Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Francusko upušavanje

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Francusko upušavanje Empty
PostajNaslov: Francusko upušavanje   Francusko upušavanje Empty22.08.13 15:19

Pošto su sve teme o upušavanju više manje uzduž i popreko obrađene, evo da napišem nešto o ovoj metodi koju mi je prnjeo jedan talijanski modelar i usput izrađivač lula.

Radi se o upušavanju sa punom lulom

Prigodno je samo sa dediciranim lulama; odnosno kad jednu novu lulu posvetimo samo jednom duhanu.

Lulu napunimo normalno , par milimetara od vrha sa duhanom kojeg smo za nju odabrali i počnemo pušiti.
Podimimo par lula dnevno (3-4), i nakon tjedan dana pušenja ako vidimo da se cake stvara pretežno pri vrhu, popušimo dvije tri lule sa samo 1/3 punjenja samo da poravnamo stijenke cakea.
Treba stati sa pušenjem i odmoriti lulu ako je žarnica mokra pri dnu, ako duhan ima slani okus i ako duhan više nema okusa.
Ako se to desi prije treče zapaljene lule, znači da nije baš kvalitetna lula.
Naravno, vrijedi pravilo da lulu nesmijemo pregrijati do mjere da je ne možemo držati u ruci, ali poželjno je da bude malo toplija nego inače.
Upušavanje i sazrijevanje traje oko deset dana, nakon čega lulu odmaramo tjedan dana.

Gospodin mi je rekao da tako upušene lule nije dobro pustiti da stoje duže od deset dana, jer da onda izgube svoju "prozračnost" te treba ponovno 3-4 punjenja podimiti da bi se vratile na staro.

Teorija je da lulu želimo isforsirati, olakšati otvaranje pora u Vrijesu i zadržati ih što duže otvorene, kako bi drvo što prije upilo sokove duhana kojeg smo odabrali i sazrilo ...i usput, vidimo odmah ako lula vrijedi čemu.

Ovo funkcijonira jako dobro sa Engleskim mješavinama i sve lule koje sam probao tako upušene su bile odlične.
Gospodin koj mi je prenjeo tu "teoriju", više puta dnevno puni jednu te istu lulu i nema nikakvih problema sa vlagom, aromom ili pregrijavanjem stijenki.
Svaka 3-4 dana zamjeni lulu i rotira ustvari 3 lule, a stalno mu jedna te ista zapaljena lula visi u ustima tokom dana... napuni je jedno 5-6 puta i samo kasno u noč ju odloži i zapali zadnju lulu u churchwardenu dok čisti usnik i kanale "dnevne" lule za slijedeči dan.
Tokom dana, prije svakog novog punjenja samo prođe sa čistačem kanal usnika i vrata bez rastavljanja lule.

Pregledao sam cake, unutrašnjost lule i podimio par punjenja za redom iz jedne od lula koje mi je ustupio i stvarno nisam osjetio ništa što bi me navelo da pomislim da nešto ne štima.
Iznenadila me je suhoča dna žarnice nakon 3 punjenja, svako u razmaku od sat vremena, i sviježina dima.

Ja nisam upušio niti jednu lulu tako, jer volim mjenjati duhane, ali za nekoga ko zna šta če iz svoje lule pušiti, to bi mogla biti dobra metoda.

____________________
Napišite vaša iskustva ako je neko probao ovu metodu upušavanja o kojoj ima jako malo informacija na netu koliko vidim.


Zadnja promjena: gstaraz; 25.08.13 14:05; ukupno mijenjano 3 put/a.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Francusko upušavanje Empty
PostajNaslov: Re: Francusko upušavanje   Francusko upušavanje Empty22.08.13 15:35

mora se probati,naredni put.. Wink kad budem sa devojkom Twisted Evil 
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Francusko upušavanje Empty
PostajNaslov: Re: Francusko upušavanje   Francusko upušavanje Empty28.10.13 22:59

Ja volim čistu lulu tako da svak put dobro očistim ostatke pušenja a svako 5-6 puta dodam malo alkohola, a lula ak joj nije pravo pa se nešto desi, doći će druga.
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 41
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Francusko upušavanje Empty
PostajNaslov: Re: Francusko upušavanje   Francusko upušavanje Empty29.01.14 22:05

Davno pročitah ovu temu, no u to vrime, nisam ima puno vrimena, pa se evo, osvrćem...
Bojim se upušavanja na ovaj način iz jednostavnog razloga što nemam dovoljno lula za testiranje. Ove lule, koje imam, su mi vrijedne (srcu drage) i teško bi mi palo da se oprostim od neke, ako ju uništim nestručnim upušavanjem. Zasad se držim provjerene metode trećina, no otvoren sam i za ovu opciju. Naravno, kad budem ima više lula.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Francusko upušavanje Empty
PostajNaslov: Re: Francusko upušavanje   Francusko upušavanje Empty

[Vrh] Go down
 
Francusko upušavanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: