Prvi forum o lulama na ovim prostorima

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaKorisničke grupeLoginRegistracija
Share | 

Captain Black "Royal"

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Chofus
Peče me jezik
Peče me jezik

Broj postova : 100

PostajNaslov: Captain Black "Royal"   14.11.13 16:42

Captain Black: Royal

Captain Black Royal is an aromatic black and golden Cavendish, exceptionally mild, and delightfully aromatic

Zemlja porijekla: USA
Sastav: Cavendish, Black Cavendish
Jakost: 1/5
Način rezanja: trakice
Pakiranje: vrećica

VELIKI DISCLAIMER:Kako sam tek početnik, ne mogu razlagati okuse kao neki okorjeli lulaši. Kad se zbroji moje neiskustvo i činjenica da je okus duhana vrlo subjektivan dolazimo do zaključka da sve što ću napisati treba uzeti s velikom vrećom soli.

Dakle, prije par mjeseci dobio sam pošiljku (moju prvu ikad) iz NYC kojom mi je jedan velikodušan gospodin kojeg sam upoznao preko YT poklonio i poslao Comoys lulu. U pošiljku je ubacio i izdašnu količinu ziploc vrećica sa raznim duhanima za sampleanje. Jedan od njih je i ovaj.
Radi se o klasičnom američkom aromatiku za široku prodaju. Miris iz vrećice je snažan, sladak ali i nekako umjetan. Vidi se da je duhan tretiran vjerojatno glicerinom.
Tijekom pušenja miris je "ugodan", upravo onakav kakvog očekujete, vanilla-marshmellow. Iskreno, nije mi jasno koji je vrag tim nepušačima, meni osobno MM965 ostavlja mnogo ugodniji i prirodniji room-note. Okus je sličan, slatkast, na trenutke pomalo čokoladan ali uglavnom vanilla-marshmellow. Tojest, kada ga se osjeti. Zbilja sam se morao koncentrirati da okusim išta (i inače se moram ali kod ovoga me mozak zabolio od koncentracije), većinu vremena je to samo mlak dim, zaista ništa posebno. Gricka za jezik ali ne ujeda ako je pušać pažljiv. Npr smatram da je MacBarenov Scottish mnogo temperamentiji blend, spreman da kazni neopreznog ali i nagradi opreznog. Ovaj sve to nekako mlako. I nisam se mogao oteti dojmu da je nekako umjetan, u svim aspektima. Onako, pravo američki.

Ovaj blend nije nešto posebno loš ali ni dobar. Kupio bih ga možda prolazeći kraj neke trafike za koju godinu, čisto iz zanimacije. Zalažem se da svi trebaju probati nešto što ih zanima, bez obzira na recenzije. Tako da, ako naletite, probajte možda vam se svidi. Ipak, ako se već naručuje 250g lišća iz USA bilo bi šteta 50g potrošiti a ovu stvar a ne nešto luksuznije, ukusnije i bolje.
2/5 prolazi.

P.S. Ovo mi je prva recenzija ikad pa možda treba uzeti sa dvije vreće soli Laughing
[Vrh] Go down
Marin Split
Žuti zubi
Žuti zubi

Broj postova : 935
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   14.11.13 18:20

Stari moj, recenzija ti je odlicna! piva 
I evo upravo dimin MM965 kao sta si reka meni ima savrsen room note, cak mi ga i zena odobrava!!!
Zeno volin te! zenidba 
I onda ni meni nisu jasne te Vanilje i ostali umjetno zasladjeni djubar, a ne duvan... Uz duzno postovanje svim aromaticnim duhanoljupcima Laughing 
Super recenzija!
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1241
Omiljeni duhani : HH Larry's blend, GLP Odyssey, CD Pirate kake, 4N BH Teacher

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   14.11.13 18:58

Odlična recenzija! Volin i ja zapalit digo aromatik, ali ne pada mi na pamet kupit ovo umjetno sero
[Vrh] Go down
Elvis Beba
Bacam filter
Bacam filter

Broj postova : 348
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   14.11.13 20:08

Recenzija ti je odlicna...osobno sam isto krenuo istrazivati aromatike...cak sam na osnovu nekih recenzija na ovom forumu i narucio neke da probam...u iscekivanju istih...
[Vrh] Go down
fićo
Bacam filter
Bacam filter

Broj postova : 372
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   15.11.13 8:00

Odlična recenzija...kod mene je barem jedan aromatik uvijek u rotaciji..onak ujutro uz kavicu...
Mislim da uvijek treba isprobavati nove duhane,i vračat se starima..u tome je čar lulaštva
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 2056
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   15.11.13 10:24

Mislim da ti je recenzija na mjestu, nisam probao ovaj ali sam probao neke druge duhane istog labela, i svi su mi odreda bili kemijsko aromatski, i ne pretjerano "duboki". Tako da mislim da si veoma dobro opisao i ovoga, samo dalje, još recenzija. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
grga
Moderator
Moderator

Broj postova : 4749
Omiljeni duhani : Kamilica, Sve Žabe, Chocolate Flake, Gljive, SQL

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   15.11.13 13:28

recenzija izvrsna, duhan nisam jos imao prilike probati...

Intendant najtajnije od svih tajnih grupa u Svemiru!
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 2894
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Captain Black "Royal"   19.11.13 21:26

ovaj je još i dobar kakvi su ostali. po meni najbolji c black. mada, ruku na srce, i danas nemam ništa protiv belog, ali iz posebne lule...
[Vrh] Go down

Captain Black "Royal"
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Captain Black "Royal"
» Gde i kako kupiti u Novom Sadu?
» Gdje i kako kupiti u Beogradu?
» Captain black duhani u Zagrebu?
» Call of Duty: Black Ops + Call of Duty Evolucija + : Igraci Call of duty serijala