Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....

Go down 
+42
PurgerVž
Nikša
Sokreos
CovacMD
Vortimejovrh
PerB
v.milan
ssekir75
Slajs
babaq
Davorin
Branislav
Marko1980
G.S.Patton
imnik
SanjinRI
Leo
oliohardi
Lakeman
wranjo123
Horla
fra_Perica
Gillette
Vander
Suspiria
Ignoro
Pantarei
jam.hadar
Beki
tonći62
IgorS
herrkaleun
bayro
Joci
Zmajevic
dado
Mr.Holmes
sinus
Zupnik
Rakija
foksieloy
leonhardy
46 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next
Autor/icaPoruka
Branislav
Oblak dima
Oblak dima
Branislav


Broj postova : 1243
Join date : 01.02.2014
Age : 35
Lokacija : Srbija,Nis
Omiljeni duhani : Escudo, Elizabethan Mixture, Orlik Golden Sliced

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty10.10.19 17:59

Da, lula ima bas lep grain na koji mozes da se poseces/ubodes xD
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3001
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty10.10.19 19:52

bayro je napisao/la:
Prekrasan straight grain. Šteta što ju je upropastio.

Prvo sta san promislio
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty10.10.19 23:45

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 55_gross
What a Face
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty11.10.19 10:40

Ovo je neka brzopotezna, samo joj još fali okidač koji bi pripalio duhan u njoj. :-)
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty11.10.19 10:59

ja bi u ovu rupu ugurao neki MP3 plejer...bežične slušalice i da te vidi bog.. gentleman
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty11.10.19 11:06

Može i tako, kad je bal, nek je maskenbal!
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty11.10.19 11:09

ili mali ventilator..da tera dim levo desno..

samo neka vrca od ideja albino
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty21.10.19 12:02

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 S-l300
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty21.10.19 12:03

[Vrh] Go down
Horla
Hladan dim
Hladan dim
Horla


Broj postova : 824
Join date : 24.01.2018
Age : 43
Lokacija : Beograd

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty30.10.19 12:20

Sa postoljem...
VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Viking10
VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Viking11
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty07.11.19 11:34

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Il_794xN.1976013362_j7ch
[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty07.11.19 14:30

Opet ono staro pitanje.
Jesi siguran da je ovo lula?
I nagradno:
Jesi siguran da je za pušenje duhana?
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty07.11.19 15:27

fra_Perica je napisao/la:
Opet ono staro pitanje.
Jesi siguran da je ovo lula?
I nagradno:
Jesi siguran da je za pušenje duhana?

Lula jeste, naravno, a čim je lula iz nje može da se puši šta poželiš

tako da..

[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 8:17

Ja bi ovo ipak stavio u skupinu anal intrudera, a ne lula.
Kad ne bi postojala niti jedna lula osim ove na svijetu ja bih i ovu bacio u smece, prije toga je dobro polomio da nikom ne padne na pamet izvaditi je i vjerojatno bih se dao na vlastitu produkciju.
[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3001
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 8:38

To je chilam za pusit gljive, psilocibin, izvrstan lijek za depresiju
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 9:12

U sljedećem nastavku lula za pušenje kaktusa. VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 171190064 VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 171190064 VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 171190064
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 9:28

Mislim da bi trebali prestati stavljati razne gluposti za pušenje ilegalnih supstanci jer ovo je forum za ljubitelje duhanskih lula i pušenja duhana.
Sve ostalo spada u neke druge kategorije od kojih neke nisu ni legalne tako da gospodo nemojte zastranjivati bezveze.
Za sve te gluposti postoje neki drugi forumi.
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 9:44

fra_Perica je napisao/la:
Mislim da bi trebali prestati stavljati razne gluposti za pušenje ilegalnih supstanci jer ovo je forum za ljubitelje duhanskih lula i pušenja duhana.
Sve ostalo spada u neke druge kategorije od kojih neke nisu ni legalne tako da gospodo nemojte zastranjivati bezveze.
Za sve te gluposti postoje neki drugi forumi.

Kad već pominješ anal intrudere, ja mislim da ti previše analiziraš ono što nije za analiziranje.

Mislim da bi ti trebalo malo da oladiš tako što ćeš da zapališ neki duvan koji voliš i da te opusti, a ne da izigravaš kontrolora leta tamo gde nema aviona, ok?

Sto godina sam na raznim forumima i interesantan fenomen je da svaki forum ima ovakve likove-redare đubretare koji samo vrebaju da li gde ne pripada ili ne. VAljda očekuju da će ih neko potapšati po ramenu šta li..

Kapiram da i kod kuće dobijaju epi napade kada im neko pomeri daljinac od tv-a. Msm, tuga..

Elem, što se lule tiče, meni je hiper neobična i prelepa.

Namenjena je za pušenje razniuh trava, pečurkica i duvana, pa ko šta voli taj i puši.

još malo sličica (nadam se da ovaj anal-batica neće završiti u hitnoj sherlock )

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Il_794xN.2023571089_1sjs

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Il_794xN.1976014126_kedf

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Il_794xN.1976014040_8kwm

[Vrh] Go down
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3001
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 9:52

Marko1980 je napisao/la:
U sljedećem nastavku lula za pušenje kaktusa. VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 171190064 VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 171190064 VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 171190064

Dobro bi ti dosla jedna lula za pusenje kaktusa, nebi li malo zacepio tu dosadnu labrnju
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 9:53

Gillette je napisao/la:
...

Na ovom forumu se koliko ja znam slobodno iznese svoje mišljenje, što je, ako bolje pročitaš fra_Perica i učinio kao i više nas prije njega, doduše i s humorom i raznim stupnjevima suptilnosti, ali mogao si shvatiti. A ono što se nikako ne smije na ovom forumu je vrijeđati, što je ako bolje pročitaš svoj post... Sad


Zadnja promjena: Marko1980; 08.11.19 9:55; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17045
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 9:56

Perica je u pravu. Ohladi ti malo Gillette, ovo je forum o pušenju duhana, i njegova argumentacija stoji,  već si neko vrijeme  na rubu provokacije svojim postovima, a spuštanje na razinu osobnih uvreda je jednostavno nedozvoljivo i neprihvatljivo.
Ako Perica nije kontrolor, ja jesam, pa ti evo ban od sedam dana da ti malo ohladiš i razmisliš o svom ponašanju na forumu i svojim postupcima.
Ako imaš druge forume gdje se na taj način razgovara - tamo idi. Ukoliko nastaviš sa uvredama i ovakvim ponašanjem, nakon što ti istekne zabrana dobiti ćeš malo dulji ban. Mislim da sam bio dovoljno jasan.

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti!bayro
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion


Zadnja promjena: bayro; 08.11.19 10:09; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Marko1980
Oblak dima
Oblak dima
Marko1980


Broj postova : 1590
Join date : 20.03.2019
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Carolina Red Flake w/Per, Spark Plug, JackKnife Plug

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 10:07

babaq je napisao/la:
Daj dokurcio si vise

Nadam se da nisi mislio da sam odgovarao tebi samo zbog redoslijeda postov jer kao što vidiš poslani su unutar minute i tvoj o kaktusu se ubacio prije mog o "đubretarenju". Editirao sam post i ubacio quote na vrh, da se zna kome sam odgovarao. A ti slobodno nastavi psovati koliko god ti moderatori dopuste, ja se neću osjećati uvrijeđenim, mada mi je tvoj mentalitet nespojiv s *kulturom* pušenja lule.
[Vrh] Go down
https://www.mdclimb.com
babaq
Oblak dima
Oblak dima
babaq


Broj postova : 3001
Join date : 23.01.2016
Age : 51
Lokacija : Makarska
Omiljeni duhani : Orlik golden sliced, Solani burley flake, Rattray's HOTW, GLP Odyssey

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty08.11.19 14:39

Upravo tvoja nekultura pusenja lule i nekontrolirani izboji ega mi smetaju uz jutarnju kafu i lulu, empat san extraordinaire, tebe kad osjetin ocnjaci mi narastu, mentalisto moj
[Vrh] Go down
Gillette
Gasi mi se lula
Gasi mi se lula
Gillette


Broj postova : 167
Join date : 16.05.2019
Age : 71
Lokacija : .
Omiljeni duhani :

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty15.11.19 19:27

Mm, da vidimo šta smo to imali ovde..
Gillette je dobio ban, zamisli..

Međutim, moderator je nesrećom, napravio grešku u koracima, jer Gillette - ne dozvoljava banovanja.

Stoga, evo jednog recimo, vrlo neobičnog posta:

Biram ovu temu sa vrlo neobičnim lulama, jer sam ovde i dobio packu, pa u skladu sa tim obraćam se direktno moderatoru sa nickom „bayro“ (ovaj put biram malo početno slovo, jer: 1) veliko slovo od Gilletta treba da se zasluži, 2) Gillettu se ne udaraju packe 3) svaki moderator na bilo kom forumu hoda po ivici žileta kada Gillette oceni da se isti malo više uživeo u ulogu cenzora.

Ok, ne bih ponovo trošio reči na razne rasne fra-krpelje koji se Gillette-u ( kao po pravilu) nakače kako god dođe na neki foum i glume Gillette-ovu podguznu muvu motreći na svaki njegova zarez. Njih je bilo i biće ne samo na forumima, već ih se svi sećamo čak i iz osnovne škole, kada se npr. kompletno društvo dogovori da zbriše sa časa, ali u učionici uvek ipak ostane neki debeli retardinjo da pokaže učiteljici kako je eto on jedini najposlušniji i najbolji, ne bi li od učiteljice (ako bude sreće) bio pomilovan po glavi, kad već to isto nije dobio kod kuće od mame ili tate. Takvi nesrećni klinci kasnije izrastu u razne fra-bolide i jedini im je smisao u životu da njuše nekakve autoritete (jer učiteljice odavno nema, a i roditelji su ga se u međuvremenu otarasili) ne bi li makar na nekom (avaj) bednom forumu pokazali moderatorima kako su oni najbolji, najverniji i najposlušniji (avaj) forumaši..Šta reći do tuga, žalost i neverica..No pustimo fra-bolide, njima je njihova muka dovoljna.

Posvetio bih (a i prosvetlio) ovde malo vremena o obliku života zvanom - moderator, a dotični „bayro“ nek se izvoli prepoznati.
Na raznim forumima dakle, gde pršti od mnogo žestokih provokacija iz oblasti svakodnevnog života (politika, sociologija, ženska prava, muška prava, abortusi, religije isl..) i gde ljudi opako brane neka svoja uverenja, uloga moderatora čini se – ima nekakvog smisla, mada je i to veoma diskutabilno.
Međutim, na jednom mirnom, opuštenom, kulturnom (?), nepretincioznom forumu..šta moderator zapravo radi?
Kakav treba da je psihološki profil čoveka koji je izabrao da glumi nekakvu „vlast“ u malenoj i mirnoj grupi ljudi koji bi samo da eto – puše lulu?

Gde to on in the real life nema nikakvu vlast pa mu je ovde potrebna? Ko to njega ne zarezuje ni za suvu šljivu pa bi ovde da „zarezuje“ druge ljude?
Kakav to treba jad i samotna tuga da te ophrvaju pa da si u stanju da odraslim ljudima sa kojima se na forumu družiš, šališ - istovremeno određuješ šta se sme a šta ne? I to u priči o lulama i duvanu? (msm.. Hello ?)

Da li tako radiš i kada se nađete uživo u kafiću negde, ili tamo ćutiš kao riba jer znaš da si zapravo mekušac koji bi, ako kreneš da govoriš ljudima šta smeju a pričaju a šta ne - mogao da dobiješ po tojest pičci?
Na netu sam od pre pojave miševa i monitora u boji, a dve decenije sam na raznim forumima. Neke osnivao, neke gasio i uvek ista priča – modovi su uvek male, nebitne masnoće koji su željni strogoće jer je kapiram, život ili bio prestrog prema njima, ili nisu dobili dovoljno zagrljaja kada je trebalo, ili su se jednostavno onda kada nije trebalo, ispali glupi i smešni. Njihovo „e sad malo (konačno) ja !“ se oseća iz njihovog svakog posta. i svi do jednog su usamljeni kompleksaši sa rupom na čarapi koje možeš čak i po avataru da namirišeš.

Iskreno, došao sam na ovaj forum iz čiste opuštene zabave, a tako ću posle ovog slova i otići (ovo čisto da uskatim priliku nižem obliku života da uopšte ikada više dođe u priliku da komunicira sa jednim Gillette-om)

Iako iz nekog razloga od početka nisam naišao na dobrodošlicu, dobio sam neke informacije koje su mi trebale glede lula i duvana i mirne duše mogu nikad da se više ovde ne pojavim. Pitao sam pitanja koja su krajnje normalna za čoveka koji ulazi u svet lule i koja se pitaju i na ostalim forumimaTu bih se ovom prilikom i zahvalio nekim finim ljudima koji su uspeli da prepoznaju i moju dobru nameru i zdravu znatiželju (oni znaju koji su). Kupujem i lule i duvane, pušim i uživam, čitam razne, mnogo življe i kvalitetnije strane forume i YouTube kanale tako da mi je informacija obrni okreni i previše i u tom smislu ovaj forum ostavljam da bude nečija privatna prćija. Neki su međutim obična i normlana pitanja doživeli kao „provokaciju“.

Ono što je razočaravajuće je da je ovaj forum samo lakmus-papir koliko su neki ljudi zapravo prsli sa živcima kada im jedna (ajde da kažemo uslovno pogrešno) postavljena fotografija jebene lule (ej..) ruši ceo sistem. Očigledno da ih pušenje lule nije naučilo miru i toleranciji. Očigledno da im je pušenje lule jedina oblast u kojoj se osećaju važnim jer su na svim ostalim poljima omanuli. Možda da probaju sa pušenjem nekih drugih stvari, ne znam..ali čoveka koji je zadovoljan sobom ne možeš tako lako da poremetiš.

Ljudi plemenske svesti u svemu traže „vaše – naše“, bilo da su to sportski timov, muzički bendov,i ili jedna tako bezazlena tema kao što je pušenje duvana. I po pravilu, što je tema bezazlenija, to se plemenska svest ružnije manifestuje:
Pušiš sa filterom? Ua..mi pravi lulaši ne koristimo filtere
Pušiš aromatike..voće i povrće? Buu !
Lula ti je od kruške..? i tako dalje i tako bliže..

Ponadao sam se da će na ovom turobnom forumu biti malo živahnije i veselije, ali forum je kanda na aparatima i još ga samo drže besmislene teme poput Šta sada pušite i idoitski kvizovi „znanja“ za koje niko tačno ne zna čemu služe. (Da je bar kviz o duvanima i lulama pa i da razumem..al ajde..)
Kažu da se kida tamo gde je najtanje. Pa koliko li su onda nekome vijuge tanke kada mu sistem poruši neki tamo Gillete sa svojim ovakvim ili onakvim slikama, komentarima koji su (da dodam) uvek krajnje dobronamerni i sa ciljem da malo oboje ovu sivu čamotinju u kojoj se forum guši i da učine ovaj samotni forum malo živahnijim?
Ali slika jedne lule? (hello..?)

I onda je Gillette „na rubu provokacije“ (nikad neću razumeti kakve) a bayro, koji na jednoj mnogo lepšoj temi kao što je „koje instrumente svirate“ okači ni manje ni više nego Kalašnjikova i niko ga , zbog te ni manje ni više nego provokacije, nije izvoleo napušiti kurcem ? E pa dragi bayro, sa zadovoljstvom ću ti (kao Pipe guru-u jel’te) reći da si izvoliš nagurati sve svoje lule (a i pomenutog Kalašnjikova) u bulju, a onda da napraviš kolut-napred i javiš svoja iskustva. Vodi samo računa da ti lule budu pune a puška prazna. Mada..

Dakle bayrice, ja na tvom forumu o lulama i pušenju duvana (na temi „vrlo neobične lule“) nisam okačio slike golih kokošaka . Nisam okačio sliku tvoje žene sa švalerom - okačio sam sliku jebene lule, tako da ne – nisi bio dovoljno jasan.

Ali si bio dovoljno jadan, a donekle i smešan. Kažem donekle jer ti koliko vidim iz tvog pisanija, nisi u stanju da izmamiš čoveku iskren smeh iz stomaka, već više onaj smešak kojeg čovek ima kada je svestan da ipak nije ugazio u govno na trotoaru, što priznaćeš i nije neki humor.

Istina, ovo možda i nije forum za smeh šale i pošalice (ako je već atmosfera planirana da bude uštogljena i kruta kako bi trustovi mozgova iz oblasti pušenja duvana došli do izražaja) ali na svakom forumu ljudi treba da budu najpre ljudi, a tek onda duvači i sisači dima iz komada drveta sa dve rupe.
Nisi mi dakle jasan kao moderator i šta ti to toliko ruši tvog sneška, ali si mi veoma jasan kao čovek jer se ljudi kao i svetlost, vide kroz sitne otvore. Ti si i sitan i nebitan. Tvoj forum takođe. (nebitno da li je direktno tvoj, ali se ponašaš kao da jeste) I možda bih ti , da smo u ravnopravnom položaju i dao neku šansu da se izviniš, ali iz velikog iskustva sa ljudima znam da mali ljudi porastu, ali sitni nikad, tako da to ti je što ti je. No, tvoj mali forum, tvoja mala pravila, moje je bilo da izaberem hoću li ti forum oplemeniti svojim prisustvom ili ću ga zaobići i ostaviti tebe i tebi slične da im glumiš Svetog Petra ili kralja patuljaka i da međusobno vežbate cenzuru.

Gillette vidiš nije patuljak i sa Gillettom se tako ne razgovara. Gillette priča kako jeste i to bez cenzure. Neka ti Gillette bude lekcija da ubuduće, pre nego nekoga cenzurišeš und banuješ najpre malo staviš prst na čelo (to ti je onaj deo iznad obrva) a što se mene lično tiče možeš da ga staviš i u pedu (to ti je onaj deo ispod obrva).

Možeš i da kažeš „moj forum-moja pravila“ i da veruješ da si u pravu, ali gubiš iz vida da se igraš sa jednim mnogo većim pravom , a to je pravo na slobodnu misao, starije i veće i od tebe i tvog buđavog forumčića. Takvi kao ti koriste sveopštu klimu nakaradne „političke korektnosti“ gde više ne možeš da nekome kažeš kako je ružan, debeo ili jednostavno glup, jer su svi izrasli u nakaradne ego-manijake, previše osetljive, bez razloga ponosne, a nadasve šuplje. Zato i kažem da su upravo moderatori smeće savremenog sveta, te da su oni potuljeno i lukavo i posejali klicu „političke korektnosti (iliti licemerja) a sve zarad zaštite sopstvenih kompleksa i idiotske preosetljivosti kakvu iskompleksirani slučajevi i imaju.

Bio sam i moderator i administrator i nikada nikoga nisam ni banovao niti mu branio šta će da piše, a ti si prs’o na slici vesele zelene lulice. Šta bi bilo da sam nedobog otvorio temu sa psihološkim osvrtom na obožavanje falusoidnih predmeta (što lule neosporno jesu) i na fetišizaciju istih, sa sve oralnom fiksacijom i balavljenjem na brendove? Verujem da bi u sred žara diskusije banovao pola foruma, ako ne i svih petnaestak ili koliko već ima aktivnih članova..

I eto, kako ti nisi bio dovoljno jasan, ja znam da sam, kao i uvek, više nego jasan, a sada znaš i ti.
I gledaj da u skladu sa svojim kompleksima što pre obrišeš ovaj moj post, da ne bi ostao da sramotno visi kao tvoje ogledalo.
Takođe gledaj da se ne upuštaš u raspravu sa mnom, jer ćeš pričati u prazno pa ćeš ispasti još smešniji u razgovoru sa samim sobom, što ne priliči jednom svetom petru iz žbunja .
A naročito se ne trudi da ispadneš cool tako što nećeš reagovati, jer dobro znamo da nijedan moderator po default-u ne može biti cool (već samo kulov) i da ti upravo dok ovo čitaš – rastu što pritisak što praziluk (znaš već odakle)

Ono za čim možeš da posegneš je naravno upotreba smajlija gde ćeš se lakonski samo nasmejati na sve ovo, ali ti si duboko svestan očaja koji će se skrivati ispod, tako da..have a good time .
Pozdrav ostalima i hvala još jednom na (kakvom takvom) druženju i na informacijama.
Pozdrav vrednim majstorima, umetnicima i zanatlijama, oni će uvek imati Gillette-ovu neskrivenu naklonost i poštovanje.

Njima želim hladan dim i da u nastupajućim praznicima probaju što više kvalitetnih duvana (valjda će biti i neki popusti i akcije, ja već očekujem neke četiri nove kutije).

Dok moderatorima lakim na obaraču želim da se i dalje guše u dimu spržene sujete, koju Gillette uvek rado stavi na ražanj čim mu se obrate na način koji mu je ovde dotični „moderator“ izvoleo upriličiti.


[Vrh] Go down
fra_Perica
Oblak dima
Oblak dima
fra_Perica


Broj postova : 1553
Join date : 20.11.2011
Age : 50
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Tudji

VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty15.11.19 21:54

A tu i tamo naleti netko tko krene pisati po forumu bez da procita

Pravila koristenja foruma

a tocka 7 se bavi ovakvima.

Obzirom da ban nije pomogao molio bih admina da postupi po pravilima.
[Vrh] Go down
Sponsored content





VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty
PostajNaslov: Re: VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....   VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli.... - Page 13 Empty

[Vrh] Go down
 
VRLO VRLO NEOBIČNE LULE na koje ste naišli....
[Vrh] 
Stranica 13 / 25.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19 ... 25  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Lule :: Lule-
Forum(o)Bir: