Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Gdje kupiti u Trstu?

Go down 
+18
Rale
v.milan
ssekir75
Vortimejovrh
imnik
Zmajevic
Davorin
wranjo123
dejan68ks
leonhardy
foksieloy
Lakeman
Sarmageddon
Rakija
Max Corvus
Tomo1978
MOVESHAKER
bayro
22 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty30.04.08 20:03

U ulici Via Einaudi 3/a (dostupna iz Piazza della Borsa ili iz glavne ceste, koja vodi sa rive), kod zgrade stare Burze u samom centru Trsta, se nalazi trgovina "Smoking", koja je vlasništvo vrlo simpatične gospođice (kćerke vlasnika Tabaccherie Ritani) i koji ima na lageru preko 400 najrazličitijih lula, uglavnom vrhunskih talijanskih proizvađača.

Mogu se naći lule Mastro de Paja, Viprati, Ser Jacopo, Savinellice, Petersonke, i još mnogo druhih. Cijene su se mi učinile vrlo o.k., red veličine 100 i 200 EUR i to lule Mastro de Paja, Viprati, Ser Jacopo!). Naravno ima i skupljih i jeftinijih. Tamo se može kupiti i karticom...

Pažnja, u toj trgovini duhana nema, ima ga u Tabaccheriji Ritani, ali su jako skupi i plaća se isključivo gotovinom...

Prvo se treba obratiti čičici ili teti u Tabaccheriji Ritani u prolazu iza legendarnog kafića Rex (možeš ga naći i na Google Earth) da pozove kćer, jer se taj drugi dućan otvara oko jedanaest sati, ne prije...
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty28.03.11 10:58

Znam da je stara tema, ali ja baš volim reciklirati...
U subotu sam bio u Trstu, i oduševio se jednom trgovinom. Nalazi se na Piazza della borsa, u jednom pasažu (Galleria Arrigo Protti). Super uslužno osoblje, ogroman izbor lula (Dunhill, Savinelli, Brebbia, etc), svakovrsnog pribora i duhana (mislim oko 30 vrsta). Krasne meerschaum lule od 150 eura nadalje. O cigarama ne želim ni počinjati...
U kraćem razgovoru sa prodavačem saznao sam da se radi o obiteljskoj tradiciji dugoj oko 80 godina - sa ponosom je istaknuo da rade sa svima koji "nešto znače" u toj branši. Valjda je za vjerovati, iako su Talijani.Wink Rade cijeli dan, i subotom poslijepodne.
BTW, sebi sam poklonio po jednu limenku: Connoisseurs choice, Early morning pipe i MM965.
Posjetite ako vam je usput!
Tabaccheria Ritani Fulvia
34100 TRIESTE (TS), GALLERIA PROTTI 4 B
Tel: 040368542

Ima još jedna mala trgovinica u blizini, ali se više ne sjećam točno adrese. Blizu je ovoj "gore navedenoj", u Via Dante Alighieri ili Santa Caterina (pješačka zona). Nema neki posebno veliki izbor, ali su imali povoljni meerschaum pa čak i neke glinene lule, uz klasiku (Savinelli, Brebbia). Rade dvokratno, a ja uglavnom naletim kada su vrata zatvorena...
Eto, možda nekom pomogne!
[Vrh] Go down
MOVESHAKER
Hladan dim
Hladan dim
MOVESHAKER


Broj postova : 750
Join date : 30.11.2009
Age : 51
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Clan, Vanilla Flake, Vanilla Cake, Vanilla Rolls, Vanila Rofls

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty28.03.11 11:19

[You must be registered and logged in to see this image.]
... imam poznanika u Trstu, sad znam kamo da ga uputim ...

HVALA!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty28.03.11 12:58

To je legendarna tabbacheria "Ritani", nasljednica "Zandegiacoma" koji se nekad prostirao kroz cijelu polovicu pasaža i gdje sam ja nekad davno, koncem sedamdesetih godina prošlog stoljeća kupovao svoje prve lule i prvi 965 baš u toj tabbacheriji!
Sada im kćer drži trgovinu lulama u uličici odmah iza stare Burze, koja vodi prema Ponte Rossu.
E tu sam ja pred četiri godine gotovo bankrotirao; jedna San Jacopo od 700 €, jedna Savinellica "punto d' oro" od 200 €, jedna vrhunska Petersonka, jedna Brebbia i stalak za 24 lule - sveukupno oko 1500 €! Još sam na poklon dobio krasan upaljač "Colibri" koji sam negdje izgubio i drveni "posapipe", dakle stalak za odložiti lulu.
No to je bilo u vrijeme dok je Bog još po zemlji hodao... Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty21.06.15 19:29

idem u četvrtak u trst. da li postoji jos taj tabbacco shop ritani? i da li ima jos koji uz njega?
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 0:09

Ja idem sljedeći tjedan u Trst i zanimaju me latakijski duhani. Mogu li tamo naći ono što tražim?
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 0:10

Mozes ! U gore spomenutom ducanu Wink al pazi, rade dvokratno. mislim da su do 12 i onda od 17
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 0:13

Hvala!
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 7:25

Svi osim trgovackih centara, lanca trgovina i kineza rade dvokratno u italijama.
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 7:26

Rakija je napisao/la:
Svi osim trgovackih centara, lanca trgovina i kineza rade dvokratno u italijama.

pametan narod Very Happy treba pojist , treba kaficu popit....
[Vrh] Go down
Sarmageddon
Oblak dima
Oblak dima
Sarmageddon


Broj postova : 1287
Join date : 06.01.2014
Age : 49
Lokacija : Zagreb

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 7:42

Uz malu napomenu da su duhani u Italiji osjetno skuplji nego u A ili D..
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 10:56

Sarmageddon je napisao/la:
Uz malu napomenu da su duhani u Italiji osjetno skuplji nego u A ili D..

I SG izbjegavati u širokom luku. Piksa od 50g preko 20 eura. Drži se dunhilla koji je oko 15 (i manje) eura.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 13:49

Sarmageddon je napisao/la:
Uz malu napomenu da su duhani u Italiji osjetno skuplji nego u A ili D..

...i to žešće skuplji! Izbjegavati Italiju kada su duhani u pitanju!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 15:04

Ajoj, a ja baš htio Balkan Flakea, Lakeland Darka i tak nekih stvari napravit zalihu. Onda tražim Dunhille s najviše latakije xD
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 15:10

Max Corvus je napisao/la:
Ajoj, a ja baš htio Balkan Flakea, Lakeland Darka i tak nekih stvari napravit zalihu. Onda tražim Dunhille s najviše latakije xD

Zadnji put kad sam kupovao kod njih (u italiji, ne konkretnom shopu o kojem se govori) EMP i 965, cijene su bile oko 12-13 eura. Dalo se nabaviti i RM pure latakia, ali je koštala 15-16 eura.
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 15:33

Još se premišljam između Trsta i Graza, pa ću vidjeti. Možda mi je Graz ipak jeftiniji. Hvala svejedno.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 16:17

Graz je definitivno jeftiniji, sve ti je na jednom mjestu i rade do 19,00 bez pauze!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Max Corvus
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Max Corvus


Broj postova : 106
Join date : 01.04.2014
Age : 33
Lokacija : Zagrebačko Podzemlje
Omiljeni duhani : Ashton Artisan's blend, Sillems Black, SG Balkan Flake

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 16:43

Hvala. Onda idem u Graz.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty12.10.16 17:58

Definitivno bolji izbor. Pratiš kartu i ne možeš promašiti! na thompsona

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2210
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty23.06.17 23:45

Bio sam danas u Trstu. Obisao sam 4 adrese za duhane i lule. Najbolja lokacija je Ritani Fulvia
[You must be registered and logged in to see this link.]

Uzeo sam samo jedan duhan i to MacBaren Black Ambrosia 50 grama vrećicu. Kostala je oko 6 eura.
Imaju brdo lula raznih cijena. Imaju i 'basket pipes'' pa sam si izabrao jednu [You must be registered and logged in to see this link.] za 35 eur. Jako se fino puši.

[You must be registered and logged in to see this link.]


A nadje se jos po kojesta po policama... [You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty24.06.17 0:35

Ako imaju njegovo visočanstvo, onda znaš da je dobra trgovina! Smile
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty24.06.17 7:16

Naravno! Već deset godina trubim da je Ritani najbolja Tabbacheria u nama dostupnoj okolici!
Dobro si tržio! A i fotografije su Nj. C i Kr. Veličanstva su sasvim OK.
Inače su Trieštini veliki A-U nostalgičari, bili su najveća izvozna luka monarhije, a i Miramare je blizu, pokojni Max je od tamo krenuo za Mexico....

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty24.06.17 9:33

Bijah u tom djelu Trsta nebrojeno puta dok sam se opskrbljivao raznim repromaterijalima za moj poslić...sad sve to ima i kod nas...klikom miša Smile ...,no tad nisam bio lulaš pa me lule nisu ni interesirale...a sad mi se baš i ne ide,narocito po ovim vrućinama..srećom pa su zgrade iz A.U..velike i debele...a ima i drvoreda sa hladovinom...i finim gelatima...
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty24.06.17 10:25

Lakeman je napisao/la:
Bio sam danas u Trstu. Obisao sam 4 adrese za duhane i lule. Najbolja lokacija je Ritani Fulvia
[You must be registered and logged in to see this link.]

Uzeo sam samo jedan duhan i to MacBaren Black Ambrosia 50 grama vrećicu. Kostala je oko 6 eura.
Imaju brdo lula raznih cijena. Imaju i 'basket pipes'' pa sam si izabrao jednu [You must be registered and logged in to see this link.] za 35 eur. Jako se fino puši.

[You must be registered and logged in to see this link.]


A nadje se jos po kojesta po policama... [You must be registered and logged in to see this link.]

..bogmeč lijep izbor...i lula i duhana....
a di crnu ambroziju...? crni Lake...od toliih duhana...
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty24.06.17 10:27

...pa još nama govore da gajimo kult ličnosti!?..a vid njih nezaboravni car i kralj...
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Sponsored content





Gdje kupiti u Trstu? Empty
PostajNaslov: Re: Gdje kupiti u Trstu?   Gdje kupiti u Trstu? Empty

[Vrh] Go down
 
Gdje kupiti u Trstu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Gdje kupiti u Ljubljani?
» Gdje kupiti u Grazu
» Gdje kupiti u Berlinu?
» Gdje kupiti u Osijeku?
» Gdje kupiti u Dublinu?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Gdje i kako kupiti (offline - trgovine - brick and mortar shops)-
Forum(o)Bir: