Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 4noggins: Jesse's Own

Go down 
+2
bayro
dean
6 posters
Autor/icaPoruka
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:09

[You must be registered and logged in to see this link.]
Sweet Virginia, and a little Maryland, gives this blend a profound flavor with a touch of precious Oriental for a soft tangy flavor. This is complimented by a hint of Cyprian Latakia and Perique. If you like Virginia's, then this is a wonderful all day smoke.

Zahvaljujuci našem prijatelju Davorinu koji nam je jucer podjelio povece kolicine duhana, zadovoljno pučkajući pišem ovu recenziju. Pa kaj reci za 4noggings nego samo bravo! Kad sam pusio njihov "head bolded techer" mislio sam da sam u raju ali ovo, ovo je duhan po kojem bi redefinirao religiju i definiciju raja. Zlatno crvena najfinija Virginija (vidi se da je probrana i najfinije sorte), sa primjesom Balkana koji zaokruzuje okus i pripomognut Ciparskom latakijom i Periqueom daje onaj lagano misitičan štih prilikom pušenja. Duhan je izrazito kremast, hladnog dima, zaokruzenog okusa i jakog povratnog efekta na vase nepce (vrlo slican efekt kao kad jedete doro jelo i zalijete najfinijim vinom ) te izrazito ugodnog roomnotea od kojeg nece prezati niti najokorjeliji antipušaci.Okus u ustima traje i do par sati nakon pušenja (tako da ne preporucam da ga pusite prije jela jer ce nestati, ja sam pojeo sendvic i zažalio). U svakom slucaju ovo je definitivno najbolji duhan koji sam ikad probao, latakijski ili ne i jedino za cim neopisivo zalim jest da sam vec narucio Čelavog profesora i jedva cekam da ga potrosim . Smile

Ocjena 12/10
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:16

Ja ga nisam još probao, ali ga stalno pomalo mirišim u limenčici i jedva čekam da ga zapalim...Prema izgledu, ima i sasvim lagani "tuoch" cavendisha, a mislim da u duhanu ima i malo periquae...A sad moram van sa :psic:

A koliko si lula popušio?
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:28

Uf, uf, fasciniran sam s recenzijom, nije valjda da je stvarno tako dobar?
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:28

jucer jednu i danas vec drugu pusim, pusim ga u svojoj Peterson Sherlock Holmes Original, prosla taman tretman sa solju da mi nebi dolazile neke druge arome u ovu divotu Smile

Davorine, jucer kad si ga hvalio ja sam mislil da pretjerujes jer si rekao da je Čelavi dobar ali da ti je ovo mrak, no svakim dimom se sve vise slazem sa tobom
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:32

Drago mi je. Stvarno se kod 4 noge može naći pravih čuda, šteta što nisu malo bliže, da se zaletimo tamo i na licu mjesta snifamo.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:33

Meni je "room note" bila sjajna. čak i u "Korzu", ali ću ipak pričekati sa recenzijom. No duhan je po izgledu i mirisu definitivno prva klasa... lula
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty16.03.08 11:34

Da ima nešto u tome, jedini duhan u zadnje vrijeme koji i žena dozvoljava da pomalo dimim i kod kuće.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty20.03.08 23:08

[You must be registered and logged in to see this link.]

Dakle, večeras sam ga pušio - nemam riječi. Da ne ponavljam sve što je Dean napisao, potpisujem do zadnje riječi...
Pušim ga u svojoj potici, po četvrti put, nisam htio prije da ne bi ispalo da pretjerujem, no samo bi jedno dodao - svoju punu aromu i kako da kažem - gustoću i prirodnu slatkoću (bez dodatne aromatizacije) razvija tek u drugoj polovici lule...
Preporučam ga pušiti u što većim lulama - recimo neki Davorinov "hand made"
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty23.03.08 2:33

Smilovaše se večeras indijanci i popuših čak dvije lule ove vrhunske delicije.Neznam kaj da dodam uz sve ove hvalospjeve,recimo to da uz tamnu pivicu stvarno "šmeka" i mada sam više poklonik latakie nego aromatika...mmmmm lula
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty10.09.08 8:52

U posljednjoj pošiljci Rich nije škrtario i poslao mi je skoro 50 grama ovog duhana, kojeg sam već pomalo i zaboravio.
To je možemo reći "tipična" američka zapravo 4nogginsova mješavina. Kada se otvori, u prvi čas se osjeti aroma - vjerovali ili ne - umaka od rajčice!
No to je samo prvi dojam. Radi se o standardno dobrom - dapače odličnom duhanu, izvandredno izbalansiranoj mješavini crvene(?) virginije, burleya i malo periquea tek da "popapri" cijelu stvar i mrvice latakie, što imaju gotovo sve njegove mješavine.
Onaj miris kechupa naravno nestaje već prilikom pripaljivanja i ostaje vam samo da guštate.
Preporučio bih (kao i neki raniji recenzenti) da se puši u većim lulama, odnosno lulama u kojima ova mješavina može do kraja razviti svoju punu i bogatu aromu...
Opet naglašavam - to nije niti aromatik, niti latakijski duhan, već onaj tip duhana kojeg ja volim staviti u kategoriju "karika koja nedostaje"...
Može se pušiti odmah, budući da duhan nije prevlažan, dakle ne treba mu neko sušenje.
To je tzv. cjelodnevni duhan, i stvarno mi odgovara i kao prvi jutarnji duhan uz kavu i kao večernji duhan uz kakvu dobru knjigu...
Još jedna stvar koja nije za zanemariti - cijena, prava sitnica, kao i sve 4-nogginsove mješavine.
Odličan za početnike koji bi htjeli malo eksperimentirati sa latakiom (koje doduše u ovoj mješavini ima "u tragovima" ali se ipak osjeti.
Ocjena 4,5/5
Preporuka - zatražite Richa tester slijedeći put pa sami procijenite!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty22.09.08 15:48

Pušio sam ga za vikend (Richev tester) i stvarno taj čovjek ne može promašiti. Super je dim i malko me podsjeća na one već spominjane kekse u recenziji Ćelavca (one s medom, kako li se već zovu). Stvarno sam ga guštao (uz more, u zvajetrini od bure...). Za preporuku!
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty22.07.13 12:28

Za sve, koji ljube ovu mješavinu... Smile

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty25.11.13 23:14

Vrhunska misavina! Fenomenalno izbalansiran, cak mi i pase to sta je latakija tamo negdi u pozadini, u aftertasteu. Podsijeca na Celavca iako mi se cini da je Celavac malo sladji koliko me sijecanje sluzi.
Al ne treba usporedjivati. Jednostavno vrhunka misavina za svaku preporuku!

Doda bi samo da kad se treba malo odmorit od latakije, a da je ipak ne zaboravis, jer sta je misavina bez iti malo tog dimljenog zdravlja Twisted Evil ovo mi je do sada najbolji duhan koji san proba u zivotu!
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty26.11.13 15:45

Odlican duhan. Meni je jedan od drazih iz Richove linije.
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty26.11.13 21:34

Jucer san podimija dvi Davorinke za redom napunjene ovon delicijon i bilo mi je malo!
A znas da Davorin radi "muske" lule! Laughing 
[Vrh] Go down
Sponsored content





4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Jesse's Own   4noggins - 4noggins: Jesse's Own Empty

[Vrh] Go down
 
4noggins: Jesse's Own
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 4noggins: Catamount
» Od 4noggins do Slovenije
» 4noggins: Bald Headed Teacher
» 4noggins: Chipman Hill
» 4noggins: Three Blind Moose

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: