Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Jednom bili početnici............

Go down 
+6
gstaraz
imnik
Karlo
Antiša
Rakija
fatjoe
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
gstaraz
Hladan dim
Hladan dim
gstaraz


Broj postova : 955
Join date : 18.07.2013
Age : 52
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : Oriental, Virginia, Latakia

Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty31.05.14 20:50

4 šibice koristim više manje kao minimum po svakoj luli, a pušim više od 20 godina, tako da bi ti skrenuo pažnju da se ne opterečuješ sa time koliko puta pripaljuješ... ne ovisi o tome uživanje u duhanu.

...evo, baš smo jučer ja i Presidente u kafiču podimili dve lule i napunili pepeljaru šibicama  Very Happy  iskreno, nisam ni registrirao kad sam i koliko puta pripaljivao; samo sam, kad smo se digli, vidio da je pepeljara puna progorenih šibica.
... a uživao sam u svakom dimu i neobaveznoj priči  piva 

Lijepo što si se odlučio pustiti cigarete... bar lula manje šteti, ako ništa drugo.

Živio!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 13:11

Pratio sam forum, ali nisam imao što reći pa se nisam javljao...
Ali danas moram.

Prije par dana, dok sam pušio lulu, priđe mi jedna bakica (susjeda). Nakon što sam je upitao za zdravlje, kaže mi: - Pušiš lulu?
- Jesam - i dignem malo svoju kukuruzu da je bolje vidi.
- Dat će tebi baka bolju, samo ako je nađem...
***
Jutros ide bakica i nosi dvije lule. Nakon zahvaljivanja i mog nestručnog izlaganja da su lule odlične (zapravo na oči jesu odlične, a dobro i leže) dođem kući.
Pogledam malo bolje, i šta ću vam reći, tele obično.
Srećom, znam ekipu koja može pomoći - VAS!

Ovako, jedna na crnom usniku ima bijelo slovo M. Na desnoj strani vrata piše MADE IN LONDON ENGLAND, a na LIJEVOJ MASTA 9 MM SUPER. To je ova:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRcnpNqVly1Xz19AfEvAtHqRFtGK8GnKDRYGBYMAIP8zJm-JQU0

Druga s lijeve strane usnika ima S s krunom, a s desne strane vrata broj 11. Ispod vrata piše: STANWELL ROYAL ROUGE MADE IN DENMARK. To je ova:
http://i.ebayimg.com/00/s/OTAwWDE2MDA=/z/0twAAOxyUgtTNCXc/$_35.JPG

U čemu je, zapravo, fazon? Jednu moram vratiti!
Obje su pušene, ali ne mnogo. I neoštećene.
Pitanje je: Na što trebam obratiti pažnju prilikom ''biranja'' ili možebitnog budućeg kupovanja polovne lule?
Također, koju bi od punuđenih lula vi odabrali? Pritom mislim na marku i kvalitetu, a ne na ono koja bolje leži?

Hvala. A sad ode čitati o čišćenju lule, trebat će mi.
Ako imate još koji savjet o čišćenju za ove dvije, jer ne znam kad su zadnji put pušene, dobro bi došao.
Hvala!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 13:27

Masta ti je inače off brand od Dunhill/Hardcastle, kao manje kvalitetne njihove lule.
Stanwellice imam, odlično se puše.
Sigurno se i masta dobro puši. Probaj.

Da li su ovo slike od tih lula baš? Zato što stanwellica izgleda u puno gorem stanju od ove masta.

A što se tiče marke i kvalitete, uzmi onu koja bolje leži, ime je samo ime, koja ti srce para? Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Gost
Gost
avatar



Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 13:39

Smile
Nisu to slike baš od njih.
Obje su u jednako dobrom stanju. 

Smijem li isprobati prije no što ih očistim?
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 14:05

Rađe napravi neko osnovno čišćenje, namoči čistač u alkohol i operi iznutra usnik i to.

Ako je okus kisel, onda treba temeljito čišćenje (koje bi svejedno preporučio).

Generalno, gledaj kako ti pašu vizualno, i biraj po tome, sve ostalo bude teško odrediti na temelju jednog dimljenja, treba vremena (mjeseci) da lula da svoj maksimum.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 15:21

Engleske lule su odlične, obično se suho puše. A Stanwell je jedna ugledna firma s kojom isto tako ne možeš fulati. Upušene su, dakle, manje posla. Ja se slažem s foksijem da umočiš čistač u alkohol i lijepo ih iznutra oribaš, a osim toga pronađi i za obnovu usnika, ja ih obično umočim u vodu da se malo namaču ako je lula puno pušena. Sve iz mog iskustva.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 18:51

Izabrao sam, po foksieloyu, vizualno.  Cool 
Definitivno Stanwell.

U međuvremenu sam pročitao sve o čišćenju i sve mi se pomiješalo u glavi - alkohol onaj, alkohol ovaj, ona sol, ova sol, krema, ulje... tako da nemam pojma kojim redom što napraviti.

Pokušat ću objasniti u kakvom je stanju lula, a vjerujem da će mi netko od vas, kao i uvijek, zgodno objasniti koje je najbolje i najlakše rješenje za ovaj problem.

Dakle, na mjestima kao da nema cakea, a gdje postoji, tanak je i naboran. Pogotovo na dnu gdje je i najdeblji.
U vratu lule ima pepela i gara.
Usnik je od materijala sličnog plastici i blago je izgreban. Sumnjam da je od zuba, više mi sliči kao da ga je netko ''šmirglao''.
Vrh usnika je začepljen nekom bjelkastom smolom.

Drvo je odlično i izgleda kao da lula nije nikad korištena.
Izgleda mi kao da ju je netko pušio samo par puta, a nije znao znanje.
Ili, možda, da ju je čistio, a ni tu nije znao znanje.

Budući da ni ja ne znam znanje, pomozite mi, molim vas, da je dovedem u red za pušenje.
Ponavljam, ne znam kad je i koliko pušena.
Naravno ako vam se ne da, ne morate objasniti detaljno, jer sam nešto malo već pohvatao s foruma - samo mi kažite šo je najbolje za ovaj moj slučaj.

Hvala.



[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty15.07.14 19:25

Alkohol ( apotekarski) , čistač, zapališ onu tvoju kukuruzaru, kakvo pićence sa strane i pomalo... Odvojiš usnik, pukneš ga u vruću vodu (do 50-tak stupnjeva) ja dodam i malo Čarlija ili sl. Ostaviš sa strane...
Uzmeš glavu lule (drvo, jelte...) i sa puno čistača umočenih u alkoholo, čistiš unutrašnjost... Možda će trebati i više čistača, pa i desetak- nekad. Kada se isprljaju krajevi presaviješ ga i "na duplo" čistiš dalje... dok ne izađe čist. U žarnicu možeš ući sa papirnim salvetama omotanim oko prsta (srednjeg  Laughing ) umočenim u alkohol, kružnim pokretima, do dna očistiš i poravnaš cake. dva tri puta na mokro a onda dva tri puta na suho.
Sad uzmeš onaj usnik, osušiš i iznutra izribaš sa alkoholom, poliranje može i ne mora.

Ja bi uzeo Stanwell, ali to tebi ne mora ništa značiti... Ne znamo stanje lula, pa si tu sam...
Ako na usnicima imaš sitne tragove zuba to nije problematično, ako su dublji permanentni su...
Sretno  Cool 
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty16.07.14 11:07

Hvala kamarade  
Morat ću ''apotekarski'' skloniti od ovog ''pićenca sa strane'' da se ne bi zanio pa trehnuo ''apotekarski''  What a Face 

Dakle, mišljenja si da nije potrebno čiščenje sa solju i alkoholom?
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty16.07.14 12:57

Jole je napisao/la:
Hvala kamarade  
Morat ću ''apotekarski'' skloniti od ovog ''pićenca sa strane'' da se ne bi zanio pa trehnuo ''apotekarski''  What a Face 

Dakle, mišljenja si da nije potrebno čiščenje sa solju i alkoholom?

To je jedna rapidna metoda, koju sam primjenjivao za lule koje su bile zagađene ebolom, tbc-om i sličnim beštijama... Osobno je izbjegavam jer smatram da je alkohol dovoljan. To moraš sam procjeniti jer samo ti vidiš dotične lule...  Wink Sretno!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Jednom bili početnici............   Jednom bili početnici............ - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
Jednom bili početnici............
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zivi bili!
»  Veliki pozdrav svim "Lulasima" zdravi i veseli bili.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Tips and Tricks-
Forum(o)Bir: