Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Share

Zašto su upaljači za lule tako skupi?

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Gost
Gost

Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty06.09.13 21:06

Meni je isto ok pušenje vani, naravno ne po buri, ali u laganoj šetnji zakaj ne? Cool
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz

Broj postova : 955
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty06.09.13 21:22

[You must be registered and logged in to see this link.] je napisao/la:
Zippo, pušenje na buri... kakve su sad to brije ?!?

ja jedva da mogu zamisliti pušenje sa malo laganog Maestrala, a i to mi odnese pol dima iz ustiju ???
A valjda imaš usta stalno otvorena. Rolling Eyes 
Pa dok pušim, u principu nisu nikada skroz zatvorena... to je ujedno i način kako osjetiti i razložiti sve arome Rolling Eyes 

ccc... u školu pušenja treba koliko vidim, bez obzira na 3 desetlječa dima... Suspect
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko

Broj postova : 1184
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty06.09.13 23:21

Gledaj prijatelju, ako ja pušim po buri, jugu ili maestralu je fakat moj problem, kako ti kažeš moja "brija". A kako ti pušiš, kaj pušiš, jel su ti usta otvorena ili zatvorena, kako razlažeš arome je tvoj izbor i mene uopće ne zanima.
3 desetljeća...Da, i koja godina više. U uživanju i bez silnih filozofiranja, bez škole pušenja, samouk sam čak Smile 
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty06.09.13 23:45

Slažem se sa Kekom, nebi trebali imati nikakva pravila, svatko puši kako zna i želi, pa bilo to u vodi ili kad vozimo auto.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy

Broj postova : 3252
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty07.09.13 0:10

Kako to G.L. Pease voli reći: "Pitaj 100 lulaša za mišljenje o nekom aspektu našeg hobija i dobiti ćeš 101 odgovor... I svih 101 će biti točno."
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz

Broj postova : 955
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty07.09.13 6:14

@Keko:
Davno mi je jedan kuhar dao feferon i rekao da je to ljuto, da ga zagrizem i da osjetim na jeziku taj osječaj...
- Da, bilo je ljuto i osjetio sam kako me jezik pecka.

Nakon toga mi je rekao da lagano udahnem i izdahnem kad otvorim usta i pitao me dali osjetim razliku...
- Da, bilo je ljuto; jezik me je peckao ali osjetio sam aromu kakvu prije nisam osječao...

Nakon toga mi je dao drugu vrstu feferona i rekao da kad zagrizem, da opet otvorim usta i da lagano udahnem i izdahnem... pitao me dali sada osjetim razliku...
- Da, bilo je ljuto, peckao me je jezik a aroma je bila bitno drukčija od prijašnje...

Nakon toga mi je rekao da kad zagrizem, da otvorim usta i da lagano udahnem i izdahnem, ali ovaj put kroz nos... pitao me šta osjetim...
- Ovaj put me je skoro do boli zapeklo/zabolilo grlo...

Nakon toga mi je rekao da popržim feferon na ulju i da mu drugi dan kažem kakav je osječaj
- Drugi dan sam mu rekao da nisam primjetio ništa posebno...

Nakon toga mi je rekao da skuham feferon u buzari i pojedem
- Drugi dan sam sve zvijezde vidio kada sam išao na WC...

Da sam mu rekao na samom početku "prijatelju ja jedem feferone kako je mene volja, i boli me kuky kako ih ti kušaš i spremaš", danas nebi bio 1/4 kuhara koj jesam i nebi pojma imao koliko se aroma skriva u jednom naj običnijem feferonu.

...i ne radi se tu o nikakvoj filozofiji, a feferon je tu naravno, samo kao paralela; isto tako je tu mogao biti Cognac, slana srdela ili med.

Forumi inače služe kao mjesta za razmjenu iskustva, mjesta za debate, sve u svrhu usvajanja novoga znanja uz družeenje i piskaranje.
Neznam šta te je toliko zagrijalo to što sam nakon tvog posta o pušenju na buri, napisao kako na vjetru nije mjesto za uživati u duhanu... i kratko sam obrazložio zašto.
Slijedi tvoje spuštanje kaile "A valjda imaš usta stalno otvorena. Rolling Eyes "
Naravno, dobio si odgovor u istom tonu... daljnje analize i komentari više nisu potrebni ja mislim.

Šta da ti kažem?... ugodno ti pušenje želim. (naravno, zatvorenih ustiju na buri, da nebi sarkazma prifalilo)
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica

Broj postova : 1061
Omiljeni duhani : Tudji

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty07.09.13 9:01

Kapeličarenje Laughing 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr

Broj postova : 2437
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty07.09.13 9:01

pmatic2 je napisao/la:
Kapeličarenje Laughing 
+1!
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko

Broj postova : 1184
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty07.09.13 9:42

Od jedne rečenice, od jednog komentara kako je Zippo dobar na vjetru (ipak je ovo topic o upaljačima), ti dođeš na feferone i buzare, isčuđavaš se i dijeliš dubokoumne lekcije. Ova kuharska je upravo brilijantna.
Nisam pušač lule od jučer, znam vrlo dobro čemu služe forumi, a i meni je jednom davno netko rekao što su oni najpametniji, tzv. sveznalice....
[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras

Broj postova : 417
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty08.09.13 15:28

Ma Kriket ili kauboljske sibice kolje se same pale lol! 
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija

Broj postova : 3280
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

PostajNaslov: Re: Zašto su upaljači za lule tako skupi?   Zašto su upaljači za lule tako skupi? - Page 2 Empty08.09.13 21:01

pmatic2 je napisao/la:
Kapeličarenje Laughing 
+1!
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down

Zašto su upaljači za lule tako skupi?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2