Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Peterson Special Reserve 2009

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty02.11.13 23:33

[You must be registered and logged in to see this image.]
Brand: Peterson
Blender: Kohlhase, Kopp & Co.
Tin Description: This delightful Blend consists of golden, reddish and dark Virginia sorts, delightfully refined with Brown and some Black Cavendish. An irresistible aroma of sweetish white wine generates a wonderful smell.
Country of Origin: IE
Curing Group: Air Cured
Contents:
Cavendish
Black Cavendish
Virginia
Flavoring:
Alcohol / Liquor
Cut: Ribbon
Packaging: 100g Tin

Kao sta vidite, kratak opis ove mjesavine san kopi pejsta sa tabaccoreviews.com jer se ne razlikuje skoro ni malo od onog kratkog opisa na samoj limenci. Kad smo kod limenke tj, pakiranja, kao i sve Specijalne rezerve od Petersona, glomazna je i cetvrtastog oblika jer se radi o 100 gramskom pakovanju, malo me podsijeca na Special Reserve 2007 ako se ne varan, isto je crvene boje i ima nekakav tribal kao sliku. Da ne filozofiran previse o "glupom" pakovanju amo mi vidit sta je unutra bounce 
Duhan je rezan na trakice, dominira smedja boja, jer predvladava zlatna, smedja i crvena Virginia i smedji Cavendish i taman onu jednu petinu cini crni Cavendish.
Miris kad san otvorija kesu bija mi je onako kiselkast, cak mi se parilo da je visnja ili tako nesto, i reka san sebi zasto si budalo to kupija, a znas da ne volis aromatike! Shocked 
Pakovanje me kostalo 135 kuna u Q-Shopu u Splitu.
Pustija san ga malo, nekih pola sata da se prozraci i taj miris se znatno smanjija. Vlaznost same mjesavine je bila i jos uvik je idealna, savrsena, prvi put da san tad pomislija da se mozda i nisan ***** sta san ga kupija...
I bome nisan! Peterson Special Reserve 2009 303824 
Onaj prvi momenat kad san ga zapalija izbacija je ponovno taj kiselkast miris iz lule ali vec nakon ponovnog paljenja... savrsenstvo!
Iznenadija san se kako je kremast, slatkast, uopce nije prearomatiziran, pravi desertni duhan. I pomislija san da ce se izgubit ta divota o kreme nakon pola lule i da ce postat ravan i bezlican ali sva sreca nije! Duhan je fenomenalan, ponasa se u luli ko savrseno izbalansiran englez, ne zagadjuje lulu, gori ravnomjerno bez traga ugriza za jezik i grgljanja u luli sve do savrsenog bijelog pepela. Ne mogu virovat, eto.
Moj savijet je da se prova sta polaganije pusit jer cete uistinu osijetit sve blagodati virginija, od onih gorkastih nota crvene virginije do slatastih one zlatne i smedje. Sama aroma i room note je jako ugodan, kaze na kutiji da je ukus bijelog vina, ja to iskreno nisan osijetija, al valjda su to te kiselkaste note za koje san mislija da je visnja, a zapravo nije. Zapravo odmah nakon prvih par dimova izgubi se taj toping i ostaje pravi duhan uz malo prisustvo tih ostalih aroma onako u pozadini.
Ja san se odusevija i eto kao mali bijeg od engleza pronasa san duhan tu kod nas za kupit koji se uistinu moze sa guston pusit u bilo koje doba dana.
Jedan mali dodatak, stvarno brzo gori i slobodno uzmite sta vecu lulu da bi duze mogli uzivat.
Nadan se da vas nisan upila previse piva
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty03.11.13 5:43

bravo za recenziju marine! Wink
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty03.11.13 8:14

Hm, poziva na kupnju, odlična recenzija... a i cijena je ok... Hvala Marine...
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty03.11.13 19:19

Fala ekipa, uvik je lipo podilit osobno iskustvo u odnosu na neku mijesavinu ili lulu sa vama!
piva 

Igore, stvarno dobar aromatik pa cak i da ih ne volis, moga bi ti se svidit jer nije naporan uopce.
A najdraze mi je to sta ga ima kupit u nas. Bas dobro osvijezenje na ovom skurom trzistu.

Grga, hvala za sliku, znan da si ima prste u tome! Laughing 
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty19.11.13 22:02

jedan mali offtopic, koji možda to i nije, jer je vezan za "glupo" pakovanje.

ovo na kutiji nije nikakav tribal, već je deo "inicijala", početnog slova u srednjevekovnim knjigama. od običnog ukrašenog slova nastale su čitave slike, poznate kao "minijature". posebno su bile istaknute irska i srpska škola minijatura. e sad, pošto znamo da je peterson irski duvan stvar postaje vrlo jasna.

iako znam kako izgleda cela slika, ne mogu trenutno da je nadjem po netu, pa kačim ovu čisto da se vidi o čemu govorim

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty24.04.14 0:56

Izvrstan duhan toplo preporučam...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty08.04.16 7:57

Vidim da nije bilo topica o ostalim edicijama, no evo, izašla nova 2016, aromatizirana mandarinama (navodno, nisam probal).
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Sponsored content





Peterson Special Reserve 2009 Empty
PostajNaslov: Re: Peterson Special Reserve 2009   Peterson Special Reserve 2009 Empty

[Vrh] Go down
 
Peterson Special Reserve 2009
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Peterson: Special Reserve 2007.
» Peterson special reserve 2015
» Peterson: 3P
» Troost: Special Cavendish
» Germains Special Latakia Flake

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: