Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?

Go down 
+30
ivek
dado
sr_ki
milo
Bicanin
bayro
Vander
jam.hadar
leonhardy
Keko
fatjoe
Antiša
mariv.photo
samper
misterno
imnik
sinus
zlays
Matko
Davorin
Rakija
gstaraz
kamarad igorrr
Leo
Suspiria
PipeCro
fićo
foksieloy
Karlo
Sarmageddon
34 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty23.01.14 21:25

Da pojasnim: koliko dnevno lula zapalite i koliko razlicitih duhana imate otvorenih tj. u optjecaju istovremeno?

Ja osobno dnevno 4-5 pipa zapalim i vrtim uvijek nekako po 3 duhana dok se ne prebacim na neki drugi, trenutno rotiram Sunday's Fantasy, MB scottish i MB danish blend.

Imam u zalihi neke neotvorene a nekako mi je "zao" otvarati da mi bezveze hlape tjednima..
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty23.01.14 21:48

Ja obično imam otvorene tri vrećice različitih duhana.
Netipično za mene, trenutno imam otvorene 4 vrećice.
(smatram se početnikom jer još nisam sveukupno zdimio kilu duhana, tako da se iskusniji ne trebaju smijati mom izboru Smile)

MB scottish (još mi je najdraži), MB danish, MB 7 Seas gold (prvi put kupio) i Krakonošova směs (kupio prvi i zadnji put).
[Vrh] Go down
http://piperson.org
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty23.01.14 23:00

Od svake vrste duhana imam jednu limenku načetu, jednostavno ovlažim ako treba (a uvjek treba), a ostalo zori u tavanu. Strahovito jako varira tempo, nekad danima ne zapalim, pa u jednom danu zdimim 4-5 lula. Prosjek je neki jednom u dva dana ili tako. Češće ljeti, s obzirom da mi se neda biti na hladnome ili luftati puno stan.

Trenutno variram između plumcakea, symphony, CC2013 i blackhouse.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
fićo
Peče me jezik
Peče me jezik
fićo


Broj postova : 372
Join date : 29.07.2013
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Irish Flake, 4N BHT, MM965 ,Ashton Artisans blend,glen piper,McB Danac

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty24.01.14 7:58

Doručak:aromatik
Ručak:virginijska mješavina
Večera:englez ili bilo kaj s latakijom
U pravilu 3 lule dnevno a tenutna rotacija McBaren Danish blend,McConell red virginia,McConell Scottish blend.
Trenutno još imam načet Navy flake al njega trošim kad pijem i na svirci.
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 54
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty24.01.14 9:11

Jos "se trazim" pa imam dosta toga otvorenog. Cetri, pet lula u stalnom opticaju. Koliko ?? E, to dosta varira. Nekad dvije, tri lule dnevno (moje sve lule su L ili XL) a nekad jedna, dvije tjedno. Ne silujem nista, pusim kad mi se poklopi slobodno vrijeme i raspolozenje.
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty24.01.14 10:17

Trenutno u prosjeku 2-3 dnevno, u klubu i više jer ih punim do pola ili manje (degustacije). Duhani su oni koji mi se trenutno nađu u kući, nikad više od tri različita odjednom. Potpuno mi je svejedno je li jutro, podne ili večer i je li u luli virginia, latakia, englez, ovaj ili onaj, bitno da mi duhan valja i da mi se puši u datom trenutku.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty24.01.14 14:47

Uglavnom vikendom jedna do pet lula jer prek tjedna obično nemam vremena stat i uživat(možda je i bolje tak Smile). U rotaciji su 5 duhana koje imam: Artisan's, consumate gentelman, MB navy flake, RMC red virginia i RMC Oriental sa cca 30-40% helsingor vanilla.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 10:46

Trenutno mi je zbog obaveza prosjek jedna lula, a duhana imam uvijek puno otvorenih jer nikad ne znam na koji će mi doći merak. Sva sreća pa se neke limenke koje otvorim pa popušim par lula ponovno same vakumiraju (bakterije, jelte).
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 10:54

3-4 lule (na dan druženja i po 7) duhani svi otvoreni pa kad mi dođe gušt zapalim šta mi se puši... Duhani su dobro zatvoreni, staklenke, vrećice i sl...
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 12:08

7 lula dnevno mi je več dugo godina norma... ako se zalomi, i ne prespava noč, onda budu i 2-3 više, ali u pravilu je to 7 komada.

Duhana bude 2 ili 3 vrste... Scottish je obavezan, a uz njega ide naj češče kakva DIY mješavina na bazi Virginie No1 i nešto malo markantnijeg okusa u stilu Navy-a ili kakav englez ili nightcap kad ga ima.

u zadnje vrijeme mi je tu u tzv. rotaciju uletio i Borkumov Original koj mi se jako dopao, ali nije duhan za na duge staze... smori taj okus sa vremenom... više je nekako kao desertni duhan jednom svako toliko...
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 12:32

Ja sam dosta slab pušač. Možda mi uleti jedna na dan, osim kada su susreti, tada je 3 minimum.

Nemam naviku puniti lule do vrha jer najčešće nemam vremena pušiti par sati, tako da i duhan dosta slabo trošim (Čitaj, ono što je nekima za 1 lulu meni je gotovo dosta za 3)

U ovom trenutnku imam 10-11 duhana koje pušim kako mi je feeling taj dan.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 15:38

Pušim 1, ponekad 2 lule na dan, imam 8 duhana i još nijedan nisam do kraja popušio, pušim uvijek navečer. Tako da se može reći da ne pušim puno.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 15:57

Kako kada, 1 do dvije na dan, a u nedjelju je orgija  Laughing  barem tri do četiri u klubu Rolling Eyes 

[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 19:42

Nažalost, u posljednjih 7-10 dana ni jednu. U prosjeku 1 dnevno, u Elvisovom društvu, 2-3.
[Vrh] Go down
zlays
Prva lula
Prva lula
zlays


Broj postova : 52
Join date : 05.01.2013
Age : 57
Lokacija : Sarajevo
Omiljeni duhani : There is a lot of them

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 20:08

Prosječno tri do četri lule dnevno,trenutno u opticaju MB plumcake,4noggins  LORD METHLEY'S i Stanislav B latakija Smile


Zadnja promjena: zlays; 30.01.14 20:27; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 20:11

Neki prosjek je 2 po danu u tjednu.Vikendom se diže na 4-5 po danu(uz kavu ujutro ,nakon ručka,još 2-3 kroz popodne i navečer).Trenutno je "otvoreno" 7 duhana.
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 22:53

Obicno jednu do dve dnevno, na odmoru kada sam vani i vise.
Ranije dok mi se sin nije rodio pusio sam vise, ali sada u kuci vise ne pusim.

UVek su otvorena bar 2 duhana (neka latakijska mesavina i neka virginia).


Zadnja promjena: imnik; 01.02.14 11:30; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
misterno
Peče me jezik
Peče me jezik
misterno


Broj postova : 527
Join date : 05.03.2012
Age : 52
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : JFH Gljive, JFH Ruševine, McCl 5110, McB Plumcake, Žapci

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty30.01.14 23:22

prosjek 1! ko u školi!
[Vrh] Go down
samper
Prva lula
Prva lula
samper


Broj postova : 42
Join date : 22.02.2013
Age : 54
Lokacija : Rovinj
Omiljeni duhani : MB: Navy Flake, Scottish Mixture, Dark Twist Roll Cake; Robert Mc Connell Oriental + McClelland Drama Reserve 1:1, McClelland Classic Samsun

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty31.01.14 19:57

uglavnom jednu, i ne svaki dan - iako bih da stignem. Isprva sam pušio jedan duhan do kraja, ali zbog rijeđeg pušenja obično bi se presušio i bez obzira na vlaženje, osjetio bih da je duhan nešto izgubio. Sada sam nabavio male staklenke koje dobro dihtaju a povrh duhana rahlo utisnem najlonsku vrećicu da smanjim raspoloživi zrak u staklenci. na taj način sam postigao meni nepromijenjenu aromu duhana. kada to potrošim dopunim malu staklenku iz jednako pakirane veće. tako si mogu priuštiti 6-7 otvorenih duhana,trenutno mcbaren scottish,dark twist roll cake,golden ambrosia i navy flake,peterson irish oak i rmconnel oriental.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty31.01.14 23:35

kod mene to toliko varira da mi je zaista tesko ustanoviti neki prosjek, ali recimo da bi bilo otprilike dvije lule dnevno...
[Vrh] Go down
mariv.photo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
mariv.photo


Broj postova : 189
Join date : 27.11.2012
Age : 41
Lokacija : Matulji
Omiljeni duhani : RMC, PTR

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty01.02.14 10:34

Dnevno zapalim najmanje 3 lule te je uvijek otvoreno 4 limenke duhana.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty01.02.14 10:37

Jednu do dvije pipe dnevno preko tjedna, vikendom tri do četiri.  Cool 
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty01.02.14 12:54

Između 4 i 6 lula dnevno a najmanje su 2 duhana otvorena.
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty01.02.14 14:17

fatjoe je napisao/la:
Između 4 i 6 lula dnevno a najmanje su 2 duhana otvorena.

Ajde netko bliži, bilo mi je neugodno oglasit se prije..ako prođem dnevno s 4,5 lule to je bio kratak dan...6,7..ma uvijek mi lula u gubici i barem 3 otvorene pikse na kojima piše "pušači umiru mlađi"...He he, još sam tu, nit sam mlađi, nit sam umro bounce 
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty01.02.14 15:14

Keko je napisao/la:
fatjoe je napisao/la:
Između 4 i 6 lula dnevno a najmanje su 2 duhana otvorena.

Ajde netko bliži, bilo mi je neugodno oglasit se prije..ako prođem dnevno s 4,5 lule to je bio kratak dan...6,7..ma uvijek mi lula u gubici i barem 3 otvorene pikse na kojima piše "pušači umiru mlađi"...He he, još sam tu, nit sam mlađi, nit sam umro bounce 

Ja uvijek tražim one na kojima piše da pušenje može naštetiti u trudnoći! Nekako mi se čini da su te pikse manje štetne od ovih drugih Cool 
A tebi Keko nikotin ne može niš kad se stalno rastvara u alkoholu!!!! Tamo, kada budeš napunio sto godina morat ćemo te maljem zatuć' da te se riješimo Wink Laughing 
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty
PostajNaslov: Re: Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?   Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"? Empty

[Vrh] Go down
 
Koliko pipa i duhana dnevno "rjesite"?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Koliko duhana za lulu ima na svijetu?
» Koliko duhana stavljate u lulu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: