Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Sasieni London & New York: Balkan Sasieni

Go down 
+2
Davorin
bayro
6 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty20.03.08 22:37

[You must be registered and logged in to see this image.]
Rich Oriental tobaccos from Macedonia combined with Latakia and the finest Virginias create this one of a kind mixture.

Zemlja porijekla: Danska
Način sušenja: provjetravanje
Sastav: Virginia, Latakia, Oriental
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: limenka 50g

Recenzija:
Dakle, kupio sam tu mješavinu preko 4-nogginsa, jer me je privukao izgled limenke, koja je kopija stare limenke legendarnog Balkan Sobrania.
Kasnije sam čitao druge recenzije, da to nije ni blizu Sobrania, no, kad sam ga otvorio, prvo se naravno osjeti latakia i burley...
Dakle, oni koji su nekad pušili "Sobranie" neće biti razočarani - taj je duhan vrlo, vrlo blizak tom Svetom Graalu svih koji vole "klasične" duhane.
Okus je, gust, kremast, pun, aromatičan. Naravno da se osjeća latakia, ali ne tako da bi pokrila aromu burleya, odležane virginije i orijentalnih duhana koje su također prisutni u ovoj sjajnoj mješavini...
Duhan održava cijelo vrijeme pušenja konstantnu aromu, nema "uspona i padova", to je pun, aromatičan (u smislu engleskih duhana - ne skandinavskih naravno) gust dim, a niti room note nije nepodnošljiva...Kada se uđe u prostoriju osjeća se miris latakie i burleya ali nije onako intenzivan kao kod 965-ice, EMP, ili Balkan Latakie od Stanislawa.
Duhan inače proizvodi firma Peter Stokkkebye u Danskoj i kada slijedeći put naručujete od 4nogginsa ne oklijevajte, to je odličan, dapače veliki duhan, i nećete pogriješiti...

Moja ocjena 4,95/5
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty22.03.08 11:20

Sve točno Bayro, od prvog mirišanja otvorene kutije do prvog dima.... sve lijepe uspomene na Balkan Sobranie. Moram potražiti stare limene kutije istoga... ah ta nostalgija
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty24.03.08 19:58

Više nisam pametan...
I Sasieni i Balkan Latakia su vrlo slični nekadašnjem Sobraniu. A međusobno su ipak različiti...Balkan Sasieni je nekako blaži, zaokruženiji, a Balkan Latakia je više "bold".
Kako reći pametno - Sasieni je filozof, a Stanislaw manualac...no oba su sjajni, odlični duhani!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty24.03.08 19:59

Slažem se, tu su negdije. Naručujem od 4 noge Sasieni. Da mi je još pronaći staru kutiju od Balkan Sobranie, ah ta nostalgija.

Ja inače uživam u duhanu, ne analiziram previše niti uspoređujem. Mjerilo je: nije dobar, prolazan, dobar ili odličan. ( ovaj spada pod odličan ). To ti je problem, svatko ima svoj ukus. Npr. U subuto smo probali Blakwoods flake. Ima četiri zvjezdice ali nitko baš nije bio oduševljen.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty24.03.08 20:13

Slažem se Davorine, i meni je bitna podjela: valja - ne valja, bez daljega, ali pokušavam naći dostojnog nasljednika Sobraniu, to je neka moja mala kvaziintelektualna igra...Ništa više.

sasieni je u odnosu na 965-icu aromatičniji, manje je kremast - prodorniji, ako hoćeš i jači, ali ne u smislu da te grize za jezik, nego ima tu jednu snagu latakie, nema taj "slani retrogusto" kako ga je dobro okarakterizirao Krešo, a Stanislaw je sve to, pa puta 2, no niti jedan od tih duhana nije ono, seljački sirov.
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty25.03.08 9:02

mada sam ga pusio samo jednu lulu, kaj nije relavantno za recenziju, duhan se pokazao dobar ali daleko od najboljeg. jednostavno ima jedan okus u pozadini koji me je povremeno zasmetao. Reci cu vise knakon par lula
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
Gost
Gost
avatar



balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty28.08.08 20:12

Velik je ovo duhan! Nije zamjena za Sveti Gral, ali to niti ne očekujem od njega.
U odnosu na Sobranie je mekši i blaži. Fali mu još samo malo snage da bi bio zamjena za Sveti Gral. Uglavnom oduševljen sam, ocjena 9,9/10!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty28.08.08 21:53

Meni je Sasieni bio odličan duhan, bez daljega. To je velik, fin, "gospodski" duhan. Ipak ostajem kod svoje stare tvrdnje da je "Sasieni" filozof, "Stanislaw" manualac, a B.S. "kralj" - ponekad manualac, ponekad filozof, ali to ne ovisi o duhanu nego o raspoloženju! kralj
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty28.08.08 21:56

Dobro kažeš, pravi gospodski duhan. Evo već druga lula ove krasote danas i sve se više oduševljavam!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty28.08.08 22:01

Da, slažem se! Rado bih sad popušio koji luličak Sasienia. Kad se vratim u Zgb, naručiti ću od Richa jednu limenku - za stara dobra vremena!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty28.08.08 22:09

Kako stvari sad stoje, mislim da će mi ovo biti jedna od redovitih stavki.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty28.08.08 22:39

Da, da, Sasieni je definitivno vrhunski duhan!
[Vrh] Go down
gavran11
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
gavran11


Broj postova : 240
Join date : 15.12.2010
Age : 51
Lokacija : ljubljana

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty04.03.11 22:04

Čitam ove vaše komentare već neko vrijeme, uživam isto ko da sam dimim...Jedno vrijeme sam se ustručavao naručiti iz USA, jer Slovenci na duhanu deru ko ludi, al rekoh ko ga šljivi, pa i ako platim dvostruko. Izgleda, sreća prati hrabre, pa poštar direkt na vrata donio paketić(znači bez dodatnih troškova, sve skupa 250g plus par testera od gospon četvoronogog). Između ostalog i ovu divotu. Nemam riječi, fantastičan je. Od sličnih koje sam pušio mogu ga uporediti sa london mixture od stanislawa. Čini mi se puno profinjeniji, bogatiji...uznemirljiviji, mada i čeh ima puno svojih kvaliteta, ali mi je duhan tek kad sam ga otvorio bio već prilično suh ˙(nisam siguran da to baš mora tako) .A sasieni mi je baš sjeo od prve. Inače u paketiću me čeka još dosta toga. Biće, čini mi se još ugodnih iznenađenja puffy
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17063
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty04.03.11 22:26

Tako je; "sreća prati hrabre" ili " who dares wins"!
A što se tiče Sasienia, to je odličan duhan, pa iako otvaraš temu nakon gotovo tri godine, ostajem kod svoje podjele na "manualce" i "kraljeve".
A što se tiče Stanislawa, to im je svima boljka da znaju biti suhi. Pogotovo ako si ga uzeo u Grazu, jer ga kod Dreiera kupujemo isključivo mi Balkanci! :primitive2:

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty25.07.12 19:27

Pre neki dan popusih i poslednje mrve iz limenkice Balkan Sasienija. Po meni ovo je jedan odlican duhan za uzivanje. Lepoo Bayro u jedno9m postu napisa - "filosof".
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty04.05.13 14:15

Jedan pravi, kompleksni duhan. Latakija vodi priču, a orientali pokorno slušaju što im šef kaže.
Jedno malo remek djelo, po mojem osobnom mišljenju. Drži te okupiranim, paziš na subtilne promjene okusa kako se već koji list neke od komponenti više ili manje počne paliti.

U odnosu na duhan sa kojim ga se često uspoređuje, Stanislawa, ovo je jedan puniji, kompleksniji duhan. Preferiram ga, no kako kaže stara narodna: "Zakaj ne oba?".

Ocjena: 5/5
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Sponsored content





balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty
PostajNaslov: Re: Sasieni London & New York: Balkan Sasieni   balkan - Sasieni London & New York: Balkan Sasieni Empty

[Vrh] Go down
 
Sasieni London & New York: Balkan Sasieni
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» London briar
» HU OBW Balkan Passion
» Brebbia: Balkan
» Hardcastle - Argyle London made
» Stanislaw: Balkan Latakia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: