Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Dunhill: Nightcap

Go down 
+23
wranjo123
G.S.Patton
babaq
paludamentum
Capt. Horatio MacAllister
Rakija
Tomo1978
Sarmageddon
Dr. Peterson
Godzo
Marin Split
gstaraz
zammboni
Antiša
Elvis Beba
milo
Keko
Kubik
ssekir75
Leo
imnik
Davorin
bayro
27 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty31.03.08 9:42

[You must be registered and logged in to see this image.]
A rich blend for late in the day. It is a slow, lasting smoke. Just prior to packing, expensive Perique tobacco is added to enhance to bouquet.

Zemlja porijekla: Engleska
Način sušenja: provjetravanje
Sastav: Virginia, Latakia, Perique, Turkish
Način rezanja: traka
Raspoloživo pakiranje: limenka 50g, bulk

Recenzija:
Dakle, poslije dugo vremena bio sam u prilici dokopati se ovog izvrsnog Dunhillovog duhana, i kako to biva kod tih duhana, nisam bio razočaran.
Dapače, bio sam vrlo ugodno iznenađen, bio mi je bolji nego što mi je ostao u sjećanju.
Dakle radi se o tipičnoj Dunhillovoj "engleskoj" mješavini, sa dosta burleya, virginije i naravno latakie.
To što se zove tako kako se zove, ne treba zbunjivati - duhan se može jednako dobro pušiti i navečer, kako mu ime sugerira i ujutro, kao prva lula, ništa se neće dogoditi...
Negdje izdaleka podsjeća na 965-icu, no samo podsjeća...
Iako se radi o istoj "obitelji" duhana, Nightcap je aromatičniji, malo "jači" u aromi od 965-ice, no to nikako ne znači da se radi o "jakom duhanu" u smislu prženja jezika i ostalih osjetilnih senzacija takve vrste...
Dakle, da zaključim za prvi put - slijedeća narudžba koja sutra ide, biti će sigurno 4 unce ovog fantastičnog duhana...
A onda će i recenzija biti opširnija, naime imao sam premalo duhana da bih mogao ispitati kao što to obično činim u najmanje tri lule u razna doba dana, ali nisam mogao odoljeti, ovo je vrhunski duhan! - ocjena 10/10

Rale and pernjakovic like this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty31.03.08 11:55

Ispravi me, ako se varam, ali mislim da night cap ima i mrvicu periquea sto ga cini
"jacim"?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty31.03.08 12:15

Možda mrvicu, evo još ga pušim od ujutro, no nije "jači" u smislu snage, nego sam mislio "jači" u smislu arome i onoga što Talijani zovu "retrogusto" a za što mi nemamo svoj izraz...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty07.04.08 0:38

Večeras me Damir počastio sa tim vrhunskim duhanom.Definitivno je jači od 965-ice,puniji, ma izvanredan je.Dunhill je Dunhill...kapa dolje i po danu!!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty22.04.08 22:03

I opet, po treći put...Pušim ga u svojoj najvećoj Petersonki, onakvoj kakvu je Šokre upiknuo danas, zahvaljujući svojoj ludoj sreći i tuđoj gluposti...
Sve što sam ranije napisao - stoji, samo mi se čini da je pogodniji za veće lule, recimo ovu Petersonku, Davorinove lule, Sašinu crvenu, ili Deanovu Savinelli poticu...Mislim da najbolju aromu razvija u većim glavama, točnije većim žarnicama.
Ocjena naravno 5/5! lula
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty29.05.08 23:35

Ako je istinita ova informacija sa TR-a, vrijeme je za raditi zalihe dok još ima!

"2008-05-29 14:41:34
Dunhill has also cancelled Nightcap. I don’t know if I can live without it."
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty29.05.08 23:49

Medjutim, moguce je da ce dati nekome drugome licencu za izradu. Kad bjesne horde
zeljnih Night Capa opsjednu Dunhillov centar, skuzit ce da je vrag odnio salu...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty29.05.08 23:53

Bez panike samo! Što bi Davorin rekao: "Langsam, dečki, lagsam!"
Nightcap je Dunhillov zaštitni znak gotovo kao i 965-ica ili EMP...
A lulaši po tim stranim forumima su inače tračavci i paničari...Netko je nešto načuo, pa mu je drugi rekao, ma sve skupa šućmuć pa proli. Kaj god! U Sloveniji ima i EMP-a i 965-ice a u Austriji i Nigtcapa...
To je lagani upljuvak da se digne prodaja...Za ovakve kao naš mili Šokre, zlato naše, da kupi par kila! Kaj god!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty30.05.08 10:28

Tko traži taj nađe :-)))) Ako se našao BS, onda će se valjda i drugo isti tako.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty26.12.10 23:30

Bilo ga je mada se tesko nalazio (ja kupio prosle jeseni limenku u Erlangenu).
Sada kao da se nesto promenilo pa se u prodaji nalazi citava paleta Dunhilla, pa medju njima i NightCap. Jedini je problem u tome sto u radnje ne stize uvek veca kolicina, a uzivaoci koji su ranije uzivali u njemu sada prave zalihe. Uglavnom NightCap odma nestane sa rafova. Tako sam pre nekih mesec dana uspeo da uhvatim samo dve limenke (jedna je momentalno otvorena, a druga otisla u ruke mog dobrog prijatelja).
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty15.05.11 19:35

To je duhan da velikim D!
Izvrsnost se osjeti od paljenja do zadnjeg dima. Osjetio sam paletu okusa od slatkog do dimljenog, kao i finu aromu lješnjaka koju osjetim i kod 965.
Osim toga me je i taman uljuljao za krevet!
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty16.05.11 20:22

Stvarno je dobar duhan.... malo nostalgije, ali i doza objektivnosti.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty04.02.12 0:32

bio poneo nunki prosle subote kad smo se ono vidli na brzinu, i to od onog starog, engleskog. ljudi, ovo nije normalno kolko je dobro. neka se moj komentar zavrsi na ovome. Laughing
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty04.02.12 8:41

Yep! Odlican, sa malom napomenom, Nunkijeva limenka je bila stara i neotvorena nekih 20-ak godina!
Wink
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 47
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty04.02.12 11:52

znam, lepo pise da je od onog strarog, engleskog... mada ne sumnjam ni da je ovaj novi, danski valjda, isto tako dobar.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty04.02.12 12:15

ssekir75 je napisao/la:
znam, lepo pise da je od onog strarog, engleskog... mada ne sumnjam ni da je ovaj novi, danski valjda, isto tako dobar.

Odličan! Baš za ovakvo vrijeme! sherlock
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty04.02.12 12:23

Meni je jedan od top 5. Fenomenalan.
[Vrh] Go down
Kubik
Prva lula
Prva lula
Kubik


Broj postova : 22
Join date : 03.12.2009
Age : 49
Lokacija : Novi Sad

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty04.02.12 12:32

Momci bacate me u ocaj dok citam ovo [Odličan! Baš za ovakvo vrijeme! ]
Ostaje mi samo da njusnem praznu pixlu sa nesto preostalih mrvica na dnu. živac
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty30.01.13 19:42

Ja ga trenutno imam čak jednu limenku. Što reći, izvrstan duhan, naručujem još. I zbilja prija navečer.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty30.01.13 19:49

zasad jedini dunhill koji sam probao a da mi odgovara, nunki je imniku i meni otvorio limenku staru, mislim preko 20 godina, e to pusis s postovanjem.
[Vrh] Go down
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty30.01.13 19:59

Da se lagano uključim, Dunhillovi 965 i Nightcap su vrh vrhova u lulaštvu, nešto najbolje od engleskih mješavina, dakle duhana sa latakijom. Meni su osobno bolji od legendarne BS.
E sad će oni stari skočiti....
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty30.01.13 22:43

Meni je ovo najbolji Dunhill sa latakijom.
[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty31.01.13 9:19

Kao što kaže imnik, najbolji dunhill sa latakijom
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty31.01.13 10:00

skačem Cool ali da su vrh, jesu.... sreća da ih se može ( ili barem do nedavno moglo ) kupiti po vrlo povoljnim cijenama, tako da jednu količinu uvijek imam na zalihi..... S vremenom na vrijeme, volim s tima "starim" Dunhillima malo razbiti rutinu Balkan Latakije
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Elvis Beba
Peče me jezik
Peče me jezik
Elvis Beba


Broj postova : 347
Join date : 19.01.2013
Age : 46
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Larry's Blend, Kamilica, Pirate kake

dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty25.02.13 12:07

Stigao Dunhill prije par dana
Danas ga zapalio i ...nije mi legao ...mlad sam pusac lule i mozda nisam mjerodavan
Al gdje je latakija ???
Ja sam je osjetio tek nakon cca. 10 minuta pusenja da bi opet nestao okus latakije...
A mozda je svemu kriv Larry's Blend jer njegov okus ostane ne nepcu satima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





dunhill - Dunhill: Nightcap Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Nightcap   dunhill - Dunhill: Nightcap Empty

[Vrh] Go down
 
Dunhill: Nightcap
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nightcap
» Dunhill - Durbar
» Dunhill: My Mixure 965
» Dunhill lule
» "Novi Dunhill" - Robert Mcconnell heritage linija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: