Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Set za početnike

Go down 
+4
Rakija
fatjoe
Suspiria
gstaraz
8 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Set za početnike   Set za početnike Empty14.04.14 23:54

Pozdrav, još jednom.

Tražio sam ove ''početničke'' topice ali su svi zaključani. Ako sam što pogriješio, molim moderatora da me preseli


Čitao sam forum (uglavnom ovaj dio za početnike) pa sam odlučio upitati par savjeta - izgledate kao ekipa koja hoće pomoći.

Dakle, pušač sam cigareta, ali želim prijeći na pušenje lule.  

Zanima me što mislite o ovim setovima za početnike:

(Bio sam spremio slike tri vrste koje su raspoložive u Havani Zg, ali mi sistem nije dopustio postanje)

A sedam dana (koliko sistem traži) ne mogu čekati, jer ću se tada već vratiti iz Zagreba gdje mislim kupiti lulu.

Dakle, mislite li da trebam kupiti takav jedan set ili mi je bolje tražiti neku lulu od tristotinjak kuna pa posebno kupiti potrebni pribor?

Vidio sam i neke lule s poklopcima - mogu li se ti poklopci skidati? Trebam li kupiti takvu, jer ću u početku više dimiti na otverenom nego u zatvorenom?

I još jedno pitanje, jesu li cijene u Havani u Zg i St iste? Znam, trebale bi biti, ali volim pitati.

Nadam se da vas nisam ugnjavio.
Unaprijed hvala na odgovorima.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 0:00

iskreno, mislim da neces puno pogrijesiti koji god od tih setova kupio. uvjeren sam da ce ti se lula svidjeti i "natjerati" te da bacis cigarete! Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 0:12

grga, hvala na brzom odgovoru. Cigarete sam bacio prije par dana - zapravo, zbog želudca sam bacio potezanje u sebe, pa sad cigarete pućkam. A ako već moram pućkati, radije ću pućkati lulu  Laughing 

Dakle, predlažeš početnički set? A predlažeš li lulu s filterom ili bez - iskreno, nisam nešto za te filtere, ali ako se mora, kao početnik, onda mora.

Izvini što te gnjavim, ali želim početi biti lulaš baš kako treba, a bolje stranice za objašnjenje nisam našao.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 0:49

Ja bi ti sa druge strane savjetovao da kupiš polovnu lulu od +/- 100 kuna kod nekoga tu sa foruma ili sa oglasnika (malo rizičnije) ; ili pak buvljaka...

probaš, vidiš ako ti se svidi i tek kad odlučiš dali je to za tebe, kupiš još par komada.

Nisam za taj "početnički set, jer košta koliko vidim 400 kn, a za te pare si možeš jako dobru lulu kupiti; ili pak 4-5 komada ili više Old Briar lulica koje su dušu dale za početnika.

Naravno, svako ima neke svoje točke gledišta, pa na tebi da odlučiš...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 1:18

i to bi bila sasvim ok odluka, vjerojatno cak i bolja. Jole, pogledaj oglase na forumu, i tu se mozda moze "ubosti" nesto dobro. Wink
[Vrh] Go down
Suspiria
Oblak dima
Oblak dima
Suspiria


Broj postova : 1330
Join date : 13.03.2012
Age : 48
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Sutliff Balkan Luxury Blend 957, Dunhill 965, SG Perfection, SG Balkan Flake, HH Larry's Blend

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 1:29

A ja bi ti s treće strane preporučio treću opciju Smile
Za 400tinjak kuna možeš kupiti ok (novu) lulu (Peterson ako je koji ostao, Adsorba, Design Berlin, lule raznih oblika sa ženskim imenom u nazivu - opremljeniji kiosci iNovina ili kakva Passatore, Butz Choquin, Jean Claude i sl. u Camelotu), set čistača, češki pribor i kakav upaljač ili još bolje šibice.
Rabljena (aka estate) lula je ok opcija ako imaš barem kakvu takvu ideju kako se čisti i dezinficira lula, eBay ih je pun.
No ako nemaš, onda mi se čini da je za tebe opcija koju sam naveo u početku posta - nova lula i pribor koji ti treba, a ne onaj koji daju u setu. Zato jer u setovima budu upaljači koji ti za početak realno ne trebaju, filteri koje možda niti nećeš koristiti (ima nas dosta koji ih ne koristimo, čak rekao bih većina), pribor koji je nešto skuplji od klasičnog češkog, a jedan i drugi jednako obavljaju posao i torbica, bez koje isto tako možeš za početak preživjeti.
Naravno da nisu svi setovi isti, ali na tih par sitnica možeš u startu uštediti i ostane ti nešto više love za bolju prvu lulu.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 2:51


Hvala vam svima na pomoći

Jadan li je čovjek koji ne zna...

Ali, hajde da izbacim ''uljeze''.
Ne znam zašto, ali polovna me ne privlači nimalo - radije bi krenuo s novom. Da odmah učim upušavanje, pravljenje cakea itd. (ako sam dobro pohvatao termine).
Ne zanimaju me ni one (odlučio sam) sa filterima. Patit ću se na ''suho'' dok ne naučim pa makar i jezik spalio.

Ne znam što je Old Briar, ali ako smatrate da su odlične za početnike zašto ne - osim ako old u imenu ne znači: stare/korištene.

Treća opcija treće strane  Smile izgleda mi dosta dobro, ali kad bih ja barem znao što je kvalittno a što ne. Možda kupim neku od 400 kuna koja je slabija od te u setu.

Jadan li je čovjek koji ne zna...

Ne mogu staviti sliku, ali mi ovaj jedan set (384 kn - nema je na camelot stranici - poslali su mi mailom) izgleda dosta dobar: Torbica, šibice - sad mi oprostite što još nisam pohvatao sve termine - čistač i ono što liči na ''polovični'' švicarski nož. U torbici je i neka kesa - nisu to valjda filteri.

Zapravo, glavno pitanje: može li se ista lula koristiti za pušenje sa i bez filtera?
I šta je sa onom kukuruznom - kakva je ona za početnike - mislim da dimim nju i učim se, dok se ova glavna ''odmara''.

Vjerujem da su vama pitanja prilično glupa, i da vam se ne da odgovoarati na njih. Zato cijenim svaki odgovor, i zahvaljujem na istom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 2:58

pitanja su ok, sa petersonom ne mozes pogrijesiti, ako je lula predvidjena za filter nije je problem koristiti bez njega, neki ljudi upravo tako i rade.

kukuruznjara je sasvim ok, imam ih nekoliko komada, a po stranim forumima se redovno moze pronaci ljudi koji puse gotovo pa iskljucivo upravo iz njih.

samo kreni, vidjet ces da varijacija na temu ima beskonacno. vrlo zanimljiv i dinamican hobi jednom kad se krene u istrazivanje.
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 3:11

ako si na ti sa ebay evo ti ovdije pa baci oko: [You must be registered and logged in to see this link.]  ...to možeš i iz bosne naručiti, tako da u tom slučaju nebi bilo žurbe.

Bitno bi ti bilo da materijal bude "Briar" (Vrijes) ... alternativno može morta, meershaum, ali za početak mislim da je najbolje da to bude Briar
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 4:41

ima jedna kvaka barem meni kad sam prešo sa cigareta na lulu a to je kondezat koji če se stvarat šta od sline šta od dinamike pušenja pa bi ti filter mogao malo pomoči dok ne uhvatiš malo prakse a onda se riješiš filtera ,ja sam se nasaugao tog kondezata da sam skoro odustao
[Vrh] Go down
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 5:26

ajde, kad smo kod kondenzata da napravimo jednu malu digresiju u OT

Ja sam primjetio da kondenzata nema ni u najgore konstruiranoj luli ako se sporo vuče, a i kod dobre pipe, ako saugaš ko da vučeš gusti sok kroz slamku od 2mm će ga biti...

Kako to staviti u kontekst za početnika...
- ako tvoje nepravilno "usisavanje" kompenziraš filterom, vječno češ imati problema sa kondenzatom, pogotovo ako ti naleti pipa bez filtera (pučki rečeno, nečeš nikada naučiti pušiti)

- ako odmah od početka počneš sa ne baš savršenom lulom bez filtera, kondenzat če te natjerati da prilagodiš silinu i učestalost uvlačenja, pa kad ti jednog dana naleti "prava pipa" to će biti nirvana (pučki rečeno, naučit češ puno ranije pravilno pušiti)

možda bi baš početniku trebalo preporučati lule bez filtera i Virginiu NO. 1 ...ili možda bolje ne ??? Very Happy
ps.
možda neka temica sa kakvim prikladnim naslovom nebi bila loša, pa da malo izmjenimo iskustva ?!?
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 8:33

Virginiu NO.1 uvaliti početniku?  pop 

To bi bilo zanimljivo za gledat Laughing
Dobar prijedlog umrijet od smjeha

Definitivno izmjena iskustva bi dobro došla. Što se ostatka tiče, sve šta ti je gstaraz napisao stoji i slobodno se držiš toga.
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 8:43

Ma kupi taj set koji i jest prilagođen početnicima, osrednja lula i sve ostalo što ti treba... Šta bi sa kakvom freehandicom probavao? Ako te primi onda bumo filozofirali kakva lula je slijedeća!!! Cool 
Nađi si lulu (u setovima ih ima raznih) koja ti vizualno odgovara, ne štedi na vremenu. Kupi si duhan, srednja klasa, aroma ili neutralniji poput Scottish blenda od Mac barena ili Original Choice ili Sundays fantasy i nedaj da ti uvale Vaniliju odmah na početku (a to im je običaj u Havani), poslije je možeš probati...
Odi doma, kresni forum, lagano napuni po uputama, pućkaj, čitaj i uživaj!!! Cool 
[Vrh] Go down
fatjoe
Peče me jezik
Peče me jezik
fatjoe


Broj postova : 492
Join date : 30.11.2011
Age : 44
Lokacija : Rijeka

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 10:14

načelno se slažem sa gstaraz mene je filter kao početnika spasio a danas kad imam filter dimim sa njim a ka ostanem bez pa to potraje neko vrijeme nikakav bed i dalje dimim a kondezata nema več dug vremena
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 10:44

I bolje uzmi ravnu za početak!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 12:43

Ono što ću ja ubaciti je: jednostavno zgrabi nešto i probaj. S obzirom da nemaš nikakvu referencu, i najlošija lula i nekakav prolazni duhan će ti reći da li je to za tebe ili ne.
A onda možeš početi isprobavati drugačije, i vidjeti što ti se više ili manje sviđa.

Nabavi referentnu točku, jednostavno probaj.

Kao prvi put ikada sa ženom, ne znaš jel dobra ili ne, nisi to nikad prije delal, samo znaš da bi to htel opet probat (ili ne). Wink
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 13:24

E bravo, hvala na savjetima.

Za par dana ću biti u ZG i poslije ovoga će mi biti lakše otići u havanu i kupiti lulu (jer imam neko ''predznanje'').

A onda će vam poslati svoje prve doživljaje, nespretnosti...
I tražiti nove savjete, jer ste mi odlični.
Drago mi je da sam naišao na vas.
Ja sam uvjeren da će mi se svidjeti - jer neću odustati - i onda ćemo biti prava raja.
Hvala još jednom.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty15.04.14 23:46

definitivno nemoj odustati ako ti se ne svidi na prvu. daj nekoliko prilika i luli i duhanu, jer nije uvijek sve isto. ima tu puno parametara koji igraju ovu dinamicnu igru.
[Vrh] Go down
PipeCro
Peče me jezik
Peče me jezik
PipeCro


Broj postova : 374
Join date : 21.10.2013
Age : 54
Lokacija : Trpanj, Pelješac
Omiljeni duhani : Samo nek dimi

Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty18.04.14 9:57

Nije me par dana bilo na forumu, pa malo kasnim ali kao sto sam ti napisao u "upoznavanju". Ne znam di si u Hercegovini ali ako si "juznije" i nije ti se problem zaletit do Peljesca (ili se mozemo naci u Plocama a cesto sam i u Metkovicu) slobodno se javi. Dobit ces na poklon provjereno dobru lulu (ociscenu i dezinficiranu) za pocetak tvoja je obaveza samo da platis pivu (crnu naravno). Wink
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty02.05.14 18:17

Pipe hvala. Ja sam malo ''sjevernije'' i slabo idem tim krajevima, ali imat ću te u vidu ako krenem. Ne zbog lule, više zbog pive i druženja. Zato, ako kreneš nekad na Hajduka (otamo valjda svi idu na Hajduka), a ti se javi pa se vidimo u Splitu. Crno pivo ide na moj račun.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Set za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Set za početnike   Set za početnike Empty

[Vrh] Go down
 
Set za početnike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: