Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 4noggins: Chipman Hill

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty14.04.08 21:10

[You must be registered and logged in to see this image.]
Chipman Hill is a great all day smoke for the English blend lover, even if its not a crowd pleaser, (can you say "Latakia"), but who do you smoke for? The cut is dark and stringy. Packing qualities are good. The aroma is full and the taste rich in orientals and sweet spice.

Zemlja porijekla: Amerika
Jakost: srednje
Sastav: Virginia, Latakia, Perique, Oriental, Turkish
Način rezanja: trakice
Raspoloživo pakiranje: bulk

Recenzija:
Dobio ga na degustaciju od Davorina, doduše uzeo sam samo za jednu lulu, ali danas mi je stigao kao tester.
Nećete naći niti riječi o ovom duhanu na recimo tobaccoreviews, ipak je 4-noggins mala obiteljska manufaktura u vermontskoj vukojebini...
Odlična, tamna virginija, nešto malo crvene virginije, i latakie. Kad se otvori vrećica, osjeti se miris nalik na nekadašnje "Karbonovo" bijelo ljepilo.
No, to je samo prvi dojam. Prava, rasna, moćna, engleska mješavina koju samo meštri iz 4- nogginsa mogu izblendati...
Oduševio me od prvog dima kojeg sam jučer poslije ručka povukao... Dosta krupno rezan duhan, tako da sporo, ali ravnomjerno gori....
Okus je pun i aromatičan - od početka do kraja, aroma savršena - usudio bih ga se usporediti sa 965-icom, samo što nije na prvu loptu tako "slan".
Postoji u njemu još neka "slatka" nota (valjda ono "Karbon" ljepilo koje sam ranije spomenuo, ali je to vjerojatnije ili sirup kanadskog javora ili neka njihova lokalna medicina. )
Po snazi zaostaje iza Pelikana "Buterinog" , negdje snage kao Frog Morton...
Kad popušim još koju lulu, nadopuniti ću rado recenziju, a iskreno me zanima i Damirovo mišljenje...
Uglavnom dečki koji naručujete od nogica, užicajte Ritcha da vam ga pošalje kao tester, pa sami procijenite. Ocjena 4,7/5
[Vrh] Go down
dean
Oblak dima
Oblak dima
dean


Broj postova : 1392
Join date : 12.01.2008
Age : 45
Lokacija : Zagreb

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty14.04.08 21:15

Zvuci dobro, ima li balkana ili je samo konbinacija virginija - latakija?
[Vrh] Go down
https://www.dimlule.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty14.04.08 22:25

Ima orijentalca, ali ne puno, tek toliko da malo "popuni" okus. Užicaj Richa da ti ga u slijedećoj šihti stavi kao tester, stvarno je odličan. Damir je dobio partijski zadatak da ga testira, nadam se da će napisati koje slovo...
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir


Broj postova : 431
Join date : 28.01.2008
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty23.04.08 12:15

Chipman Hill je duhan koji se može naći kod 4noggins-a u bulk pakiranju i dobio sam ga od Davorina na testiranje.
Kad sam otvorio vrećicu odmah sam osjetio miris latakije i veselo napunio lulu jer nisam očekivao englesku mješavinu.
Zbog pakiranja u vrećici i mog odgađanja testiranja duhan je bio lagano prosušen no kad sam ga zapalio to mu nije ništa smetalo. Gori lagano i konstantno, razvija bogatu aromu i nisam ga pripaljivao niti jednom sve do kraja lule.
Kao ljubitelj Nightcapa moram priznati da me Chipman Hill ugodno iznenadio. Aroma mu je odlična, engleska, sa puno latakije no ne tako jaka kao Pelikan od Butere niti tako bogata kao Nightcap, dakle nešto između. Mislim da im može biti solidna, lakša, zamjena. Ne peče za jezik ni malo, daje hladan dim i sagori do bijelog mu pepela. Mislim da je ovaj duhan vrijedan naše pažnje.
Svaka čast 4nogginsi! Naručit ću sljedeći puta 50 g da svi date svoj sud.
[Vrh] Go down
http://www.popupmedia.hr
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty23.04.08 13:08

Da, takva je bila i moja ocjena u recenziji. To je to... I meni se jako dopao. Klasična engleska latakijska mješavina.
[Vrh] Go down
Damir
Peče me jezik
Peče me jezik
Damir


Broj postova : 431
Join date : 28.01.2008
Age : 52
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Frog morton, Night cap, 965, Early morning pipe, Balkan sobranie

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty23.04.08 13:40

bayro je napisao/la:
Da, takva je bila i moja ocjena u recenziji....

Evo vidiš ti to, prvi put se upustim u recenziranje i odmah se zeznem. Nisam ni pogledao da li je netko već nešto napisao o ovom duhanu. Zapravo nisam ni očekivao da je latakija. Ozbiljno sam pristupio partijskom zadatku, napunio lulu i počeo pisati....E da, nikakvo Karbon ljepilo ja tu ne osječam, odličan duhan, definitivno ću ga naručiti
[Vrh] Go down
http://www.popupmedia.hr
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty23.04.08 14:16

Nema veze Damire. Vidiš da smo duhan gotovo identično ocijenili. Sjajna latakia, nije "gromovita" kao Billy Bud, negdje u razini 965-ice, uglavnom, odlična engleska latakijska mješavina. Još jedno ugodno iznenađenje od genijalaca iz nogica! Very Happy

Po mojoj skromnoj procjeni to mu je uz "Bald headed teachera", najbolje pogođena mješavina... No, de gustibus disputandum non est.. Laughing
[Vrh] Go down
Matko
Oblak dima
Oblak dima
Matko


Broj postova : 1398
Join date : 10.11.2011
Age : 40
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Hard reset

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty22.07.13 12:29

Za sve, koji ljube ovu mješavinu... Smile

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Marin Split
Hladan dim
Hladan dim
Marin Split


Broj postova : 935
Join date : 03.10.2011
Age : 41
Lokacija : Split
Omiljeni duhani : Vise i manje latakijski

4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty27.11.13 13:39

Posto su recenzije vec jako dobro napisane, samo bi doda da je ovo vrhunski!!!!!
Odusevljen san sa ovin blendon. Pa taj Rich Gotlieb ko da ne moze pogrijesit nikako!
[Vrh] Go down
Sponsored content





4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty
PostajNaslov: Re: 4noggins: Chipman Hill   4noggins - 4noggins: Chipman Hill Empty

[Vrh] Go down
 
4noggins: Chipman Hill
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 4noggins: Owl's Head
» 4noggins: Jesse's Own
» 4noggins: Catamount
» Od 4noggins do Slovenije
» 4noggins Britt's Balkan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Latakije-
Forum(o)Bir: