Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Koji je bolji duhan za početak?

Go down 
+8
ssekir75
Juan da Nova
sinus
Rakija
Taras
Antiša
Leo
gstaraz
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty18.08.13 21:07

OC je dobar za početak jelda? Gdje ga ima u Zagrebu, na stranicama camelot piše da ga nema?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty19.08.13 9:18

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty20.08.13 23:15

Pozdrav, evo dvoumim se koji da duhan kupim za početak, OC ili Borkum Riff Original? Ako imate neki bolji prijedlog slobodno napišite. Hvala
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty20.08.13 23:31

Oba su dobra na svoj način, pa si uzmi oba i probaj malo.
BR Original je malo lakši na jeziku za pušiti, i naj vjerovatnije te neče izgoriti iz prva, mada eto, to je na kraju škola koju svako mora proči Smile

Meni se više sviga BR Original; nekako mi je sofisticiraniji i suptilnijih okusa i arome, ali rado podimim i OC

Uglavnom, odabrao si dva fina duhana za start... nisu krcati kemije, pa vrijedi oba probati.

Možda, sa obzirom da dolaziš sa cigareta, bit če ti gušt uvuči koj dim tu i tamo, a za to je BR Original bolji, pa možeš sa njim početi.

Dobrodošao u svijet duhana za lule puffy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 1:23

Hvala na odgovoru. Jel se po okusima puno razlikuju?
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 1:41

Ne bih ti znao reći za okuse, moja vrećica borkuma je bila ukleta i ni jednom ga nisam s uzitkom pušio, zato mi je original choice puno bolji.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 1:47

Nema na čemu
- prilično se razlikuju... imaš kompletne recenzije oba blenda pa pročitaj malo

MB OC: [You must be registered and logged in to see this link.]

BR Original: [You must be registered and logged in to see this link.]

Dobro ih posuši i malo jače sabij pošto prelaziš sa cigareta... i ne vuci dim; daj mu samo da lagano curi u usta.
Čim osjetiš da se lula pregrijava, stani pa kasnije opet pripali (šibicama!), inače češ si opeči usta a da nečeš ni primjetiti.

Pusti bez beda da se lula ugasi i ohladi svaka par dima
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 8:51

Definitivno OC. Wink 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 15:23

Šteta kaj nema testera da se može pomirisati i probati. Very Happy Ovako ako kupiš neki koji ti ne paše možeš ga lagano baciti, a skupi su. Crying or Very sad
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 15:34

Ja imam doma pola kile Borkuma, pa si uzmi OC i probaj... ako ti ne paše se zamjenimo, pošto se meni oba sviđaju, pa mi je svejedno.

mada, za takve kombinacije bi ti bilo bolje da si nađeš nekoga iz mjesta di stanuješ, pa razmjenu obaviš uz kaficu i lulicu "in loco"
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 16:21

Valja malo po malo i raditi pa zaraditi...inace slazem se sa *OC,Sretno dimio i ladan dim ti zeli-o!!!
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 20:35

Ja bi ti isto preporučio OC. Malo je jednostavniji i blaži od Borkum riffa.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 20:56

A jel se može naći OC po kioscima?
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty21.08.13 21:22

Nova_lula je napisao/la:
A jel se može naći OC po kioscima?
u iNovinama ga uglavnom ima. sutra u jutro na putu do posla bacim oko u iNovine pored Hamingway-a na korzu pa ti javim. Inače oni imaju najbolji izbor.
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty23.08.13 8:06

Evo, danas bacio oko, ima OC-a u iNovine dijagonalno od McDonaldsa iliti pored Hemingway-a na koruzu u Rijeci.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty23.08.13 13:27

Onda ću pogledati po iNovinama, hvala na dojavi. Smile 
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty23.08.13 14:33

Pošto si spominjao skupoču duhana u par postova gore, napomenuo bi ti da je to ja mislim naj skuplji Mac Barenov blend kod nas... (60 kuna za 40 grama ako se ne varam).

Vidi ako nađeš limenku od 100 gr. moglo bi te možda ispasti malo jeftinije.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty13.09.13 20:19

Po čemu je OC aromatik? Ja skoro nikakvu aromu ne osjetim. Shocked 
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty13.09.13 22:12

Grey Wizard je napisao/la:
Po čemu je OC aromatik? Ja skoro nikakvu aromu ne osjetim. Shocked 
Bez ljutnje-ali brinem za tvoja osjetila.
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: st   Koji je bolji duhan za početak? Empty13.09.13 23:04

Grey Wizard je napisao/la:
Po čemu je OC aromatik? Ja skoro nikakvu aromu ne osjetim. Shocked 
Baš on ima nekoliko zanimljivih nota arome...

S vremenom ćeš skužiti kako raspoznati arome i uživati u njima. Samo nemoj pušiti lulu ko i cigarete. Wink
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty14.09.13 4:12

@Grey Wizard:

Uzmi si Mac Baren Original Choice, Scottish, Virginia No.1 i Burley London; pa popuši malu lulu od svakoga u toku večeri i usporedi okuse i mirise.
Razlika koju češ osjetiti je Aroma; a ujedno češ dobiti predodžbu šta je to Virginia, šta Burley, šta Cavendish...

Duhani koje sam naveo imaju malo umjetnih aromi za razliku od raznih Cherry, Vanilla, Choccolate i sličnih, ali to ih baš čini idealnim da pohvatati od prilike razlike u vrstama duhana.
OC i Scottish su među njima jače umjetno začinjeni, ali svejedno se fino osjeti koji duhani dominiraju i njihove karakteristike.

Preporučam po redu podimiti:
1. Virginia No.1 (Med, Limun, Šečer - Agrumasto slatki)
2. Burley London (Lješnjak, Amaretto, Orasi, Čokolada, Kakao - Gorko slatki)
3. Scottish (Voče, Mentol, Limun, Med - Sviježe Kiselo slatki)
4. OC (Voče, Čokolada, Vanilia, Cherry - Toplo Orašasto kremasto slatki)

Onaj koj ti se najviše svidi če ti reči u kojem pravcu da tražiš dalje "tvoj" duhan među aromaticima, ako ti se aromatici sviđaju.

Mnogi imaju poteškoča sa prepoznavanjem aroma, uz to još što je Aroma dosta individualna stvar na koju utječe sto i jedan faktor, tako da se ne brineš ako ne bude išlo iz prve... treba vježbe i treba biti u konstantnom "dodiru" sa aromama te ih treba stalno uspoređivati sa što večim brojem ljudi kako biš mogao verbalno prenijeti okus i miris kojeg osječaš.

Okusi, mirisi arome su među težim stvarima za opisati, pa je najbolje da sam pomalo osjetiš te razlike u duhanima, bez sugestija sa strane... svi ih doživljavamo slično, ali nikako isto.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty14.09.13 18:00

gstaraz je napisao/la:

Razlika koju češ osjetiti je Aroma; a ujedno češ dobiti predodžbu šta je to Virginia, šta Burley, šta Cavendish...

To je očigledno moja mana, s obzirom da još uvek ne razlikujem virginiju od burleya Embarassed Vreme je za Virginiu no.1

A MB OC me malo razočarao, očekivao sam previše...Više mi paše Amfora ili Peterson Irish Whiskey
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: preporuka   Koji je bolji duhan za početak? Empty15.09.13 8:28

Juan da Nova je napisao/la:
gstaraz je napisao/la:

Razlika koju češ osjetiti je Aroma; a ujedno češ dobiti predodžbu šta je to Virginia, šta Burley, šta Cavendish...

To je očigledno moja mana, s obzirom da još uvek ne razlikujem virginiju od burleya Embarassed Vreme je za Virginiu no.1

A MB OC me malo razočarao, očekivao sam previše...Više mi paše Amfora ili Peterson Irish Whiskey
Potpisa za amforu i ptersona. isto ih ful volim, ali kod OC-a je sasvim druga aroma u pitanju, dok su amfora i peterson vrlo slični.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty15.09.13 12:33

Amforu bi baš htio probati, ali kad je nema nigdje kod nas. Sad 
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty15.09.13 13:11

Grey Wizard je napisao/la:
Amforu bi baš htio probati, ali kad je nema nigdje kod nas. Sad 
Ako ne osjetiš aromu kod OC-a, kod amfore ćeš još manje... Ja sam dobio sample za 2-3 lule od Kirby-ja i svidila mi se. Također nekakva suptilna aroma whiskeya.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji je bolji duhan za početak? Empty
PostajNaslov: Re: Koji je bolji duhan za početak?   Koji je bolji duhan za početak? Empty

[Vrh] Go down
 
Koji je bolji duhan za početak?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» koji duhan?
» Aromatici? Koji su vam najdrazi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: