Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Oblik komore u luli i vrsta duhana

Go down 
+3
Leo
bayro
MordechajRT
7 posters
Autor/icaPoruka
MordechajRT
Prva lula
Prva lula
MordechajRT


Broj postova : 54
Join date : 13.10.2015
Age : 39
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 9:47

Dakle naletio sam na članak: [You must be registered and logged in to see this link.] i ispričavam se ako je već spomenut ovdje.

Primjetio sam da mi 965ica ljepše gori pri kraju u texaco billiardici nego u Grabow Omegi (koja ima suženu komoru pri dnu). I jedna i druga lula su jeftinjare, pa nije razlika u "platnom razredu" :P

Koja su vaša iskustva o vrstama duhana ili konkretnim blendovima i oblicima lula?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 9:53

O "konkretnim blendovima - tj. Dunhill, My Mixture 965 su na ovom forumu napisane cijele enciklopedije, pa da možda počneš od recenzije tog duhana, iako se često spominje i kao usporedba i u drugim recenzijama.
A što se lula tiče - obje si sam dobro opisao.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
MordechajRT
Prva lula
Prva lula
MordechajRT


Broj postova : 54
Join date : 13.10.2015
Age : 39
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 10:10

Ma znam za recenzije konkretnih duhana, nisam mislio na doživljaje samih duhana nego u kojem obliku komore ljudi preferiraju pušiti koji duhan, ako imaju takvih preferencija.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 10:56

MordechajRT je napisao/la:
Ma znam za recenzije konkretnih duhana, nisam mislio na doživljaje samih duhana nego u kojem obliku komore ljudi preferiraju pušiti koji duhan, ako imaju takvih preferencija.

E, stari moj, to ovisi o milion faktora; u kojem si raspoloženju, je li te žena razljutila zena , ili ti nju, koje je doba dana, je li ljeto ili zima, da li ti se pas popišao na cipelu...pravilo je da nema pravila! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
MordechajRT
Prva lula
Prva lula
MordechajRT


Broj postova : 54
Join date : 13.10.2015
Age : 39
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 11:13

Heh, to sam znao i zato se (uludo?) poradovao mogućem znanstvenijem pristupu problemu. Very Happy
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 14:26

Neki se kunu u to da flake duhani gore bolje u užim žarnicama, neki u širim, neki ih puše isključivo u malim žarnicama. Mislim da je to stvar osobne preferencije. Ono što mogu reći je da ponekad neki duhan i lula kliknu zajedno. Jedan iz drugog izvlači ono najbolje. Ja tada posvetim tu lulu tom duhanu.
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 14:37

Neke stvari koje sam polovio su bile da ako ti je duhan prejak nikotinski, viša žarnica je bolja, ima vremena list odispod funkcionirati kao filter.

Široka žarnica je dobra ako "kuhaš" duhan.

Inače, sve kombinacije su dobro. Nekad ti je do žeščeg okusa iz nekog širokog đubreta, a nekad želiš kratku i laganu iz uske žarnice.

Glavno da je trenutak pravi.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Keko
Oblak dima
Oblak dima
Keko


Broj postova : 1184
Join date : 30.01.2013
Age : 61
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965, EMP, St. James Flake, Navy Flake, lot of flake

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 16:05

Nemoj se zamarati takvim stvarima. Uživaj i dimi, stvari će se vremenom posložiti, a razmišljanja tog tipa, ili koliko ti dugo gori lula, kolko se puta ugasila i sl. odvest će te u krivom smjeru, smjeru gdje nestaje guštanje i uživancija te započinje tlaka.
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 17:25

To je istina. Možeš pogledati na stranim forumima o tome. Oni vole pisati takve stvari.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 17:45

Keko je napisao/la:
Nemoj se zamarati takvim stvarima. Uživaj i dimi, stvari će se vremenom posložiti, a razmišljanja tog tipa, ili koliko ti dugo gori lula, kolko se puta ugasila i sl. odvest će te u krivom smjeru, smjeru gdje nestaje guštanje i uživancija te započinje tlaka.

Potpisujem! Keko ti si na finjaka rekao ono što sam ja prostački napisao!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 17:50

.....hmmm stari izraz, kapelicarenje Laughing Sve definira
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 17:53

pop
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 17:56

Besposlen pop jariće krsti?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 18:39

Davorin je napisao/la:
.....hmmm stari izraz, kapelicarenje Laughing   Sve definira

Oteo si mi misao sa tipkovnice! Samo pitanje je znaju li ovi naši mladi članovi smisao pojma "kapeličarenje"? bounce

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
nightsmoke
Prva lula
Prva lula
nightsmoke


Broj postova : 94
Join date : 05.11.2015
Age : 35
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 19:18

bayro je napisao/la:
Davorin je napisao/la:
.....hmmm stari izraz, kapelicarenje Laughing   Sve definira

Oteo si mi misao sa tipkovnice! Samo pitanje je znaju li ovi naši mladi članovi smisao pojma "kapeličarenje"? bounce

To je bio prvi post na forumu koji sam zapamtio... A pripada meštru  Davorinu... Nemojte praviti od p... kapelicu  hehheheheheheheh
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 19:46

Bravo.... Upravo tako Laughing
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
MordechajRT
Prva lula
Prva lula
MordechajRT


Broj postova : 54
Join date : 13.10.2015
Age : 39
Lokacija : Zagreb

Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty11.12.15 22:48

Buduci da vec par godina sutke i mucki promatram diskusiju iz priktajka, znam sve o kapelicarenju Very Happy

Nema straha od takve izopacenosti kod mene, bas suprotno! Ali stvar je u tome da poprilicno rijetko pusim, pa za eksperimentiranje u kombinacijama oblika, vrsta i velicina trebalo bi mi 6-12 mj i detaljne biljeske (jer tko ce pamtit...), za nesto sto populacija ovdje podimi u 1 mjesec, ili tjedan! Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty
PostajNaslov: Re: Oblik komore u luli i vrsta duhana   Oblik komore u luli i vrsta duhana Empty

[Vrh] Go down
 
Oblik komore u luli i vrsta duhana
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Oblik lule?
» sto mislite o ovoj luli?
» Koja vrsta u koju zemlju
» Otkrice super mjesta za uzivanje u luli
» Informacije o luli

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: