkoholom, pa ako i to ne upali, hasta la vista baby! Twisted Evil
Savinelli i Stanwell se ipak ne mogu uspoređivati, Savinelli je prema Stanvellu kao Jaguar prema Fiatu 600, pa makar se radilo i o najjeftinojoj Savinellijevoj liniji.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 6:20

Ja se bas nebi slozio, mislim da stanwellice nisu nikaj losije od Savinellievih " Oscar line" serija, gledao sam ih nedavno i dosta su ajkavo napravljene. Stanwell ima i "selected briar" seriju i handmade koje se nazalost vjerovatno kod nas ne prodaju. Što se tice pukotine koju navodis ima ju i tvoja BCka kaj si mi ju dao, vjerovatno se to tolerira kod masovne proizvodnje i jeftinijih modela ako procjene da nije krucijalna za samu funkcionalnost lule. Ja imam dvije Stanwellke i obje se lijepo puse.
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 8:00

Ma i moje ostale Stanwellice se lijepo puše, o tome dvojbe nema, no samo po mojem skromnom mišljenju, Savinelli je ipak za dva koplja bolji od Stanwellice. I da me netko pita da li bih Savinelli ili Stanwellicu, uvijek bih uzeo Savinellli, pa makar to bila Oscar linea ili Aurelia...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 14:22

Evo Stanwellov brand DC (Danske Club), kupljena danas u Masarykovoj na nagovor našeg ljepotana tate Bayre.
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 14:32

Šalim se naravno! Lijepa pipa!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty12.03.08 14:38

Ova tamnija na maloj slici je pala...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty20.03.08 23:01

Tata,
kako se ova DC dobro puši...a za malo love bounce lula
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty21.03.08 10:27

Pa lijepo sam ti govorio da nećeš pogriješiti sa tom lulom... bayro
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty03.05.08 22:49

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo jedne krasotice! Upiknuo danas u Grazu! Serija Calabash, puši se odlično od prvog punjenja!


Zadnja promjena: bayro; 03.05.08 22:54; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty03.05.08 22:50

Krasna!!!
Pošto?
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 11:07

Inače, tatin Stanwell s početka ovog posta danas je u mom vlasništvu (skoro završio u vlaku za Osijek...) Da, ispod ringa se vidi da je malo napuknuta - ali to je doista minimalno tako da ne ugrožava estetiku...

Što se tiče pušenja, ne znam. Tata je pisao da su duhani u njoj kiseli - nisam primijetio!
Lijepa lula, ne pregrijava se pri pušenju... Popušio sam pola limenke Dublin-era u njoj i bio je sasvim dobrog okusa... kiselosti ni traga...

Uglavnom, nisam je pušio 10-ak dana (bez razloga) pa bi bilo vrijeme... lula
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 11:31

Napuknuta? Pojma nisam imao! Ma zapravo nisam ni zagledao, nije mi bila sirotica legla, a ako tebi paše - veselo puši!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 13:44

Imam i ja jednu takvu, samo u tamnoj bordo varianti. Odlična lula. I izvrsno se puši, kao što je Bayro napisao, od prvog pušenja.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:00

Ne znam jesmo li se dobro razumjeli... Ja pričam o luli s početka ovog topica - znači strana br.1...
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:03

abudimir je napisao/la:
Ne znam jesmo li se dobro razumjeli... Ja pričam o luli s početka ovog topica - znači strana br.1...

Ante, na prvoj stranici ovog topica nije postana nikakva lula??
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:05

Nema fotke, ali tata je pisao o toj "kiseloj" pipi.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:09

Nema slike, ali ima teksta.

O tom tekstu sam pričao...
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 14:10

Štimac...
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 15:08

Evo i slike. Moja još ima srebrni ring koji ova na slici nema...


[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 16:51

A, ok. Sorry, moj se prijašnji post odnosi na ovu calabashicu na vrhu ove strane.

Inače, u svojoj kolekciji imam ovih 7 Stanwellica i u glavnom sa svima sam baš zadovoljan i stvarno se vrlo dobro puše:
- Stanwell 166 - Royal Guard
- Stanwell 185 Duke, Special Georg Huber Edition
- Danske Club 207 Polished
- Stanwell 238 Fyn
- Stanwell 64 Rondo
- Stanwell RO 25 Calabash
- Stanwell RO 25 Rhodesian

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 18:15

Krasne lule, pogotovo 64 Rondo!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty16.10.08 21:39

Stanwellice su dobre pipe, imam ih u kolekciji jedno četiri-pet. Ma zapravo kod Stanwella kvaliteta jako varira od serije do serije. Imam jednu jubilarku izdanu 1992. povodom 50-godišnjice firme i odlična je, a ista takva ravna billardica, samo neka druga serija mi paše samo s vremena na vrijeme.
Ma to je isti đavo kao i sa duhanima...Neko vrijeme te drže jedni, a onda drugi...
Ova Antišina je bila iz jedne skuplje serije, ali meni jednostavno nije legla, nema nekog razloga specijalnog. Ako Antiši paše - neka je samo veselo dimi!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Iskustva sa Stanwellom Empty
PostajNaslov: Re: Iskustva sa Stanwellom   Iskustva sa Stanwellom Empty

[Vrh] Go down
 
Iskustva sa Stanwellom
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Engleski aromatici -iskustva

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: