Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Prva real briar sa buvljaka

Go down 
+5
Rakija
Taras
Leo
gstaraz
Juan da Nova
9 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty05.09.13 15:36

ima tu još dobrih kvarat ure šmirglanja... samo naprijed Cool 
...kad ti vodobrusni papir bude skroz čist (sada je smeđi) i usnik crn, onda si završio; pa slijedi poliranje.

[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty06.09.13 8:25

Juan da Nova je napisao/la:
Ljudi pomagajte! Dosta sam šmirglao sa gradijentom 800, ali nema napretka...osim što se braon boja skinula delimično. Ne znam da li je u pitanju braon farba ili oksidacija. A ostala je veoma bleda crna boja i sve se veoma teško skida.
Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Qgcw

Nema brige. sa 80 još malo poradi na onom zaobljenom prelazu. nakon toga kad prođeš sa 1000, već će se više sjajiti, pa kad završiš sa 2000 ili 2500, premažeš ga sa uljem ili kremom (bitno da je masna) i rješena stvar.

Što se onog propiranja lule tiče, ne brigaj pre više. tu grešku sam i ja napravio u početku i ništa se loše nije desilo.
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty06.09.13 19:04

Hvala svima na pomoći!

Evo je lulica u novom ruhu...doduše ima još da se poradi, al za početak nije loše. Ovo mi je inače najšira lula koju sam pušio, prethodna je oko 30% manja, pa samim tim stavljam i proporcionalno manje duvana.
Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Nq41



par pitanja samo...
1. Nigde na google-u ili forumu nisam našao informacije o real briar...jel to bio proizvođač lula? odakle su i koliko su im cenjene lule?
2. Jel onaj metalni deo kod usnika (na prethodnoj slici) zapravo ozloglašeni metalni filter? Prethodna lula nema tako nešto...

Pozdrav!
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty06.09.13 19:24

Dobro je ispala, kakva je bila.

1. Briar je Vrijes
2. Metalni dio usnika (ono spiralno) nije filter, več skuplja kondenzat do neke mjere i smanjuje protok. (zovu ga i "Stinger")
U njemu nema ništa lošega ako znaš pušiti; odnosno ako sporo pušiš i lagano vučeš, dapače, meni protok kojeg takav promjer daje je idealan.
Taj metalni dio nije za one koji vole oblake dima iznad glave, jer to podrazumijeva intenzivniji način pušenja, pa nerijetko dovede do pretjeranog skupljanja kondenzata i poplavi vrat lule, a i manja rupa ne odgovara takvom načinu pušenja jer dobiš zaušnjake ... takvi pušači ga jednostavno skinu i riješe na taj način problem.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty06.09.13 19:28

E sad je ljepša!!!
Ako se ne varam netko je na forumu spomenuo da su to lule rađene u DDR-u ili tako nekoj ex zemlji!?
Za "stinger" se slaže sa gstarazom, ja sam svoj skinuo.
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 0:44

Vele majstore moj...vadi taj adapter,bolje je!!!
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 19:12

I ja sam načuo nešto za DDR...znači Real Briar nije firma već samo garancija da je lula od vrijesa?!

Inače odlična ideja je da se izvadi stinger. Izvadio sam stinger na staroj dedinoj lulu i sad opet može da se puši! U pitanju je Bruyere Garantie, jel i to nešto slično kao Real Briar?

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 E8la

[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 20:09

Pozdravljam avatar! Da nije više onaj mislilac što mu iz gu*ice raste lula...
To sa "real briar" mi još nije jasno, čini se da su ga koristili i talijanske "no name" firme. U svakom slučaju bitno je da se dobro puši i da kolekcija raste... piva Uživaj...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 20:18

Imam jednu klasičnu od Lorenza "Real Briar" ...negdije početak osamdesetih, možda ranije, iz Italije, tako da ne vjerujem da je vezano sa DDR...
znat će majstori pretpostavljam nešto više o tome ?
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 20:30

kamarad igorrr je napisao/la:
Pozdravljam avatar! Da nije više onaj mislilac što mu iz gu*ice raste lula...
.
Da da mislim da sam oborio forumski rekord bez avatara Very Happy

gstaraz je napisao/la:
Imam jednu klasičnu od Lorenza "Real Briar" ...negdije početak osamdesetih, možda ranije, iz Italije, tako da ne vjerujem da je vezano sa DDR...
znat će majstori pretpostavljam nešto više o tome ?
Ova bruyere garantie je kupljena negde u Dalmaciji krajem 70tih ili početkom 80tih...Bitno da nije plastika, viđao sam neke lule sa plastikom iznutra monkey A u Italiji mi je čovek u antikvarnici tražio 20 EUR za real briar!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 21:01

1) real briar je oznaka da je lula od vresa. uglavnom se stavlja na lule nižeg kvaliteta, a taj niži kvalitet se ogleda u pokojoj krpljenoj rupi, lošem finišu, pobego kanal prilikom bušenja... nekada su ih pravili uglavnom u istočnom bloku, ddr, čssr, ap irusi i poljaci. uglavnom albanski vres, koji uopšte nije za potcenjivanje. 95% lula u bivšoj nam zajedničkoj državi bile su upravo ove, koje si mogao da kupiš na svakom drugom kiosku. nisu na ceni, ali tu ima komada koji se vrhunski puše, i ne treba ih nikako izbegavati!!!
2) izbacite to metalno djubre, ne treba vam
3) nisu lule baš toliko nežne da im jedno "kupanje" dodje glave. mnogo prljavih lula sam sredjivao pranjem od mlakom vodom i bogu fala ništa im nije. samo treba ostaviti da se dobro osuši. naravno, ne treba lule potaati u vodu da stoje, samo pod slavinu i obriši posle
4) ova real briar nije loše sređena. samo treba dosta strpljenja i nema problema Wink
5) mani italiju, preskupa je
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 21:25

Stara garda!!! Sekirče, dugo te nema?
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 21:41

nema me... raspust, pripreme za školu, traganje za karabinom i ptikom po netu, sirija... ako mi veruješ, od 18.9 prvi put sam sad zapalio lulu. Sad 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 21:48

Drago mi je da si opet sa nama.... sad smo total OT ali nećemo više..
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty07.09.13 22:10

ma tu sam ja, ali nemam vremena Smile eto od pola jula sedi mi pred kompom jedna BC, jedan wilmer, jedan današnji oldenkott i jedan hardcastle. svi sa buvljaka i cekaju reparaciju. a ka' će neznamo... Sad
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 11:00

ssekir75 je napisao/la:
ma tu sam ja, ali nemam vremena :)eto od pola jula sedi mi pred kompom jedna BC, jedan wilmer, jedan današnji oldenkott i jedan hardcastle. svi sa buvljaka i cekaju reparaciju. a ka' će neznamo... Sad
Vreme je da se i ja prošetam do tog starog buvljaka u Banatu...Very Happy jel radi svake nedelje, samo prepodne? I kolike su cene otprilike, da znam kako da se cenkam!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 12:07

cene variraju od 50dinara pa do 50 evra. zavisi ko je cigi kako napunio glavu i koliko mu je hitno za pare. ja sam polovinom jula tu bc lulu kupio baš u pančevu (svrnuo posle moto skupa). platio sam je 400 din. lula traži malo reamovanja i čišćenje usnika koji je sav žut koliko je oksidirao. vilmer je plaćen 800din (vredi i mnogo više), hardcastle 300, a juče u beloj crkvi oldenkott 400 (ciganka tražila weiferta, a to je ipak malo previše). u niš na buvljak real briar plaćen 100 din, a samo glava francuske "terminus " lule plaćena je 50 din (šteta što nije cela jer ima specifičan sistem hladjenja i čišćenja dima)

buvljak u pančevu "radi" svake nedelje prepodne. najbolje da odeš ujutru što ranije, jer u pančevu živi par naših drugara koji opleve sve što vredi Wink i da znaš, reč je o tzv. starom buvljaku, koji se proteže od železničke stanice "strelište" do hipodroma. čisto da ne odeš na novi, kineski buvljak, pa da pešačiš par km Wink

u tips&tricks (valjda beše... Rolling Eyes ) imaš moj tekst o kupovini lula na buvljaku. prouči pa srećna trgovina Wink
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 13:14

Temeljito, nema šta!!! Cool 
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 13:31

Iz zezanja u ozbiljnost,nema sta...samo tako Laughing 
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 15:23

Detaljno sam pročitao uputstvo za buvljak. Nekako mi je čudno čega sve ima u Pančevu u poređenju sa novobeogradskom budžom...Samo još treba da se izveštam u cenkanju, još ako uhvatim polovnu petersonku:)
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 15:31

Pa da pitamo posto je svet...
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty08.09.13 22:37

kamarad igorrr je napisao/la:
Temeljito, nema šta!!! Cool 
iza hipodroma je kasarna u kojoj sam sluzio vojsku Wink sa druge strane kasarne je naselje streliste, gde je zivela moja nesudjena saputnica. njena smrt me je sasvim vezala za pancevo, pa ga poznajem bolje nego moj rodni nis.

peterson connemara u tiptop stanju + solingenov tamper = 400 din. belocrkvanska pijaca Wink nikad ne reci nikad...

p.s. evo tih lula koje cekaju sredjivanje: levo willmer, oldenkott, bc bretaull, u sredini "terminus", desno neka old house (dobio sam je i valja je srediti iako je u losem stanju), real briar, hardcastle

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 02yd
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty09.09.13 8:48

Stari moj, čeka te popriličan posao!!! Ali nakog toga Laughing Laughing Laughing Uživaj i u jednom i u drugom...
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty09.09.13 15:20

polako, ide zima pa ćemo majstorisati...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Prva real briar sa buvljaka   Prva real briar sa buvljaka - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Prva real briar sa buvljaka
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Briar sa buvljaka - opet
» Rugobnica No.2 - Real Buvljak briar
» Nova s buvljaka
» Briar cigar
» Briar report

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Vaše lule-
Forum(o)Bir: