Prvi forum o lulama na ovim prostorima

Početna stranicaFAQPretraľnikRegistracijaKorisničke grupeLoginRegistracija
Share | 

Kava

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Info
Gost

PostajNaslov: Kava   24.04.08 23:17

Koju kavu pijete, pijete li je uopće i koja (kako napravljena) najbolje ide uz lulu.
Meni recimo zaslađena kava uopće ne ide uz lulu...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   24.04.08 23:21

Da, ja obično pijem kavu s mlijekom i čini mi se da se baš mlijeko tuče s lulom...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   24.04.08 23:22

mali makijato bez secera + mineralna

a kad pusim onda bijela kava .. mlaka ili kakao bez slaga.. topli ne vruci.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 9770
Omiljeni duhani : Pirate Kake, C&D Da Vinci, Dunhill My mixture 965

PostajNaslov: Re: Kava   25.04.08 8:19

Najbolju kavu, da se mi na topic vratimo imaš u "Franji" to sam već i Fubiju objašnjavao. Kakva Lavazza, San Giusto, i ostale kerefeke! Uđeš u dućan, fino kulturno, pozdraviš, izabereš si mješavinu - možeš i sam birati koliko koje kave (arabice, santosa, minasa, male crne etiopske) cure to pred tobom smiješaju i samelju, kako ti volja - da li za tursku ili espresso, a cijena - uglavnom manja nego sva ona čudesa po "Konzumima" i "Dionama"! I deset puta ukusnija! break
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   25.04.08 8:45

A gdje je Franjo?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   26.04.08 12:33

Ovaj "Franjo" mi zvuči opako dobro...gospon bayro, molim vas da mi odate tajnu gdje je dotični...please...
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Kava   26.04.08 12:45

Već sam Fubiju objašnjavao sve piše, ali dobro, nije Franjo i ne zove se tako po milom pokojniku, nego "Franja". Jedan ti je dućan u Vlaškoj, odmah iza križanja sa Iblerovim trgom, iza "Safarija", drugi na kraju Martićeve, kod križanja sa Heinzelovom, a treći dućan je u Ilici par dućana poslije Tomićeve (iza uspinjače), a ta je i nedjeljom otvorena...
Najbolji je izbor u Vlaškoj, ima svakojakih delicija, čajeva u rinfuzi, čajnika od terakote, šalica u principu za male novce...
Imaš i jebački coffee machine za jedno 17.000 kuna, no mislim da ti to za sada ne treba...
Uglavnom, tete su pristojne a dučkas je mrak, imaš i paprenjaka, maslinovog ulja, dalmatinskih delicija, uostalom idi i vidi! bounce
Uostalom pogledaj pod topic čajovi gdje sam Fubiju objašnjavao - sve piše!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   26.04.08 12:57

A joj, nisam skužio da si već napiso to pod čajevima...uglavnom, hvala ti na informacijama
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   26.04.08 16:31

I kolko otprilike dođe 25 deka te mljevene po izboru?
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Kava   26.04.08 17:11

Ovisi što hoćeš i kakvu kavu hoćeš, ali je zadnji put 250 grama bilo nekih 13 - 14 kuna...
[Vrh] Go down
pipeclubsi
Bijeli zubi
Bijeli zubi

Broj postova : 43
Omiljeni duhani : Black Mallory

PostajNaslov: Re: Kava   27.04.08 10:48

U LeClerc-u sam kupio afričke: Etiopsku i Kenijsku kavu. Odlične su, a i Drogin Barcaffe još drži kvalitet i još je No.1 u Sloveniji. Ja volim crnu kavu bez mlijeka sa malo šećera i ide mi i uz lulu. Svi oni granulati i praškovi nekako su mi bez ukusa, pa ostajem na pravoj kavi, iako je ja u stvari nikad nisam pio. Tek kad mi se pre 3 godine rodio sinčić i nije bilo više spavanja uz malu bebu, morao sam početi sa kavom, da bih se malo probudio. I sad je pijem nekako svaki drugi dan na poslu sa kolegama ili za vikend kod kuće.
I kod duhana i kod kave i kod alkoholnih pića najbolje mi je to, da nisam ovisan ni o čemu, a mogu uživati u svemu.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Kava   27.04.08 12:51

Ako je tako, a ne sumnjam da je, to je odlično! I kažeš da Barcaffe još uvijek drži kvalitetu...To mi je bila uvijek dobra kava. Ima je i kod nas, baš ću je probati! Hvala na informaciji Aleš!
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   27.04.08 16:36

Ljubitelj sam kave, a nakon svih mogucih shoppova u zemlji i svijetu, izbor se suzio na dva imena: za tursku kavu koju Grci zovu grckom, najbolja je Franckova jubilarka (ako ste primjetili cura na slici uvijek je mlada i ne stari, a samo najbolje mjesavine su tako dugovjecne), a za espresso svakako da trscanski "Illy", barem za moj gust, ostavlja ostale
dosta iza sebe (na zalost, i cijenom). Jedino sto je vlasnik izgubio nedavno na izborima
za trscanskog gradonacelnika, ali nigdje nije pisalo da je zbog toga zaplakao...
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   27.04.08 16:48

Evo jedne odlične stranice o kavi...
http://www.coffeereview.com/reference.cfm
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Kava   27.04.08 20:02

Imaš i adrese - otvori Franja coffee and tea house. Samo im nedostaje trgovina u Ilici, Očito nisu dugo stanicu ažurirali...Mi imamo bolju informaciju. A evo i fotke trgovine u Vlaškoj...

[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   27.04.08 22:28

A koliki je shiping?
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   28.04.08 10:04

A, vidio sam na Franjinoj stranici daimaju već gotove zapakirane kave
Evo linka:http://www.franja.hr/asortiman.html
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Kava   29.04.08 23:12

Bio danas kod Franje - to je Ali Babina pećina! :o))) Svakih čuda tamo. I teta koja tamo radi je super. Ljubazna, simpatična ... Od gotovih kava u rinfuzi imaju: Caffe Forte (jaka) 110 kn/kg, Caffe Medio (srednja, nešto tipa klasične Minas mješavine) 60 kn/kg, Caffe leggero (slabija) 110 kn/kg. Nemojte me pitati što je u kojoj mješavini - rekla mi je al mi se sve zmešalo. Teta samelje i vakumira. Uzeo za probu od svake 15 dkg. Ima i dekofeinizirane - za nju mi je rekla da ne kupujem jer je to kemija. :o)) Također ima iste mješavine za espresso (i filter) aparate. Ima i odličan izbor čajeva u rinfuzi (crnih, crvenih, zelenih, bijelih, voćnih). Od 180 kn/kg do 1100 kn/kg (neki bijeli, zaboravio sam koji). Onda sam zavirio u drugi dio dućana, a tamo, brdo maslinovih ulja, vina i rakija!!! Onda me frend odvukao van! :o(((
Kad vam bude usput, svakako zavirite u taj dućkas. I pripremite plastiku za peglanje!
Izvještaji o kavama - drugi put.
[Vrh] Go down
bayro
Oblak dima
Oblak dima

PostajNaslov: Re: Kava   29.04.08 23:24

Pa jesam li te možda krivo naputio...
A malo čajnike jesi li pogledao i te situacije? Da imam (a nemam) 17 tisućica, upiknuo bih si onaj retro caffee aparat od bakra odmah, stvar je mrrrak. Sreća da nemam te pare, pa se ni ne opterećujem!
Inače taj za 1100 kunića ti je legendarni "bijeli darjeeling" koji uspijeva na nekih 3000-4000 metara visine u Himalajama. Ima bijele vrhove i veoma je cijenjen inače...Englezi doživljavaju multiple orgazme od tog čaja, ja sam ga probao - dobar no ništa naročito, ako ga usporedimo sa nama bliskim biljnim prerađevinama - neki Petersonov Sherlock Holmes, ako Sobranie uzmemo kao vrh vrhova!
My humble opinion... break
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima

Broj postova : 1810
Omiljeni duhani : Dunhill Flake, Capstan, Artisans Blend

PostajNaslov: Re: Kava   22.09.10 9:12

Donio sam džezvu iz Istanbula, tako da kad pijem tursku kavu pijem isključivo kuhanu u toj džezvi (sam je kuham i pečem još jednom prije kuhanja). Franck jubilarka je dobra, no ona u plavom pakiranju mi je bolja - bonus.
Kad sam u Italiji pijem espresso, a kod nas samo kad se nađe illy. Ne pitam za cijenu - užitak je užitak.
Imam i rahat lokuma kad se uželim zam(e)račiti.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe Maker
Pipe Maker

Broj postova : 6199

PostajNaslov: Re: Kava   22.09.10 11:18

e što bi se reklo... ima nešto na Istoku Very Happy
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Vander
Peče me jezik
Peče me jezik

Broj postova : 158

PostajNaslov: Re: Kava   06.03.17 23:02

Ja ujutro pijem tursku. U zadnje vrijeme stavljam malo one arome za kavu koju kupujem u Lidlu. Postoji cimet/cokolada i limun/naranca. Bolja mi je ona prva. Svidja mi se sto ta aroma nimalo ne mijenja okus kave, vec samo malo iz pozadine učini kavu zabavnijom. Naravno ovisi o doziranju...
Uz neki lagani duhan, jutro mi je prepuno okusa i mirisa...
[Vrh] Go down
babaq
Bacam filter
Bacam filter

Broj postova : 466
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Dunhill Durbar i Nightcap, HU Nashville county

PostajNaslov: Re: Kava   07.03.17 9:34

Ima san jednu jaranicu na Bascarsiji, dok san sluzio JNA, koja je kuvala vrhunsku kahvu. Naucila me prepoznat onaj trenutak kod ukuhavanja kad voćne kiseline, masti, alkaloidi, minerali... "izlaze" na vidjelo.

[Vrh] Go down
leonhardy
Žuti zubi
Žuti zubi

Broj postova : 663
Omiljeni duhani : dostupni..

PostajNaslov: Re: Kava   07.03.17 11:24

...ništa bez dobre crne kahve..pa makar iz đezve
Obzirom da živimo u užurbanim vremenima,često mi se ne da čekati da provrije..pa koristim plastično kuhalo još iz vremena juge...kojim ne bi baš bilo poželjno mješat kavu sa metalnom žlicom ukoliiko ne želim juriš frizuru...tako da ju brzo skuham ali dugo meračim...pa još uz lulu....
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
picipl
Bacam filter
Bacam filter

Broj postova : 596
Omiljeni duhani : lagane latkije i arome

PostajNaslov: Re: Kava   07.03.17 13:23

Ono što je zdravo bi trebala biti turska kava koju čovjek sam priprema s ukuhavanjem bez dodatnog vrenja, ali mi je takva kava malo prekratka uz lulu.
Obzirom da već pamtim i davne dane, tako ponekad skuham kavovinu Divku čiji su miris i okus savršeni uz lulu.
[Vrh] Go down

Kava
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ovisnost (kava, cigarete,alkohol..)
» Ice coffe iliti ledena kava
» Kava
» Kimbo kava
» Fitness početnici