Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Gdje kupiti u Plzenu (Češka)

Go down 
+4
kamarad igorrr
Davorin
jaky1
sinus
8 posters
Autor/icaPoruka
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 16:13

Vidim da imamo temu "Gdje kupiti u Pragu", pa evo i lulaškog izvješća iz Plzenja (Plzeň).

Ako neki lulaš kojim čudom zaluta pa umjesto Praga posjeti Plzenj, mjesto koje obavezno mora posjetiti je Ráj kuřáků (Raj pušača) u Americkoj, treća ulica južno od Trga Republike (Náměstí Republiky, glavni trg kojeg sam spominjao prije). Imaju najbolju ponudu u gradu, oko 150 vrsti duhana za lulu i najviše cijene.
Da ne opisujem previše, ovdje se može vidjeti [You must be registered and logged in to see this link.] i [You must be registered and logged in to see this link.] (jeftinije serije Jirsi mogu se dobiti već za 220 kuna. 1 HRK = 3,60 CZK, dakle, cijene dijeli sa 3,6), a na slikama se vidi lulaški dio trgovine:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Kad idem u centar grada, ja obično parkiram u garaži preko puta Plzeň Plaze gdje su prva tri sata parkiranja besplatna. U Plzeň Plazi, odmah na ulazu, je Don Pealo.
Orijentirani su prvenstveno na vino i cigare. Tko je na cigarama, neka obavezno posjeti. Nikad nisam vidio tako veliku ponudu cigara na jednom mjestu. A šta ćeš, kad seljak dođe u grad, lako ga impresionirati.
Ponuda duhana za lulu nije baš velika, ali je dobra. Ovdje imaju najjeftinije Dunhillove i Petersonove duhane u gradu. Recimo EMP, 965 i Nightcap su po 330 kruna (92 kn). A imaju još i neke Tilburije, Borkum Riffove i, naravno, Krakonošovu smjesu.

Kat niže je Geco. Oni imaju samo Mac Barenove duhane. Konkretno, 4 vrste 7seas, 4 vrste Choicea i 5 vrsti Mixturea. Geco ima najjeftiniji pušački pribor, poput češkog alata, koji se, naravno, ovdje ne zove češki alat, a imaju i jeftine BPK lule.
Geco ima desetak trgovina u gradu, po većim trgovačkim centrima, no u svima ima više-manje istu ponudu. Imaju, recimo, trafiku i u Kauflandu koji je još bliže centru (prva dva sata parkiranja besplatna).

Za škrte lulaše, najjeftiniji duhan u gradu, kojeg sam našao, ima trafika kod Hornbacha. Mislim da se zove Tovaco, uglavnom, imaju veliki natpis Tabak, tako da nemoš falit.
Naravno, ponuda nije bogznašto: Alsbo, Skandinavik, Stanwell i Captain Black. Sveskupa 10-15 vrsti duhana. Ali su najjeftiniji. Nisam točno zapamtio cijenu, ali vrećica Alsboa sa gratis pakiranjem čistača, košta manje od 40 kuna.

To bi bilo to. Ima još trgovina koje prodaju duhan za lulu, no ovo što sam naveo je dovoljno da se potroši puno više novčanih sredstava od planiranog.


Zadnja promjena: Karlo; 13.08.16 10:46; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://piperson.org
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 17:27

Jesam ja, i nije mi bila tlaka.Baš suprotno,odličan "putopis"!  Laughing
[Vrh] Go down
jaky1
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
jaky1


Broj postova : 196
Join date : 23.09.2014
Age : 55
Lokacija : zagreb
Omiljeni duhani : MB Navy flake,Ashton C. Gentleman,HU Joschi`s Oriental Sunrise

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 17:33

Jesam ja i nije mi zao!!!!!!
Vrlo zanimljiv tekst,putopis, reportaza....svaka cast!!!!
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 18:17

Za mlađi dio foruma, a i mi malo manje mladi volimo barem razgledavati - prodavačka i lulaške potrepštine:
[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://piperson.org
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 18:27

Ja sam isto sve pročitao i to s guštom Laughing
Eh sad prvo, od krucijalna dva, pitanje:
Di je Krakonoš? Suspect Mislim na duhan...
I ima li ova mala čekinja ime? Ako nisi pitao, sram te bilo... Wink
Odličan putopis!!! cheers
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 21:13

Nije baš ni putopis, ni reportaža, ni turistički vodič, ni recenzija, nego eto neka moja zapažanja, o svemu po malo.

Prvo, Krakonoš je kod mene. Ne vjerujem da bi ti se svidio, ali može se nešto dogovoriti.

Drugo, džentlmen je diskretan.

Smile
[Vrh] Go down
http://piperson.org
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty06.01.15 21:59

Ovo je vrlo korisno za znati. Slažem se što se tiče gužve. Cijena Dunhilla odgovara onoj u New Baker Street trgovini.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8250
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty07.01.15 9:12

Dobro je... ovako se vraća izvorni duh foruma...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty07.01.15 10:01

Karlo je napisao/la:
Nije baš ni putopis, ni reportaža, ni turistički vodič, ni recenzija, nego eto neka moja zapažanja, o svemu po malo.

Prvo, Krakonoš je kod mene. Ne vjerujem da bi ti se svidio, ali može se nešto dogovoriti.

Drugo, džentlmen je diskretan.

Smile

cheers Znači, planirati put u Zd, kavu na Kalelargi sa Karlom!! Kraj drugog mjeseca... Otprilike. Wink

Hm, Džentlmene, nisam pitao za detalje, je li Maruska ili nije? Laughing Kriješ nešto? Suspect
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3090
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty07.01.15 12:22

Bit ću indiskretan reći da u New Baker Streetu radi jedna od najljepših žena koje sam vidio u životu. Nažalost osim nje tamo vreba i jedna stara baba, pa kome se posreći...
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty07.01.15 14:42

kamarad igorrr je napisao/la:
Kriješ nešto? Suspect

Nemam što kriti. Potpuno sam ispao iz štosa. silent
Cura me pita hoću li račun, a meni izleti "Ne! Ne želim da žena otkrije koliko sam potrošio."
Kvragu, odmah se izdam da sam, kako to Česi kažu, "ženati". pale
[Vrh] Go down
http://piperson.org
Gost
Gost
avatar



kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty12.01.15 0:22

predobar putopis, kapa dolje!
[Vrh] Go down
Karlo
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Karlo


Broj postova : 268
Join date : 22.10.2013
Age : 56
Lokacija : Zadar
Omiljeni duhani : Tražim se

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty12.01.15 11:26

U Češkoj postoji više od 30 registriranih klubova lulaša, ali u Plzenju nijedan.
Tek pred odlazak sam saznao za tajno skrovište plzenjskih lulaša. Sad
Već 30 godina se sastaju na istom mjestu u isto vrijeme.
Neću otkrivati tajnu lokaciju, samo ću reći da je riječ o restoranu u centru grada, u blizini je autobusna stanica i glavni željeznički kolodvor. Česi puno više od nas koriste željeznicu. Kod Čeha je na snazi zakon o 0,0 promila u vožnji, a natuču puno više kad uzmu pivo u ruke. Na sve su mislili.
Nadam se da ću im i ja jednom upasti na sastanak. Laughing
[Vrh] Go down
http://piperson.org
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3162
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty12.01.15 12:44

Odličan pregled. Sjajno.
[Vrh] Go down
jam.hadar
Hladan dim
Hladan dim
jam.hadar


Broj postova : 840
Join date : 05.01.2011
Age : 43
Lokacija : Rijeka

kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty13.01.15 22:47

Vrlo opširna opservacija..... Laughing Lijepo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Plzenu (Češka)   kupiti - Gdje kupiti u Plzenu (Češka) Empty

[Vrh] Go down
 
Gdje kupiti u Plzenu (Češka)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Gdje kupiti u Slavoniji?
» Gdje kupiti u Istri?
» Gdje kupiti u Grazu
» Gdje kupiti u Briselu?
» Gdje kupiti u Granadi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Gdje i kako kupiti (offline - trgovine - brick and mortar shops)-
Forum(o)Bir: