Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe

Go down 
+15
TheDude
paludamentum
Majka
Rakija
Vucko22
dado
Davorin
oliohardi
foksieloy
Lakeman
wranjo123
bayro
Sarmageddon
Tomo1978
G.S.Patton
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty19.01.18 22:06

Vucko22 je napisao/la:
Evo upravo gledam na jednoj stranici 6oz-a duhana 15$ plus postarina sve skupa 38$

6oz=170 grama...
Ako uzmemo u obzir duhan+postarina iznos je 38 dolara... puta 6=228HRK te izade 170 grama duhana...
S tim da sam ja svoj vauen platio 12€ 50g...sto znaci da bi 150 grama platio 36€×7.5=270kn.... onih 20 grama necu ni racunati....

S toga opet se isplati...

Na to dodaj 70kn za postupak carinjenja +PDV +carina jer ce se znati da se radi o duhanu.
Do sad smo se svercali sa posiljkama od 20$, sad kako sam shvatio, a mozda i grijesim, vise nema prolazenja ispod radara.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty19.01.18 22:12

Rakije pise i to...pise tax: 0.00$
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty19.01.18 22:14

[You must be registered and logged in to see this link.]

Pardon ove su 4oz
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty19.01.18 22:23

Vucko22 je napisao/la:
Rakije pise i to...pise tax: 0.00$

Jos nisu uveli to da carine sve posiljke.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty19.01.18 22:25

Rakija je napisao/la:
Vucko22 je napisao/la:
Rakije pise i to...pise tax: 0.00$

Jos nisu uveli to da carine sve posiljke.

Pa to je onda opet dobro...

P.S. jesi mi posla broj i kako se zoves :grinning:
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty19.01.18 22:39

Jesam.

Mogli bi malo stat spamat ovu temu. Dosta je bitna. Wink
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty20.01.18 11:45

Rakija je napisao/la:
Vucko22 je napisao/la:
Evo upravo gledam na jednoj stranici 6oz-a duhana 15$ plus postarina sve skupa 38$

6oz=170 grama...
Ako uzmemo u obzir duhan+postarina iznos je 38 dolara... puta 6=228HRK te izade 170 grama duhana...
S tim da sam ja svoj vauen platio 12€ 50g...sto znaci da bi 150 grama platio 36€×7.5=270kn.... onih 20 grama necu ni racunati....

S toga opet se isplati...

Na to dodaj 70kn za postupak carinjenja +PDV +carina jer ce se znati da se radi o duhanu.
Do sad smo se svercali sa posiljkama od 20$, sad kako sam shvatio, a mozda i grijesim, vise nema prolazenja ispod radara.

Ima, jos ove godine....boki nas k....narucit jos koju kilu ove sezone pa smo na miru makar 5. EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 2835865371 EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 2835865371
[Vrh] Go down
Majka
Hladan dim
Hladan dim
Majka


Broj postova : 834
Join date : 18.08.2015
Age : 38
Lokacija : Edinburgh, UK
Omiljeni duhani : JFH - Ruins of Isengard

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty20.01.18 14:31

Danish pipe shop, $8.20 shipping, ne moze postenije...
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty20.01.18 17:29

Majka je napisao/la:
Danish pipe shop, $8.20 shipping, ne moze postenije...

Jos da im nisu duhani u prosjeku 120 kn 50 g bilo bi jos postenije. sherlock
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty20.01.18 18:11

Off topic

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
paludamentum
Oblak dima
Oblak dima
paludamentum


Broj postova : 1005
Join date : 15.04.2015
Age : 31
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : 965-ica, Solani Aged Burley, plavi Capstan

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty20.01.18 18:49

naravno, svima su nam potrosacke navike razlicite ali cak i uz eventualni pdv koji bi na moje standardne narudzbe bio negdje do 50 kuna i dalje mi je isplativo uzimati od amera odnosno bilo bi vrlo blizu HU-ovcima a jeftinije od Danisha... e sad ja nekako imam nepopravljiv dojam da oni ni nakon svega nece cariniti bas svaku posiljku od 20-ak dolara
svjestan sam da je to iracionalno ali inace bi me previse mucila depresija Very Happy

dakle i uz taj pdv jos uvijek je ok svakih 3,4 tjedna uzeti 100tinjak grama neke medicine pa makar i bilo 50ak kuna vise
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty20.01.18 22:44

Nemre ti bit 50kn, računaj više oko 200kn.

samo 70kn su ti dadžbine za procesiranje narudžbe.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:11

[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo ljudi sta meni kazu ovi s carine...kako onda vi uspijete kupit duhane iz amerike i drugih zemalja koje nisu u eu
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:16

Vucko22 je napisao/la:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Evo ljudi sta meni kazu ovi s carine...kako onda vi uspijete kupit duhane iz amerike i drugih zemalja koje nisu u eu

Samo ti njih pali....jos cemo naje.....
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:19

Ovi na carini ne znaju svoje zakone. Doslovno.

Zakon zabranjuje tebi prodaju.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:34

[You must be registered and logged in to see this link.] ne talasaj Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
TheDude
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
TheDude


Broj postova : 116
Join date : 27.11.2017
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Dark Twist, Half & Half, Orlik Dark Strong Kentucky

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:46

Zaš dirate u osinje gnijezdo ako ide sve glatko? Shocked
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:52

foksieloy je napisao/la:
Ovi na carini ne znaju svoje zakone. Doslovno.

Zakon zabranjuje tebi prodaju.

Pade mi kamen sa srca
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 14:58

Ipak sam ja nekakav pravnik; loš, ali ipak pravnik - zakon zabranjuje prodaju putem interneta, ne kupnju!
A ti Vučko ne talasaj!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 16:14

bayro je napisao/la:
Ipak sam ja nekakav pravnik; loš, ali ipak pravnik - zakon zabranjuje prodaju putem interneta, ne kupnju!
A ti Vučko ne talasaj!

Pitam samo...nesto sto ne znam pitam...bolje to nego da se pravin pametan pa iden na svoju ruku i onda ono sto kosta 20eura platim 220...pa onda kasnije kukat sta se nisam raspita
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 16:50

Onda ne pitaš carinu!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 16:54

bayro je napisao/la:
Onda ne pitaš carinu!

Pa valjda oni znaju sta se smi unit ili uvest u zemlju...al kolko vidim po vasim komentarima nemaju pojma
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 17:50

Gle, decki sa foruma su probali sve i svasta, detaljno procesljali zakone i znaju sto se smije a sto ne.

Radje pitaj tu pa ako ne dobijes odgovor, onda cackaj mecku, ne obrnuto.
[Vrh] Go down
Vucko22
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Vucko22


Broj postova : 194
Join date : 17.01.2018
Age : 28
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Dan Tobacco - Salty Dogs,Rattray - Hal O' the Wynd ,Rattray - Marlin Flake,Mac Baren - Navy Flake,G. L. Pease - Odyssey,Peterson - Nightcap

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 17:57

Rakija je napisao/la:
Gle, decki sa foruma su probali sve i svasta, detaljno procesljali zakone i znaju sto se smije a sto ne.

Radje pitaj tu pa ako ne dobijes odgovor, onda cackaj mecku, ne obrnuto.

Oki
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty25.01.18 19:19

Misljenja sam da vasi carinici,sto kaze Foksi,kao i nasi,ne poznaju svoj carinski zakon.Bar vecina njih,a posebno ovi sluzbenici sto carine uvoznu robu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe   EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe - Page 2 Empty

[Vrh] Go down
 
EU: Nove poštarine i uvjeti slanja robe
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nove pridoslice
» nove - stare
» Dve nove lulice!
» Nove lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Web-shopovi // On-line kupovina-
Forum(o)Bir: