Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Carina - help

Go down 
+6
Nikša
v.milan
foksieloy
Leo
picipl
kamarad igorrr
10 posters
Autor/icaPoruka
Gost
Gost
avatar



Carina - help Empty
PostajNaslov: Carina - help   Carina - help Empty10.09.15 17:35

Došao mi paket iz Indonezije, čovjek mi poslao 2 male lule i 4 vrećice sampleova duhana, doao mi poziv iz carine, težina paketa je 267 g. Zanima me da su bile samo 2 male lule bez duhana bili i to carinili ili sve šta je cezano za duhan carine?
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty10.09.15 19:30

Nema ti spasa!!! Ili plati ili nema ništa od lula i duhana. Ako tako odluče platit ćeš i za lule i za duhan i za piće ćeš im ostaviti.
Ima tu starih lisaca na forumu koji nisu izbjegli harač. Shocked
Javi kako si prošao.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 2:13

kamarad igorrr je napisao/la:
Nema ti spasa!!! Ili plati ili nema ništa od lula i duhana. Ako tako odluče platit ćeš i za lule i za duhan i za piće ćeš im ostaviti.
Ima tu starih lisaca na forumu koji nisu izbjegli harač.  Shocked
Javi kako si prošao.
E al ja sam naručio sam lule, a lik mi stavio sampleove bzvz, jel mogu ja na carini reć da neću duhane nek ostane kod njih ili nešto jer nisam ih ni platio? Jel možeš to da ak nešto nećeš da ostane kod njih pa ne moraš na to platit carinu?
[Vrh] Go down
kamarad igorrr
Oblak dima
Oblak dima
kamarad igorrr


Broj postova : 2437
Join date : 14.06.2013
Age : 52
Lokacija : Sveta Nedelja
Omiljeni duhani : sve što gori.... bez plamena

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 8:52

Pa i lule su predmet carine. Duhan još i više. Carinski propisi su knjiga labirinta i Gordjevih čvorova. Ako nemaš račun, carina ima pravo odrezati cifru kakvu smatra za potrebnom. S obzirom da država nema love, imaju pravu i guliti kožu s leđa.
Odi tamo pokušaj sa pričom ali ne nadaj se logici, jer kod carinika to ne prolazi. Wink
[Vrh] Go down
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl


Broj postova : 679
Join date : 27.03.2013
Age : 63
Lokacija : Zagreb

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 9:06

dakle,, čini se ništ bez švaba Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 9:50

Mene zanima jel moram uzet te duhane jer glupo mi plaćat carinu na nes što nisam naručio? Nek ga spale kaj se mene tiče.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 11:05

Ukratko, moraš.

Paket mora u cjelosti kako je poslan doći do tebe. Možeš uvjek odbiti paket i zatražiti povrat novca od pošiljatelja, nadam se da si platio paypalom da otvoriš dispute.

Ali, ukratko, carina ide na SVE. Da su bile samo lule, opet bi te carina zakačila ako se njima tako prohtije.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3082
Join date : 17.09.2010
Age : 30
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 12:10

Mene u zadnje vrijeme redovito opale propisanih 25% pdv-a na lule iz amerike, a na duhan koji je stigao nakon ulaska u EU je bilo 400%.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty11.09.15 12:56

Mene opale na smoking pipes, no 4noggins mi prođe.

Na zadnjem druženju smo polemizirali da možda neki sa foruma su uspjeli završiti na crnoj listi i sad im otvaraju sve pakete. Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty06.11.22 18:03

Mali update u vezi prelaska granice, bar je za mene ovo novo. Avionom je dozvoljeno putovati samo sa jednim upaljačem ili kutijom šibica. Upaljač može biti samo butanski i ne smije biti brener. Također iz checkirane prtljage vade sve. Kofer mi je došao sa porukom da su uklonili "opasne" stvari: izvadili sve iz zippa (samo metal je ostao) a upaljač koji sam dobio na poklon su uzeli. Znači jedan običan upaljač ili kutija šibica u džep i to je to. Meni je ovo novost pa sam htio podijeliti sa ostalima da ne dođe još neko u situaciju da ostane bez nečega bitnog.

wranjo123, Sokreos, ilustrišimuš Batorić and Slajs like this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 883
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty06.11.22 18:50

v.milan je napisao/la:
Mali update u vezi prelaska granice, bar je za mene ovo novo. Avionom je dozvoljeno putovati samo sa jednim upaljačem ili kutijom šibica. Upaljač može biti samo butanski i ne smije biti brener. Također iz checkirane prtljage vade sve. Kofer mi je došao sa porukom da su uklonili "opasne" stvari: izvadili sve iz zippa (samo metal je ostao) a upaljač koji sam dobio na poklon su uzeli. Znači jedan običan upaljač ili kutija šibica u džep i to je to. Meni je ovo novost pa sam htio podijeliti sa ostalima da ne dođe još neko u situaciju da ostane bez nečega bitnog.

Moze dodatna informacija? To je u Zagrebu "očistilo" ili negdje drugdje?
Jer prije nisu bili baš tako rigorozni.
Da u prtljagu koja ide u avion (koju predaš) nije smio ići upaljač, a s sobom si mogao neku malo veću količinu od toga što su sad tebi uradili. Iskreno je sramota to što su napravili. A ako je to novo pravilo veselo mi se piše kad idem na brod. To s Zippom je bez veze.
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty06.11.22 19:07

U Frankfurtu je bilo. U Americi sam se raspravljao sa policajcem je l upaljač brener ili nije. Čak mi nije htio dati ni da ga upalim da pokažem da nije nego me je poslao nadređenom. Sreća pa je nadređeni bio razuman. Zato sam i stavio u kofer, međutim Nijemci to očistiše i ostaviše samo poruku.
[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1204
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty06.11.22 19:36

A znaš i sam da si mogao tako nešto očekivati! Ja ne bih nosio ništa zapaljivo da idem negdje s lulom, nego bih na odredištu kupio negdje šibice; mislim da je to najjednostavnije rješenje.
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty06.11.22 20:17

Prošlo je do sada u ruksaku više puta bez problema pa sam mislio da je ok. Ali slažem se, od sada samo šibice kad negdje idem.
[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 883
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty06.11.22 21:06

v.milan je napisao/la:
U Frankfurtu je bilo. U Americi sam se raspravljao sa policajcem je l upaljač brener ili nije. Čak mi nije htio dati ni da ga upalim da pokažem da nije nego me je poslao nadređenom. Sreća pa je nadređeni bio razuman. Zato sam i stavio u kofer, međutim Nijemci to očistiše i ostaviše samo poruku.

Hvala na pojašnjenju.
[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 801
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 11:25

v.milan je napisao/la:
Prošlo je do sada u ruksaku više puta bez problema pa sam mislio da je ok. Ali slažem se, od sada samo šibice kad negdje idem.

ajme koji horror, nadam se da zippo nije bio neka dragocjena uspomena... Embarassed


Anyway pitanje - na pošilljke iz junajted stejtsa - 25% je na cijenu koju sam platio?
Mislio sam možda nekad uzeti neki estate ak je turbo džabe ili možda neki yannikov meerschaum ako ikaada ne znam možda kaj ja znam?

25% je na sve? ak pokažem račun s 10 eura, naplati će mi 2,5 carine, ima još netko kakvih iskustava da bi mogli još nešto opaliti - duhan naravno ne bih riskirao, jer to plijene, right?
[Vrh] Go down
v.milan
Oblak dima
Oblak dima
v.milan


Broj postova : 1185
Join date : 08.01.2021
Age : 32
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Peterson My Mixture 965, Arango Balkan Supreme, Amphora Virginia

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 12:05

Od kako je "spuštena rampa" nisam naručivao u Hrvatsku. PDV se naplaćuje na ukupnu cenu roba+isporuka. Pogledaj smokingpipes.eu. Vjerujem da se više isplati odatle naručivati jer ne podleže carini.

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 801
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 12:13

Hvala, znam to, ma drkarim po ebayu, ima zanimljivih (jeftinih)?stvari pa razmisljam na glas…
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 13:22

ako je prodavac dobro ocijenjen, javi mu se privatno i pitaj da mu uplatis direkt, a ne preko ebaya i trazi da ti da 10% manju cijenu jer ne placa proviziju ebayu i pitaj jel moze naci jeftiniju opciju slanja. na paket nek napise da je vrijednost 30$ i onda na to platis carinu, a ne na 200-300.

v.milan and Saymoran like this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 801
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 13:58

wranjo123 je napisao/la:
ako je prodavac dobro ocijenjen, javi mu se privatno i pitaj da mu uplatis direkt, a ne preko ebaya i trazi da ti da 10% manju cijenu jer ne placa proviziju ebayu i pitaj jel moze naci jeftiniju opciju slanja. na paket nek napise da je vrijednost 30$ i onda na to platis carinu, a ne na 200-300.

Hvala na savjetu... ali to je onda to - plaćam PDV (zaboravih na tu sitnicu) i carinu?
budem pronjuškao još, neggdje sam pročitao danas Carina - help 171190064 da se ne plaćacarina na ispod 150 eura, ali sad ne mogu to naći
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1995
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 15:57

mislim da plaćaš na sve van eu određeni postotak carine/pdv-a bez obzira bilo to poklon ili sta na temelju vrijednosti paketa. meni su u zadnjih par godina na sve naplatili, čak i na knjigu od 5eura dodatnih 5 eura carine i troskova postupka

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
Saymoran
Hladan dim
Hladan dim
Saymoran


Broj postova : 801
Join date : 26.07.2023
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : EMP, Black Mallory, RMC The Original Oriental, Mac Baren Classic Roll Cake, TAK Moro Cake, C&D Haunted Bookshop cake, Gawith&Hoggarth American blend BC

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 16:11

Thx
[Vrh] Go down
PurgerVž
Hladan dim
Hladan dim
PurgerVž


Broj postova : 736
Join date : 01.09.2022
Age : 43
Lokacija : Varaždin
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Robert McConnell Oriental, St. Bruno, Amphora Virginia blend, HH Pure Virginia, Peterson Flake, MB mixture Scottish blend, HH Old dark fired, Peterson De Luxe Navy Rolls

Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty13.10.23 16:16

Za svu robu što dolazi izvan EUa plaćaš carinu...Od svega što sam ja naručivao (uglavnom iz USA) je iznos bio 25% veći od ukupnog iznosa artikla i shippinga zajedno. Ako naručuješ iz Azije onda si u 95% slučajeva sve kojekakve takse platio već pri samoj kupnji robe/artikla.

Saymoran likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Carina - help Empty
PostajNaslov: Re: Carina - help   Carina - help Empty

[Vrh] Go down
 
Carina - help
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Carina u EU

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: