Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule

Go down 
+13
Branislav
Sokreos
Vander
milo
dejan68ks
bayro
oliohardi
sr_ki
Antiša
foksieloy
wranjo123
leonhardy
Rakija
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty11.05.17 23:45

Pušio sam Captain Black u Denicotea luli s filterom 9mm(filter sam izbacio ranije).Čista poezija,oduševio me, ima neki šmek koji ne mogu tačno da opišem,kao crna čokolada ,kakao,vrlo specifična nota.Malo jači utisak,uspavljujući.Amphoru sam pušio u klasičnoj ravnoj luli od 14cm,svidela mi se.Kad sam u istoj probao Captain-a nije ličio ni na šta.Da li je fazon što onaj usnik za filter ima veću zapreminu i duži je,pa se dobio drukčiji ukus,ili je povukao na neki ranije pušeni duvan.I ima li veze u kojoj se luli duvan puši sa ukusom samog duvana?

Rale likes this post

[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 8:51

To je inače debata bez kraja. Jedino pravilo do okojeg smo uspjeli doći je da se flake puši iz široke i plitke žarnice, ostalo je sve stvar ukusa.

Sam doživljaj duhana zavisi i o načinu punjenja, tj koliko je sabijen. Računaj da su duhani dosta pitomiji kada se puše sa filterom, tako da ako si probao CB sa filterom, on je u sebe pokupio kondenzat i slične gadorije pa si, bar u početku, imao bolji okus i doživljaj. Pokušaj sada napraviti eksperiment i probaj amphoru u drugoj luli i vidi ako ti se gušt promijenio. Ako je, znači da je lula povukla u sebe aromu nekog duhana od prije.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 9:49

Rakija je napisao/la:
Jedino pravilo do okojeg smo uspjeli doći je da se flake puši iz široke i plitke žarnice....

A ni to mi ništa ne znači. Uvik kontra Very Happy
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 9:50

Antiša je napisao/la:
Rakija je napisao/la:
Jedino pravilo do okojeg smo uspjeli doći je da se flake puši iz široke i plitke žarnice....

A ni to mi ništa ne znači. Uvik kontra Very Happy

Eto, i tu usrah motku umrijet od smjeha

Znači, pravilo je da pravila nema!

Živ'li! [You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
leonhardy
Oblak dima
Oblak dima
leonhardy


Broj postova : 1112
Join date : 15.06.2016
Age : 55
Lokacija : Istra
Omiljeni duhani : dostupni..

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 10:11

Rakija je napisao/la:
Antiša je napisao/la:
Rakija je napisao/la:
Jedino pravilo do okojeg smo uspjeli doći je da se flake puši iz široke i plitke žarnice....

A ni to mi ništa ne znači. Uvik kontra Very Happy

Eto, i tu usrah motku umrijet od smjeha

Znači, pravilo je da pravila nema!

Živ'li! [You must be registered and logged in to see this image.]

..ja kao zadrti nepušač...mogu da kažem da je pućkanje lule zakon!
meni je svaka lula dobra ako je i duhan dobar...pa mozda i Clan...kojeg nisam jos imao cast upoznati bounce
[Vrh] Go down
http://blog.dnevnik.hr/bellistra
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 10:17

Imam ja teglu koja sazrijeva već nekoliko godina. Možda tako jednog dana bude još gori nego što je. umrijet od smjeha

Vortimejovrh likes this post

[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 2005
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 13:18

Kad smo već kod toga jel tko ghosta lule i ima li to kakvog smisla? Također vidim da neki lulasi imaju posebne lule za posebne tipove duhana. Jel se stvarno može osjetiti ista drugačiji okus ako se iz lule puše npr.samo Englezi?
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 15:59

Da, može.

Ako imaš 40+ lula, čak bi rekel da se isplati.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 16:13

ja pušim sve u svakoj. Baš mi je interesantno kad pušiš Old Dublin a u pazadini na koji tren ima okusa na SG black cherry.
[Vrh] Go down
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 16:34

wranjo123 je napisao/la:
Kad smo već kod toga jel tko ghosta lule i ima li to kakvog smisla? Također vidim da neki lulasi imaju posebne lule za posebne tipove duhana. Jel se stvarno može osjetiti ista drugačiji okus ako se iz lule puše npr.samo Englezi?

Svakako probaj za svoj omiljen duhan odvojiti jednu lulu pa isprobaj.

Ja za takve situacije koristim keramiku. I s meerom je ista stvar. Ne lijepe se okusi i mirisi pa je neutralna.
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
Antiša
Oblak dima
Oblak dima
Antiša


Broj postova : 1760
Join date : 23.06.2008
Age : 38
Lokacija : Sofija
Omiljeni duhani : ST Balkan Latakia, Billy Budd

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 16:34

milo je napisao/la:
ja pušim sve u svakoj. Baš mi je interesantno kad pušiš Old Dublin a u pazadini na koji tren ima okusa na SG black cherry.

Istina, Milo! Ima i to svoju čar. Cool
[Vrh] Go down
https://antebudimir.com
sr_ki
Hladan dim
Hladan dim
sr_ki


Broj postova : 747
Join date : 22.02.2016
Age : 62
Lokacija : cacak, srbija

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 19:01

Kad se vec govori o duvanima-pitanje za iskusne-koja bi vrsta duvana odgovarala kom godisnjem dobu, tj-koji bi duvani odgovarali predstojecem periodu? Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://srdjan.fca@gmail.com
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 63
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 19:07

Rakija je napisao/la:
To je inače debata bez kraja. Jedino pravilo do okojeg smo uspjeli doći je da se flake puši iz široke i plitke žarnice, ostalo je sve stvar ukusa.

Sam doživljaj duhana zavisi i o načinu punjenja, tj koliko je sabijen. Računaj da su duhani dosta pitomiji kada se puše sa filterom, tako da ako si probao CB sa filterom, on je u sebe pokupio kondenzat i slične gadorije pa si, bar u početku, imao bolji okus i doživljaj. Pokušaj sada napraviti eksperiment i probaj amphoru u drugoj luli i vidi ako ti se gušt promijenio. Ako je, znači da je lula povukla u sebe aromu nekog duhana od prije.

Nisam probao sa filterom,njega sam davno izbacio,ne koristim filter.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 19:10

Naravno. Ozbiljan čovjek od 56 godina ne puši lule sa filterom! To je za klince, početnike, Sarmu, Rakiju i pedere! umrijet od smjeha

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
dejan68ks
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
dejan68ks


Broj postova : 192
Join date : 07.11.2015
Age : 55
Lokacija : Kruševac

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 19:18

E hajde da vas vidim sad. Posle učenja pušenja lule sa aromaticima, kojim duvanom krenuti u uživanje a da nije aromatik, ali da ima prijatnu mirisnu notu, da ne bude opet zapalili gumu. ili još crnje idi peri te noge već jednom affraid ???
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 19:22

Nekom virginijom!
Doduše ja sam sa aromatika odmah "uskočio" u Engleze na nagovor jednog tršćanskog trafikanta i to na MM 965, ali nikad nisam požalio! A pisala se 1979. godina!
No, preporučio bih virginijske mješavine!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
milo
Oblak dima
Oblak dima
milo


Broj postova : 1413
Join date : 02.04.2010
Age : 46
Lokacija : POSTOJNA-Slovenija
Omiljeni duhani : MB HH Dark Fired, Dan tabak Salty dogs, GH Ennerdale flake

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty12.05.17 19:59

ja sam također počeo sa MM965 i EMP jer me ovi danski aromatici samuo ugrize.
[Vrh] Go down
Vander
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vander


Broj postova : 219
Join date : 23.09.2016
Age : 46
Lokacija : Pisarovina
Omiljeni duhani : Artisan's Blend

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty13.05.17 1:52

Slazem se za logicni nastavak sa virginijama. Nakon aromatika i ja sam se odlučio za istrazivanje u tom smjeru. Zasad nalazim da su jako interesantne... A kuća smrdi slično kao po cigaretama, ali ljepše i moram reči jače..heh
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 11:04

bayro je napisao/la:
Nekom virginijom!
Doduše ja sam sa aromatika odmah "uskočio" u Engleze na nagovor jednog tršćanskog trafikanta i to na MM 965, ali nikad nisam požalio! A pisala se 1979. godina!
No, preporučio bih virginijske mješavine!

...ja sa aromatika na McConnelov "Latakia Flake" Rolling Eyes i na prvu mi se svidjelo, isto nisam požalio. Mogu reći da mi je znala gadno zagorčiti dok nisam skontao kako pušiti (lagano), a onda milina. Što sam isprobavao dalje, samo sam se sve više raspametio, Artisans Blend, HU Balkan Passion, EMP... milina... sad uživam u 3-4 lule dnevno, ovisi koliko mi vrijeme dozvoljava.
... i Burley od Amphore za svaku pohvalu i preporuku, meni je sjeo bolje od MB Navyja. Smatram se još početnikom jer aktivno  pušim lulu manje od godine, a da se vratim na temu, pušim sve duhane iz svih lula

Rale and Vortimejovrh like this post

[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 12:14

Sokreos, najbolje je da imas lule za svaku vrstu duvana, za virdziniju, za engleze i pogotovo za aromatike jer jako ghostuju vres.

Sokreos likes this post

[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 12:31

Moram nabaviti još lula, za sada imam 11, neke preferiram više (veće žarnice) i češće pušim te lule, vodim računa da odmaraju najmanje 24h prije ponovnog paljenja. Ove druge su o.k. lule, ali su mi male. Razmišljam da ih ponudim ako netko bude zainteresiran u zamjenu ili nadoplatu po potrebi. Kada to obavim onda idem polako u sakupljanje i da imam u kolekciji samo one koje su meni po volji. Ove sam nabavio kao svoje prve lule dok nisam shvatio što zapravo želim, onda ću razmišljati o podjeli.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 12:41

Branislave, načeo si zanimljivu temu. Svaka čast.

Netko naime ima različite lule, za različite vrste duhana, drugi ne, nego kao [You must be registered and logged in to see this link.] (i moja malenkost) puši iz svih lula sve vrste duhana.
Netko ne voli da mu lula kako ti kažeš "ghostuju", drugi to vole.
Recimo, meni je odlično kada pušim neku virginiju ili aromatik kao "Stockton" ili "Dark Twist", da osjetim "duh" latakijiskog duhana, drugi se užasava toga. Ovo naravno vrijedi za lule od vrijesa, kako si i napisao, za mortu nešto manje, a za meer nikako.
No sve je stvar osobnog ukusa. Rado bih čuo mišljenja i ostalih članova ovog uglednog foruma o ovoj temi! puffy

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion

Branislav, Sokreos and Slajs like this post

[Vrh] Go down
Slajs
Oblak dima
Oblak dima
Slajs


Broj postova : 1211
Join date : 02.08.2020
Age : 37
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : HU Director's Cut, Amphora Burley, Solani 656 Aged Burley Flake

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 12:45

U lulama od vrijesa pušim sve jer dominantno pušim merice pa ionako nemam problema s ghostanjem. No, što se tiče vrijesa, nije mi baš ugodno pušiti čistu virđiniju u vrijesu koji ghosta latakiju, stoga smatram da bi za čistu virđiniju, čak i za VaPer bilo poželjno imati posebnu lulu. Za tu namjenu ja koristim mer koji ionako dominantno pušim.
[Vrh] Go down
Sokreos
Hladan dim
Hladan dim
Sokreos


Broj postova : 856
Join date : 03.04.2019
Age : 40
Lokacija : Osijek
Omiljeni duhani : Fayyum, Salty Dogs, Louisiana Broken

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 12:51

Niti ja nemam problem sa "duhom", da pače. U fazi sam isprobavanja, ali već imam neki svoj izbor i duhani koje pušim su mi fini i ne smeta mi ako se malo i osjete, ove druge neću više pušiti i neće mi gaditi okus, a i tako jednom godišnje ide "reset" sa usoljavanjem puffy
[Vrh] Go down
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty14.09.20 13:05

Ko sto kaze Bayro subjektivna stvar, licno volim da su mi lule rezervisane.

bayro and Sokreos like this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty
PostajNaslov: Re: pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule   pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule Empty

[Vrh] Go down
 
pusenje raznih vrsta duvana zavisno od lule
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Koja vrsta u koju zemlju
» Oblik komore u luli i vrsta duhana
» DIY aromatizovanje duvana
» Spremanje i sazrijevanje duhana (Cellaring and aging)
» Rang lista duvana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Ostali duhani & pitanja, mišljenja, preporuke-
Forum(o)Bir: