Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Dan Tobacco: Da Vinci

Go down 
+4
Davorin
imnik
savate
bayro
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty04.05.08 19:19

[You must be registered and logged in to see this link.]

A delightful blend of light Virginia grades combined with Black Cavendish. Infused with Tuscan red wine, this blend has a pleasant aroma.

Zemlja porijekla: Njemačka
Sastav: black cavendish, virginija
Jakost: 2/5
Oblik: trakice
Pakiranje: vrećica / limenka od 50g
Mjesto kupnje: [You must be registered and logged in to see this link.]

Nisam bez veze započeo ovu svoju pisaniju sa “Da Vinci Dan Tobacco”, budući da duhan istoga imena proizvode i “Cornell & Diehl”. Zato je i slikica gore, radi lakše identifikacije. Jako mi se dopao room note, bolje reći Korzo note – bio je bogat, aromatičan, ali ne i naporan. Kasnije sam probao još jednu lulu od frenda i bio mi je još bolji… No, da ne ne duljim, posljednji put u Grazu kupio sam vrećicu tog duhana i držao je na stolu. Pušio sam latakie i tako sam ja gledao vrećicu, a vrećica mene…

Pred nekih tjedan dana, kad već sam bio sit svih mogućih latakia i Ćelavih profesora, odlučio sam se i otvorio ga… Prvo – miris; nešto između burbona, laganog cavendisha i nečeg kiselkastog, ali ugodno kiselkastog…No o tome kasnije. Duhan krasno krupno rezan, vidi se zlatna virginija, burley i cavendish… Dakle, duhan se odlično puši, pravi, zreli desertni aromatik, ali odmah da naglasim, ne prejaki aromatik, nego recimo aromatik koji dobro ide uz poslijepodnevni čaj… Naravno da je u tom duhanu i umjetne arome, ali vrlo umjereno i podnošljivo, tako da niti najveći protivnici aromatika neće morati soliti lulu poslije uživanja u ovom duhanu.

Inače, ona kiselkasta nota koju sam ranije spominjao, doista daje “retrogusto” chiantija i taj se osjeća cijelo vrijeme pušenja na nepcu i jeziku uz laganu ali primjetnu aromu dobrog viskija. Doduše sumnjam da je taj duhan odležao na chiantiju sa “Colli Senesi” kao što sugerira natpis na vrećici, prije je to danska alkemija, ali vrlo diskretna i ukusna… Duhan dobro sagorijeva i razvija odličan hladan dim…

Kao kuriozitet – naš Herr Dreier ga prodaje kao “mein tobak #2″ u vrećicama od 100 grama za 14 eura, a vrećica originala od 50 grama je 8 eura.

Preporuka – prije pušenja pripremite još jednu lulu, jer će vas mamiti – još, još. Najbolje među aromaticima koje sam pušio zadnjih desetak godina. Za svaku preporuku… Jedino cijena – ali ne može se uvijek imati sve!

Ocjena 5/5

Rale, Nikša and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty04.05.08 23:10

Ej, Bayro! Mozda je jos samo Veronelli uspijevao pisati tako o vinima. Jedino mala ispravka, duhan sam ponudio svima prisutnima, jer za mene jos uvijek vrijedi ona, sto je na stolu je ponudjeno. Ali kako sam bio pospan, moguce je da sam napravio kakav gaf, pa vas lijepo molim da mi oprostite. Slazem se u potpunosti s ovim sto si napisao o ovom duhanu. Ne znam da li poznajete "Blue Note" koji je mozda negdje na razini "Da Vincia". Takodjer aromatizirani duhan. Slijedeci put ga nosim. Moram priznati da su me recenzije u zadnje vrijeme navukle da isprobavam razne duhane, pa cu uskoro mozda i ja nesto napisati o duhanima koje isprobavam.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty04.05.08 23:18

Ma sve pet, prijatelju! Ti si ga ponudio svima, Krešo ga je odmah i zapalio, a ja sam si napunio lulu. No, toliko je krasota bilo na onom stolu u Korzu da smo mogli svi koliko nas je bilo mirno ostati pušiti tjedan dana...
Taj Blue Note nisam probao, no slijedeći put, toplo se preporučam!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty05.05.08 19:17

Iako sam imao određenu ogradu od aromatika, ovo je ipak nešto drugo od MB-a. Jedino što bih dodao na Bayrinu ekspertizu je to što se ta aroma ne gubi tijekom pušenja. I da, meni se duhan činio prevlažan, pa sam ga jednu noć prosušio. Gori super i ne ostavlja mulj u luli. Jedino, kao i svaki aromatik, ostavlja miris (i okus) u luli još neko vrijeme. Mislim da je isplativije kupovati kod četveronogog nego u Grazu.
Branko me definitivno nije zeznuo s preporukom ovog duhana, pa je vjerojatno i Blu Note odličan. Samo, Blu Note je vanilijski, a to ipak nije po mom ukusu, pa se nadam da ću se kod nekoga ogrepst da ga probam, prije nego se ja odlučim na narudžbu.
Da Vinci (iako su neka racenzije na TC-u bile malo scary) je duhan za svaku preporuku!
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty05.05.08 19:55

Čuj Fuby - koliko ljudi, toliko ćudi. A inače ne čitam recenzije na Tobacco Rewiews...Nekad sam ih čitao - jedan kaže vrhunski, drugi ga popljuje, vjerujem jedino svojem nepcu, jeziku i ljudima u čiji ukus ne sumnjam - dakle ozbiljnim ljudima sa lulaškim iskustvom...

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty05.05.08 20:11

OK, Bayro, fair enough. No, kao 'vodilja' može biti podatak broj recenzija (ne nužno i ocjena). Jer ako puno ljudi puši i recenzira neki duhan, pa taj duhan valjda nije loš. Naravno, nekom paše, nekom ne... Kako god, neka se mi nauživamo Da Vincija...
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty05.05.08 20:15

Sve što sam mislio o ovom duhanu sam i napisao, ne čitajući nikakve tuđe recenzije, niti brojeći koliko ih ima...
Duhan je dobar, dapače odličan i treba uživati u pušenju...
I nikad ne smetnuti sa uma Davorinov motto u vezi pica i kapelica! bayro
[Vrh] Go down
savate
Peče me jezik
Peče me jezik
savate


Broj postova : 486
Join date : 14.12.2009
Lokacija : Zagreb

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty30.12.09 15:33

I ja uzeh taj DaVinći kod Her Drejera!! Pušim ga već nekih tijedan dana, i fakat je super!! Najbolji aromatik koji sam pušio u mom kratkom, ali kao i svakom početniku, bogatom aromaticicima, iskustvu!!

Doduše meni je slatkast a ne kiselkast,... i istina je trebaju ti dve lule kad počenš pušit' nemreš stat!!!

:-)
[Vrh] Go down
http://www.steadicam.tk/
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty30.12.09 16:04

Dobar je to duhan! Meni je u stalnoj rotaciji!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
imnik
Oblak dima
Oblak dima
imnik


Broj postova : 3163
Join date : 05.11.2009
Age : 48
Lokacija : Beograd

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty04.05.10 10:17

Otvorio sam ga pre nedelju dana i nije mi legao na prvu loptu. Kako sam ga koristio svakodnevno u poslednjih 5-6 dana postajao mi je sve bolji. Definitivno odlican aromatik.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty04.05.10 16:46

Definitivno odlican aromatik, pogotovo za okolinu. Blue Note od istog blendera je isto jako dobar. Ipak, Town Topic i Sobovi su mi definitivni broj jedan sto se tice aromatika. Treba mi ovih dana stici C&D Autumn Evening, navodno da je isto vrhunski.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty24.08.10 8:52

Eto, odlučih se nakon duljeg vremena napuniti lulu "Da Vincijem" (bolje reći No 2. od Dreiera) i mogu vam reći da u ove rane jutarnje sate guštam u njegovom bogatom okusu i aromi.
Činjenica je da to nije duhan za pasje ( :psic: ) vrućine, no dok je još ovako podnošljivo, na terasi u hladu, uz prvu kavu, duhan mi je izvanredno legao.
Pročitao sam svoju uvodnu recenziju, jer čovjek je sklon mijenjati svoje mišljenje o pojedinom duhanu, no sve što sam pred dvije i po godine napisao - stoji. Duhan je odličan i vjerujem da će takav i ostati i da ga kroz određeno vrijeme neće nestati u bespućima povijesno-duhanske neozbiljnosti.
Činjenica je da je taj duhan nije vidio "colli Senesi" kao ni ja Anapurnu, ali nema veze, fini, blagi aromatik koji taman odgovara u ova tiha, spokojna ljetna jutra, da se čovjek razbudi i krene u novi dan (uf, sad sam i pjesnik postao!)
No, duhan kojeg se mora imati "pod obavezno" u kućnim zalihama. Još jednom pet plus! Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty24.08.10 15:30

sve potpisujem.... odličan duhan, prvoklasna mješavina da se razbije lanac latakijskih duhana u rotaciji... a i okolina me ipak gleda s relativnim odobravanjem
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty25.08.10 4:50

Da li kod gospodina Dreiera postoji No. 1 i No. 3?
Za sto su oni zamjena?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty25.08.10 9:45

Postoje i 1. i 2. i 3. 4. Neki su Plantini duhani, neki od Dan tobacca, ali su svi aromatici. Laughing

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo


Broj postova : 3091
Join date : 17.09.2010
Age : 31
Lokacija : Agram
Omiljeni duhani : Presbyterian, Artisan's Blend i Amphora Regular

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty07.02.21 19:52

Ukusan duhan, fino miriše. Nemam neke zamjerke. Jedino mi nije za zimske večeri, za zimu mi treba malo teži aromatik ala MacBaren classic ili Autumn evening.
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty07.02.21 20:22

Do korone ja sam ga stalno imao pri ruci , sad nisam bio kod dreiera godinu dana
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty07.02.21 20:58

Ni ja. Posljednji put 18. svibnja 2019, kada sam kupio dosta toga....

[You must be registered and logged in to see this link.]


_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos, Slajs and Gabrijel like this post

[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty08.02.21 8:39

Ja mislim da ina tebe vidi svaki put, ali toliko ostavis para da ne zna jadna sto bi ti vise poklonila. lol!

bayro likes this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 956
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty29.12.21 14:04

Pošto sam neki dan prijavio da sam bio u Grazu, čisto da ažuriram cijenu onog zamjenskoga Mein Tabak No.2 je sad negdje oko 20 eura 100g, nisam sigurnan u toćnu cijenu jer sam kupovao još neke sitnice.
S njim kao zamjenom sam baš zadovoljan, iako je moje iskustvo limitirano. Lomio sam se između njega i Da Vinicia. Na kraju prevagnuo proračun :psic:
Ako budem išao opet pogledam točne cijene ako nekoga zanima? Slikam?

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Vortimejovrh
Hladan dim
Hladan dim
Vortimejovrh


Broj postova : 701
Join date : 08.02.2021
Age : 51
Lokacija : Zagreb

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty29.12.21 16:24

Naravno. Fotkaj!

Nikša likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty29.12.21 16:49

Nikša je napisao/la:
Pošto sam neki dan prijavio da sam bio u Grazu, čisto da ažuriram cijenu onog zamjenskoga Mein Tabak No.2 je sad negdje oko 20 eura 100g, nisam sigurnan u toćnu cijenu jer sam kupovao još neke sitnice.
S njim kao zamjenom sam baš zadovoljan, iako je moje iskustvo limitirano. Lomio sam se između njega i Da Vinicia. Na kraju prevagnuo proračun :psic:
Ako budem išao opet pogledam točne cijene ako nekoga zanima? Slikam?


To je definitivno isti duhan iz iste bačve. Samo je No 2. jeftiniji jer ne plaćaš limenku (s kojom i tako kasnije ne znaš što ćeš).

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 956
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty29.12.21 17:17

Super, onda se držim toga, kupim zalihu za brod u Veljači. Ako bude bilo prilike za otići opet
Auto mi je u vječnom lovištu.

bayro likes this post

[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty30.12.21 9:46

Vjeruj mi Nikša, definitivno je to isti duhan. Meni osobno dobar aromatik.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
Nikša
Hladan dim
Hladan dim
Nikša


Broj postova : 956
Join date : 07.02.2021
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Mein Tabak No. 2, Peterson 3 Year's Virginia mix, Amphora Special Reserve No 2, MB Classic Loose Cut.

tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty30.12.21 10:18

bayro je napisao/la:
Vjeruj mi Nikša, definitivno je to isti duhan. Meni osobno dobar aromatik.

Vjerujem, a i sviđa mi se kao takav. Nije skup, a dobar. Best buy bi rekli preko Velike Bare.
Držim ga na svojoj listi za pušenje puffy

[Vrh] Go down
Sponsored content





tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty
PostajNaslov: Re: Dan Tobacco: Da Vinci   tobacco - Dan Tobacco: Da Vinci Empty

[Vrh] Go down
 
Dan Tobacco: Da Vinci
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» HU TOBACCO
» Web shop: Hu Tobacco
» HU tobacco - SUNSET
» Dan Tobacco: Milonga
» HU Tobacco se pozdravlja

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Aromatici-
Forum(o)Bir: