Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 W.O. Larsen: Golden Dream

Go down 
+12
Zmajevic
Lakeman
Beki
David
Mr.Bukowski
Taras
Branislav
Juan da Nova
fra_Perica
ssekir75
PecaLula™
Zelimir
16 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Zelimir
Prva lula
Prva lula
Zelimir


Broj postova : 13
Join date : 08.11.2013
Age : 36
Lokacija : Bijeljina

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.11.13 0:33

[You must be registered and logged in to see this link.]



Hand   p i c k e d   Virginia and Black Cavendish blended with pressed and matured Burley. Finished with a sweet maple note.

Zemlja porijekla: Danska
Jakost: 2/5
Sastav: Virginia, Black Cavendish, Burley i nota javora
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: vrećica od 50g
Mesto kupovine: "Tobbaco shop - Beograd"

Recenzija:

Recenzija na osnovu dve i po lule. (trenutno pusim ovaj duvan pa tu dajem polovinu Laughing )

Ovaj duvan je usao medju moje "moram uvek imati". Veoma je prijata, ima izvanredan ukus u ustima i jako lepo mirise u prostoriji. Ima prilicno sladunjav ukus koji je konstantan od pocetka do kraja. Odlican je kao dezert nakon dobre klope. :)Nisam imao priliku da ga zapalim ujutro ili tokom dana uz kafu, ali fenomenalno lezi uz vecernje opustanje i casu vode. Definitivno treba probati.
Jedan savet: Ostavite duvan da se malo vise osusi. Da li zbog slatkoce ili ko ce ga znati zbog cega veoma je lepljiv i tokom pusenja vlazi tako da ga stalno treba pripaljivati. Treca lula ide kao podmazana, ali prve dve sam morao da palim svaki cas.
Sve u svemu veoma dobar duvan.

Ocjena: 4/5
[Vrh] Go down
PecaLula™
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
PecaLula™


Broj postova : 165
Join date : 19.10.2012
Age : 36
Lokacija : Sremska Mitrovica, Srbija

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.11.13 18:21

Probao sam ga i nije mi legao.
I sušio ga i vlažio ga i... ne ide.
Od toliko slatkoće mi bude muka.
Tako je i sa Stanwill-ovim Melangom.

Mislim da ga više ne bih pripalio ni da je jedini na svetu. affraid 
[Vrh] Go down
Zelimir
Prva lula
Prva lula
Zelimir


Broj postova : 13
Join date : 08.11.2013
Age : 36
Lokacija : Bijeljina

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.11.13 23:19

Slazem se da je sladak i definitivno nije za one koji ne vole sladunjave duvane. Meni su i Larsen - Gold Dream i Stanwill - Melangom na vrhu liste. Naravno sve je stvar ukusa. Laughing 
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty19.11.13 21:28

bez uvrede, ali meni ima ukus ko da pušim pomadu za ruke. nemam ništa protiv aromatika, ali mnogo je mnogo. larsen sweet aromatic je majka mara za ovo (pričam za duvane koji se mogu naći u legalnoj prodaji u zemlji svrbiji)
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty19.11.13 23:27

Moja ocjena ovom Larsenu je 2/5.
Gore spomenuti Melange bi mi bio 1/5 i jedini gori duhan koji sam probao bio bi Clan sa 0/5.

Od Larsena koje sam probao bih preporučio Old fashioned koji bi bio 3/5, ali ni to nije za neku preporuku duhan nego ako baš hoćeš probati Larsene Very Happy 
[Vrh] Go down
Juan da Nova
Prva lula
Prva lula
Juan da Nova


Broj postova : 72
Join date : 12.06.2013
Age : 32
Lokacija : Beograd

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty24.11.13 14:32

Devojci se sviđa aroma, a meni nije lego ni malo, naročito posle sweet aromatica i amfore. Još mi ostaje da probam Clan iz inata Laughing 
[Vrh] Go down
Zelimir
Prva lula
Prva lula
Zelimir


Broj postova : 13
Join date : 08.11.2013
Age : 36
Lokacija : Bijeljina

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty25.11.13 14:03

Ovaj duvan definitivno treba osusiti. Ostavio sam malo duvana da se osusi preko noci i sinoc sam zapalio jednu lulu. Aroma je fenomenalna,miris,ukus...cak nema one preterane sladunjavosti. Od pocetka do dna lule ukus je bio konstantan. Iznenadilo me to sto kada sam ispraznio lulu na dnu je bilo veoma malo vlaznosti,cak i kada sam prosao cistcem kroz usnik nije bio vlazan. Dim je bio blag,lula se nije zagrevala. Ukoliko neko zeli da proba ovaj duvan pepodrucujem da se ostavi da se malo osusi. Smile
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty04.03.14 13:58

Kupio sam ovaj duvan posto zelim sve da probam (kupicu i Clan  Twisted Evil ).
Dakle, miris duvana podseca na med i javorov sirup.Veoma slatko mirise!
Spakovao sam do sad 3 lule i nisam odusevljen,kao da sadrzi previse "hemije",nije prirodan ni malo,jeste sladak ali eventualno stvara mucninu od koje ne pozelis vise u lulu da ga stavis!!!
I povrh svega opekao sam jezik,dacu mu jos jednu sansu kad mi se vrati osecaj u jeziku  Sad 

Sweet aromatic je izmisljen za ovaj "zlatni san".

[Vrh] Go down
Taras
Peče me jezik
Peče me jezik
Taras


Broj postova : 417
Join date : 10.10.2012
Age : 29
Lokacija : Serbia/Surcin
Omiljeni duhani : Crni Kapetan,Larseni,Latakije...

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty17.11.14 21:56

Ja sam,krenuo sa tim duvanom u početni lulaški staž.Meni nije loš čak ga svaki put ga kupujem,ako uzmem više od dve ili tri kesice različitih duvana čisto da mi okadi kuću Laughing
[Vrh] Go down
Mr.Bukowski
Prva lula
Prva lula
Mr.Bukowski


Broj postova : 6
Join date : 10.11.2014
Age : 32
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Holger Danske - Black & Bourbon

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty22.11.14 11:28

I ja sam sa golden dream-om usao u svet lule Smile Bio mi je ok na pocetku,ali je pao u vodu kad sam probao sweet aromatic,po meni je malo bolji od dream-a.Medjutim sad kad sam konacno uspeo doci do engleske mesavine,zapravo do rattray's 7 reserve,mislim da cu aromatike paliti samo u krajnjem slucaju.
[Vrh] Go down
David
Prva lula
Prva lula
David


Broj postova : 34
Join date : 30.09.2014
Age : 28
Lokacija : Vajdaság

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty26.05.15 12:01

Obicno izbegavam da pisem misljenja posle 2-3 lule, i dobro sto sam tako uradio. Na prvu loptu mi se nije svideo ovaj duvan, posle drugog puta je vec krenulo na bolje, a posle treceg puta sam uklavirio da nije ni toliko los duvan. Uzeo sam jedno pakovanje od 50g, ali ne verujem da cu ponovo kupiti ako nestane... Bolji mi je sweet aromatic od istog proizvodjaca.
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 20:49

Upravo popusio svoju prvu lulu slegao utiske i ne znajuci gde da pisem izabrao sam ovu temu . Kupio sam ovaj duvan uz svoju prvu lulu juce na preporuku prodavca kao dobar duvan za pocetnike . Po meni iskreno prejaka aroma podsetila me je na jeftine vanila cigarilose koje sam puckao kao klinac . Sve u svemu nisam dozvolio da mi to umanji uzitak , iako sam morao da je palim 3 , 4 puta , probacu ga jos i po preporuci sa ove teme ostaviti malo da se prosusi sledeci put .
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 20:57

ostavi ga da se jako osuši za izađe većina arome. Onda ga ovlaži destiliranom vodom i humidrolom i biće blaži.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Zmajevic
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Zmajevic


Broj postova : 170
Join date : 28.02.2018
Age : 49
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Scottish Bland, Navy Flake, University Flake

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 22:07

A gdi si kupia ? Kod Nikole ili...?
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 22:57

Da . Jako fin covek !
P.S. mnogo mi se svidja after taste ne znam da li je to od same lule , duvana ili kombinacije
[Vrh] Go down
Zmajevic
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Zmajevic


Broj postova : 170
Join date : 28.02.2018
Age : 49
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Scottish Bland, Navy Flake, University Flake

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 23:04

A jel nudio ća od ovih ispod tezge ? GD ima mio miris iz kese, i nakon nekog vremena, lep after taste, ali dok se dimi je kao tamjan pop ! Ja kad sam bio primoran da ga dimim, dimio sam ga sa filterima.
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 23:08

Nije mi nudio nista iako sam procitao na forumu ali nisam ni trazio. Rekao sam da sam apsolutni pocetnik i da mi da sta god on smatra najboljim za mene .
Edit : U pravu si stonse tice tamjana Very Happy
[Vrh] Go down
Zmajevic
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Zmajevic


Broj postova : 170
Join date : 28.02.2018
Age : 49
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Scottish Bland, Navy Flake, University Flake

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty16.04.18 23:16

E pa onda ti zelim sretan i ugodan lulaški život ! Slažem se sa Nikolom, Golden je za početnika najbolji od ovih u ponudi. Mada da ima neki Scottish ispod pulta, ne bi bio loš za početak...
Vidićeš i sam, Nikola je prodavac, Clan mu je " najbolji na svetu ", meni ne da ovo ispod tezge, sumnjičav sam mu, ali mom nećaku daje samo tako !
[Vrh] Go down
Beki
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Beki


Broj postova : 243
Join date : 01.04.2018
Age : 31
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Captain Earls Ten Russians, PS Luxury Bullseye flake, Stanislaw Balkan Latakia

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty17.04.18 0:10

Pitao sam ga i za Clan hteo sam da ga probam posle cele price rekao je da nije za neiskusne i da je golden pravi izbor
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2005
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty17.04.18 0:35

ne znam kakva je ponuda u beogradu, ali probaj uzeti original choice ako je dostupan. odličan je za početnike, a aroma mu nije prejaka kao kod ovih aromatika.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty17.04.18 17:55

nema ga, wranjo. usput, pošalji mi cene duvana u mađariji. imam prijateljicu koja često ide, a slab sam sa duvanima...
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.04.18 8:29

Lakeman je napisao/la:
ostavi ga da se jako osuši za izađe većina arome. Onda ga ovlaži destiliranom vodom i humidrolom i biće blaži.

Ovo potpisujem. I meni je bio pre sladak I pre jaka aroma, Ali sto see vise susio, bio je ugodniji.

Po meni bi vam sweet aromatic bio bolja alternative, iako je I taj prilicno aromatican.
[Vrh] Go down
Zmajevic
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Zmajevic


Broj postova : 170
Join date : 28.02.2018
Age : 49
Lokacija : Beograd
Omiljeni duhani : Scottish Bland, Navy Flake, University Flake

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.04.18 10:43

Ali sweet ima, barem neko raspoznavanje okusa. A Golden je ća tamjan...
[Vrh] Go down
dado
Oblak dima
Oblak dima
dado


Broj postova : 1048
Join date : 05.01.2017
Age : 56
Lokacija : Zagreb, VK, Landshut
Omiljeni duhani : Arango BS, clan! Pure Latakia!

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.04.18 10:45

E za đavla otjerat dobar a i muhe bogumi!
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty18.04.18 11:44

Off topic

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Sponsored content





larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty
PostajNaslov: Re: W.O. Larsen: Golden Dream   larsen - W.O. Larsen: Golden Dream Empty

[Vrh] Go down
 
W.O. Larsen: Golden Dream
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» W. O. Larsen: Signature Vintage Mixture
» W. O. Larsen: Old Fashioned
» W. O. Larsen: 1864
» W. O. Larsen: Simply Unique
» W O Larsen-Sweet aromatic

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: