Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 McClelland: Blue Mountain

Go down 
+6
paludamentum
Davy Jones69
ssekir75
imnik
Chofus
foksieloy
10 posters
Autor/icaPoruka
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty17.06.13 19:58

McClelland: Blue Mountain

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rich with the finest Mountain Latakia, a classic full Balkan pipe tobacco mixture, smooth and deeply fragrant. The inspiration for this elegant mixture was a 21-year-old tin of the legendary #759.

Zemlja porijekla: USA
Jakost: 3/5
Sastav: Virginia, Latakia, Oriental
Način rezanja: Trakice
Raspoloživo pakiranje: limenka 50g

Recenzija:


Kratki opis: Frog morton sa latakijom odnesenom na 11 i onda pomnoženom sa 3. Latakijska bomba.

Ovo je jedan odličan, carski duhan. Kada ga zapalite počne kao neka 50/50 (u okusu) mješavina latakije i slatke mcclellandovske virginije. Veoma ugodno i tečno. Kako vrijeme otječe, sve je manje slatkoga od virginije, a latakija preuzima priču. Pri dnu je ljutkasta i jaka latakija za jedan lijepi finiš, te vam prekrije jezik da je se sjećate nakon što ste gotovi.

Ovo je najlatakijski duhan koji sam dosada pušio, jači od stankecove balkan latakije, jači od balkan sassieni, jači od 965-ice...
Odlično.

P.s: orientali se baš i ne osjete previše, imaju funkciju potpore.

Ocjena: 5/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Chofus
Prva lula
Prva lula
Chofus


Broj postova : 99
Join date : 07.05.2012
Age : 30
Lokacija : Zagreb

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty17.06.13 21:24

Ima nešto u njemu, izgledu tin-a, imenu, opisu, ovoj recenziji, nešto zbog čega želim napuniti špajz ovim
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty17.06.13 21:38

Ja još nisam krenuo u punjenje špajze jer mi stiže i Blackhouse i htio bih vidjeti kako se uspoređuju međusobno i to sve. No kao što se vidi po količini u limenci, jako mi ga brzo nestaje.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty17.06.13 22:33

Imao sam ga prilike pušiti neposredno potšo se pojavio na tržištu. Odlična medicina koju vredi staviti u zalihe za odležavanje.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty21.06.13 23:41

ovo bi voleo da probam...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty19.08.14 23:32

Napomena: duhan je preimenovan u blue balkan, novo pakiranje:
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty20.08.14 7:10

Važno da je sadržaj nepromenjen
[Vrh] Go down
Davy Jones69
Prva lula
Prva lula
Davy Jones69


Broj postova : 20
Join date : 24.10.2015
Age : 55
Lokacija : Istra - Savudrija
Omiljeni duhani : Sherlock Holmes.Old Dablin , Blue Montain , Blackwoods flake , MM965

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty13.04.16 0:09

Super duhan , na prvoj luli mi je izgledao nalo mild , netreba ga prejako natrpati , mislim da za njega ne vrijedi pravilo tri ruke . Ja ga lagano natrpam i samo malo pritisnem , najbolji je kada ga se ispuhne kroz nos ... divni miris valjda tog aromatičnoh bora kojim se dimi Latakija .
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty11.05.16 18:09

evo bas ga dimim - kakva medicina !!!
[Vrh] Go down
Morf
Peče me jezik
Peče me jezik
Morf


Broj postova : 308
Join date : 03.12.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Da izbija iz cipela

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty11.05.16 18:29

Uzeo jednom , solidan duhan , ali nije mi bas za ponovnu narudzbu.
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty16.05.16 12:11

meni je ovo tek drugi mcclelland ali cini mi se da i ostale njihove engleske/balkanske mjesavine imaju tu jednu neodoljivu kremastu, blagu notu i time razbiju latakijsku dimnu zavjesu... nesto sam citao kako je virginija kako ekipa kaze kecap glavni krivac za to - mozda je to nekome manjkavost (recimo lako se osjeti razlika s dunhillovim englezima) ali meni je tako ugodan za pusit tako da 4.5/5 Very Happy
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty09.06.16 3:18

Nešto mi govori da je ovo moj tip duhana. Mogu li se povući neke paralele između njega i HU Balkan Pasion-a? Zvuče jako slično...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty09.06.16 14:59

Blue Mountain (Balkan) je prije par godina u Chicagu bio proglašen duhanom koji najviše sliči nikad prežaljenom Balkan Sobraniu! Mislim da je njegov blender Russ Oulette - ispravite me ako nisam u pravu.
Mislim da je to dovoljno!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty09.06.16 15:34

Moram napomenuti: publika ga je proglasila najboljim na natjecanju da se rekreira jedna određena limenka BS 759. Po ocjeni sudaca, najbolji je bio Blackhouse (i od ta dva, meni draži).

Mislim da je McClelland pristup bio da izmješaju komponente kako su bile na listi nabavljene od proizvođača, dok je autor Blackhousea (ovo je bio Russ Ouellette) išao pristupom da puši i pokušava uloviti okus.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty09.06.16 17:28

Eto - hvala na ispravku netočnog navoda! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1008
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty09.06.16 20:15

meni malo ide na k*** to cjepidlacenje oko blendova SLICNIH sobranieu -- konkretno, blue balkan kako se danas zove, je sam za sebe izvrstan
vjerujem da je originalni sobranie bio nesto posebno i nestasica te mjesavine sigurno posebno doprinosi statusu koji uziva ali danas imamo toliko vrhunskih mjesavina koje su lako dostupne i ne bu ih ponestalo
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty09.06.16 20:24

potpuno se slažem.... Sobranie je vrlo dobar, originalni, ovaj novi, koji je jednom Sarma donio na degustaciju u klub, nije mu ni do koljena. A da ima vrhunskih blendova, pa naravno. Blackhouse je vrhunski sam po sebi... I Russ je inače vrlo simpatičan tip Cool certificirani blender...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Sponsored content





McClelland: Blue Mountain Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: Blue Mountain   McClelland: Blue Mountain Empty

[Vrh] Go down
 
McClelland: Blue Mountain
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» McClelland Bulk: Latakia
» Altadis Tobacco Galleria: Blue Note
» McClelland: Frog Morton On The Town
» McClelland: Frog Morton's Cellar
» McClelland: Town Topic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: