Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.
Započni novu temu   Odgovori na temuShare

Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin

Go down 
Autor/icaPoruka
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr

Broj postova : 2437
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty
PostajNaslov: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 5:16

Surfajući, noćas, bespućima globalne mreže, naiđem na stranicu Desing Berlin lula. San neće na oči pa uz lagano pućkanje DM(aslina)P-ijevke, McConnellov Black and Gold i zeleni čaj s limunom riješim malo prevesti koju o ovoj firmi. Nisu baš nešto popularne kod nas ali...
Posjedujem jednu DB i rado je pušim, klasična billiard, ništa posebno ali, eto, vrag će ga znati zašto mi je draga... Valjda zbog 7 manje-više krasnih godina provedenih u Berlinu.
Kolijevka njemačke proizvodnje lula, tih 1700-tih, biješe Thüringen. U mjestu Scweina prije drugog svijetskog rata bilo je više tvornica lula nego bilo gdje u Njemačkoj.
Najpoznatija tvornica osnovana je 1887 i zvala se C.S.Reich a početkom 20 vijeka bila je najveća tvornica lula u Njemačkoj.
Rođeni Thüringen-er Hubert Hartmann osnovao je 1948 svoju tvornicu lula u Berlinu. Uz zanatski dobro potkovane suradnike, također iz Thüringena, imao je sve preduvjete za kontinuiran razvoj proizvodnje...
I to je trajalo tako do 1983, kada tvornicu preuzima Planta, koja je, uz proizvodnju duhana, bila zainteresirana zaokružiti priču i sa proizvodnjom lula. Ime firme je malo promjenjeno pa ga i danas poznajemo pod “Pfeifenstudio Hartmann db - Design Berlin".
Mijenja se i filozofija proizvodnje pa se počinju proizvoditi samo kvalitetne lule od dobro odležanog grčkog vrijesa.  Proizvodnja se vraća u Thüringen, gdje otkupljuju impozantnu građevinu i tvornicu C.S.Reicha te istu saniraju a tamo ih možemo naći i danas kako vrijedno rade na lulama... cheers  puffy 
I par slikica:

Tvornica:
Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Za1j

Serijske lule:

Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Yfbv

Godišnjakinje:

Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin B2wj

Freehandice:

Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin 5l8x

Za više informacija odite na: Design Berlin

A za komplet katalog Plantinih tabaka:
Planta
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 8:47

jako lijepo, bilo bi super kad bismo se jednom organizirali pa zdimili u posjet nekakvom sajmu, ili tvornici...
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 8:55

grga je napisao/la:
jako lijepo, bilo bi super kad bismo se jednom organizirali pa zdimili u posjet nekakvom sajmu, ili tvornici...

Uvijek za!!! Možemo prvo kod  Papa Štrumf  da vidimo i njegove pakistance! affraid  Laughing 
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša

Broj postova : 1755
Omiljeni duhani : EMP, 965, McB Navy Flake, ST BL, Billy Budd

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 10:07

Zanimljivo štivo.  piva 
[Vrh] Go down
http://antebudimir.wordpress.com/
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy

Broj postova : 3252
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 11:13

Pregledal sam im ponudu, ima zanimljivih oblika.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 20:34

@foksieloy je napisao/la:
Pregledal sam im ponudu, ima zanimljivih oblika.

Meni se čini kao pristojna firma, a cijene su im u dosta širokom rasponu, rekli bi, za svakoga po nešto...
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik

Broj postova : 2778

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty22.12.13 20:58

Imam jednu njihovu pipu i odlicno se pusi.
[Vrh] Go down
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo

Broj postova : 372
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty23.12.13 8:10

uh uh..ima tu krasnih lula...jako lijepo i zanimljivo.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75

Broj postova : 2959
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

PostajNaslov: Re: Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin   Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin Empty23.12.13 19:17

imam i ja jednu i rado sam je pušio dok sam bio aktivniji. mada se i sad često mašim za nju iako slabo dimim.
[Vrh] Go down

Pfeifen studio Hartmann- Design Berlin
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.