Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji

Početna stranicaPretraľnikRegistracijaLoginRegistracija
Klupska tjedna druženja se održavaju na adresi Nova cesta 107, Zagreb, Caffe bar ''NEHAJ'', nedjeljom od 15h do 19h.

Share

Dunhill Three Year Matured Virginia

Go down 
Autor/icaPoruka
picipl
Hladan dim
Hladan dim
picipl

Broj postova : 679

Dunhill Three Year Matured Virginia Empty
PostajNaslov: Dunhill Three Year Matured Virginia   Dunhill Three Year Matured Virginia Empty28.11.16 20:21

[You must be registered and logged in to see this image.]

Porijeklo: UK - Dunhill
Naziv: Three Year Matured Virginia,
Rezanje: trake,
Osnova: Virginia
Sastav: Oriental/Turkish, Virginia
Začin: Fruit / Citrus

Dakle,
bi ga kupio, ne bi kupio, i tako više puta, ipak Dunhill ne može loš, i konačno otvaram 50g limenku od kojeg osjećaja je bolja samo jedna stvar,
.. nijanse duhana su nekak jednolične, miris je jednoličan i pomalo star,
palim s guštom u P spigotici, ništa posebno u prvim dimovima, duhan ravan običan, dim je gust ali nema ni naznake ničeg finog, ono.. dimi se toliko da se dimi,
pa se sve ugasi i pijem fini nesčino (žlica nesice + žlica cappuccina),
pa opet palim i ponovno ništa od finog, samo gustog dima, je da je cool al mi nije nešto,
sve mislim kako će se desiti nešto dobro, ali onda sve postaje gorko sve više i bez milosti (nisam bio prehlađen ili tak nekaj),
i to je to .. razočaranje, pljuc pljuc i gotovo,

Sve sam ponovio merici i sve je isto. Probao sam malo žvakati duhan ali gorkost je prevelika (kao đumbir i iđirot zajedno).

Kaj ima dobrog? U kratkim pauzama se pojavljuje neki miris/taste koji je fin/kremast/grožđast i kojeg čovijek poželi da traje i traje, ali to su stvarno samo trenutci,
kojih ima 2-3 u prvoj trećini lule, te potom više ništa, možda je to ono što bi blend trebao biti ali su to samo bljeskovi, kao vruće pi.ce u TV reklami,

U usporedbi s Dunhil Flake-om koji i nije nešto, ovaj duhan je puno lošiji,

Ocjena: 2/6 (nažalost)

Zadnja promjena: picipl; 28.11.16 23:04; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin

Broj postova : 7460

PostajNaslov: Re: Dunhill Three Year Matured Virginia   Dunhill Three Year Matured Virginia Empty28.11.16 20:35

ajde da i to dozivimo, da netko popljuje Dunhill.... Na kraju i nije cudno, uskrsli su toliko vrsta da neke i ne moraju biti vrhunske...
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Leo
Oblak dima
Oblak dima
Leo

Broj postova : 2633
Omiljeni duhani : GLP Cumberland, Gaslight, C&D Autumn Evening

PostajNaslov: Re: Dunhill Three Year Matured Virginia   Dunhill Three Year Matured Virginia Empty28.11.16 22:24

Meni je Dunhill Flake odličan, ali ovaj, koji bi trebao biti u rangu s Royal Yachtom, nema veze ni sa čime. Pic je sve napisao, ja bih još dodao, vruće i brzo gori i ne daje aromu po kojoj miriše. Kao Danska škija za lulu, a ne Dunhill.
[Vrh] Go down
jam.hadar
Peče me jezik
Peče me jezik
jam.hadar

Broj postova : 567

PostajNaslov: Re: Dunhill Three Year Matured Virginia   Dunhill Three Year Matured Virginia Empty30.11.16 7:29

Imam potpuno drugačija iskustva s ovim duhanom. Isto kao i EMP ovaj duhan mi je nekako, rekli bi englezi, "underpowerd" i lagano "sublime", no daleko mi je od "flat" i baš mi se to kod njih sviđa. U nedostatku bolje analogije i sretnijih riječi usporedit ću to s pivom: nisam uvijek raspoložen za crni kremasti stout, ponekad volim popiti i lagani osvježavajući lager. Uglavnom pušim virginije i vrlo sam zadovoljan s ovim duhanom, kao i s EMP i flakeom od Dunhilla. No, kao što smo stoput napisali - popovi i popadije... lula
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija

Broj postova : 3280
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

PostajNaslov: Re: Dunhill Three Year Matured Virginia   Dunhill Three Year Matured Virginia Empty30.11.16 12:22

Normalno da ne valja kad nije Clan! umrijet od smjeha

*gricka kokice u iščekivanju bana*
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Dunhill Three Year Matured Virginia   Dunhill Three Year Matured Virginia Empty

[Vrh] Go down

Dunhill Three Year Matured Virginia
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.