Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake

Go down 
+2
foksieloy
Stole
6 posters
Autor/icaPoruka
Stole
Prva lula
Prva lula
Stole


Broj postova : 93
Join date : 18.10.2016
Age : 38
Lokacija : Beograd

virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty23.01.17 9:40

McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake
[You must be registered and logged in to see this image.]

This popular flake from McClelland is made from orange and red Virginias, to which enough Perique has been added to create a refreshing smoke with a satisfying richness and depth of flavor.

Ime proizvodjaca: McClelland
Zemlja porelkla: USA
Sastav: Perique, Virginia
Jacina: 2/5
Oblik: Broken Flake
Pakovanje: Rinfuz
Mesto kupovine: [You must be registered and logged in to see this link.]

Recenzija:

Eto, osmelih se da uradim i svoju prvu recenziju. Ovaj duvan sam kupio pukom greskom, jedan pogresan klik i eto ali mi ni malo nije zao. Ovo je prvi Perique koji sam probao i zaista je ostavio dosta jak utisak na mene. Pouch note, ili bolje receno bag note, jer ovaj duvan se prodaje iskljucivo rinfuzno dosta podseca na ono sto ljudi cesto pisu po recenzijama za McClelland duvane a to je neka aroma kecapa ili susenog paradajza. Kazem podseca jer ja to nikad ne bih rekao da nisam pre procitao to u drugim online recenzijama jer mene malko podseca na mesavinu sirca i zacina, slicno kao kad se sveze umesi hleb, pa osecate onu blago kiselkasto slatku aromu svezeg testa i kvasca.

Duvan dolazi kao broken flake, sto predstavlja pomalo zagonetku. Prosto izgleda kao obican flake koji se istumbao u procesu pakovanja i sad dolazi kao gomila izubijanih i iscepanih flake-ova. Ima velikih parcica, ima malih parcica, ima dugih trakica, malih trakica, ima svega zivog. I u tome lezi zagonetka, kako lulu napuniti ovime? Posto sebe smatram pocetnikom odlucio sam se da istrljam flake-ove kako bih dobio klasican ready rubbed oblik, sto je donekle i upalilo ali sam ipak ostavio i malo debljih trakica cisto fore radi.

Samo punjenje je proslo lako, ali paljenje je bila potpuno druga prica. Nikako ga upaliti covece, jos sam bio bas sitno izmrvio duvana preko standardnog punjenja kako bih potpomogao paljenje vecih parcica flake-a ali nece pa nece. Srecom palim zippo upaljacima pa se duvan nije mogao dugo opirati. I kada je jednom krenuo, gotovo se nije morao pripaljivati. Lagani tamp sa vremena na vreme i to je to.

I sad sledi prvo pravo iznenadjenje. Duvan gori izuzetno sporo, cak i za flake, i neverovatno hladno. Moze covek da vuce kao sivonja ali lula ce se tek blago zagrejati i nema apsolutno nikakve bojazni od ugriza. Aroma koja se oseti pri prvom paljenju je dosta ostra i nisam mogao da plasiram sta se tacno oseca, ali kada se sve stisalo i duvan poceo lagano da gori onda je usledilo drugo iznenadjenje. Biber covece, gomile i gomile bibera. Ima tu podnota slatkoce ali tek toliko da vas biber ne izuje iz carapa. I ne odustaje, vec samo napada. Mogu slobodno da prekrste ovaj duvan u Biberce. Salu na stranu, na polovini lule, biber je malo smanjio dozivljaj i dozvolio je drugim aromama da isplivaju na povrsinu. Rekao bih da se od Perique osecalo malo aroma koje vuku na zalfiju ili cak tamjan ali su jako suptilne u odnosu na biber, dok Virginia daje svoju slatkastu aromu koja je mene najvise podsecala na Negro bombone. Te arome su se i zadrzale sve do dna lule. Pred sam kraj lule na trenutke je tu uleteo neki opori, trpak ukus ali nije ga bilo previse.

Duvan je ostavio jako prijatan utisak na mene i definitivno mi nije zao sto sam ga kupio. Meni ce ovo biti povremen duvan, ne verujem da bi mi prijalo cesce konzumiranje istog jer ima izrazene arome kojih bi se mogao brzo zasititi. Sto bi neki rekli, nije duvan za svaki dan. Ja bih rekao da je ovo jedan prijatan vecernji duvan kada imate prilike da uzivate u njemu nasamo. Posto nije jak, rekao bih da je ovo idealan duvan za neko letnje vece.

Edit: Zaboravih da dodam. Room note je iznenadjujuce prijatan. Skoro kao neki blagi aromatik. Moglo bi se reci da malo podseca na suve sljive ali tek onako, u pozadini mozga.

TL;DR varijanta. Kul duvan sa gomilom aroma bibera i slicnih zacina, balansiran slatkocom koja podseca na negro bombone. Osrednje pun ukus, gori izuzetno lagano i hladno i ima prijatan room note.

Ocena: 3.5/5


Zadnja promjena: Stole; 23.01.17 11:22; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.kucnopivarstvo.com
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty23.01.17 10:04

Super recenzija.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Davorin
Pipe maker / Moderator
Pipe maker  /  Moderator
Davorin


Broj postova : 8255
Join date : 05.02.2008
Age : 68
Lokacija : Zagreb

virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty23.01.17 10:06

Lijepo... dobar početak.... po definiciji ( sastojcima ) trebao bi biti interesantan duhan.
[Vrh] Go down
http://davorinmortapipes.wordpress.com/
Gost
Gost
avatar



virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty23.01.17 11:12

meni izvanredan! navodno je to bulk verzija st. james woods duhana.

recenzija za 10!
[Vrh] Go down
SašaZg
Hladan dim
Hladan dim
SašaZg


Broj postova : 838
Join date : 14.01.2016
Age : 47
Lokacija : Zagreb

virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty23.01.17 15:31

Odlična recenzija.
[Vrh] Go down
http://www.hersak.hr
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty23.01.17 16:52

Odlična recenzija! A taj "biber" koji te izuva iz cipela je Perique! Zato ga neki vole, a drugi zaobilaze u širokom luku, isto kao fileke/tripice/vampe/škembiće - ili ga voliš, ili ne - nema sredine!
Očito da blender nije štedio na njemu! Moram to probati!
No recenzija je za deset! Svaka čast Stole! Cool

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty06.03.17 22:22

ovo bi trebalo da bude jako dobro sudeći po opisu... bounce
[Vrh] Go down
Sponsored content





virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty
PostajNaslov: Re: McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake   virginia - McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake Empty

[Vrh] Go down
 
McClelland: No. 2015 Virginia Perique Flake
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Mac Baren: Virginia No. 1
» Erinmore Flake protiv MB Navy Flake
» Peterson special reserve 2015
» Dunhill Three Year Matured Virginia

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Virginijske mješavine-
Forum(o)Bir: