Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Dunhill: Ultra Mild

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty18.06.08 20:51

[You must be registered and logged in to see this link.]

Eto dobio na testiranje ovu krasotu od Šokrea, koji ju je pak dobio od naših slovenskih prijatelja - Snješka i Heidi!
Prvo - na limenci nigdje nema natpisa da su ga Švabe radili - vjerojatno potiče iz dobre, stare Engleske i očito se Dunhill vraća svojim izvorima...
Sam duhan je "ready rubbed" - dakle flake duhan koji je razmvrljen i spreman za pušenje. Kada se limenka otvori, osjeti se miris sušenih smokava i još nečega - možda naračinog cvijeta ili kore, uglavnom "mediteranski" štih.
Ovaj duhan uopće ni po čemu nije "mild" duhan, kako to sugerira njegovo ime...
To je vrhunska mješavina burleya i crvene virginije koja je prošla proces dvostrukog prženja - "cavendish postupak", pa nakon toga stiskanja da bi se dobio "flake" i na koncu smrvljen i spreman za pušenje.
Kao i svi vrhunski duhani - razvija svoju aromu od samog početka pa do kraja...Daje jednu posebnu - čokolada - lješnjak aromu sa stalno prisutnom aromom smokve u pozadini...
Naravno, ovdje nema traga nikakvom umjetnom aromatiziranju - sve je prirodno, kako to i mora biti kod vrhunskih duhana.
Pravi "englez" - naravno bez latakie...
Inače za one manje sretne koji ga nisu bili u prilici probati - malo liči na Stoneheaven, samo je intenzivnije arome i okusa.
To je srednje jaki duhan, ali ne peče jezik, no dobro, ja tu nisam neko mjerilo, s obzirom na pušački staž.
Moja ocjena - čista desetka! Duhan bez i jedne jedine mane! Ako se nađete u Sloveniji, Snješko će vas uputiti gdje ga ima - cijena 8 eura, što uopće nije puno. Još jedan razlog više za čistu desetku!
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty18.06.08 21:02

Bayro, izvrstna recenzija. Ovo je za sad moj najomiljeni duhan ali ja ga nikako ne mogu tako detaljno i dobro opisati jer mi to još ne ide vrlo dobro. Ali je šteta što ga bude polako nestalo, na policama ga je sve manje i manje ali nadam se, da Cyan još ima neke zalihe. Kad ga bude nestalo, ja mislim da se ga neče dati više dobiti. Dvije godine več pratim ako se ga gdje prodaje i nisam ga još nigdje vidio za prodat i moram reči da sam puno vrijemena na netu. Tako da to je to, ja sam samo sretan da ga imam kod kuče več 13 kutija.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty18.06.08 21:12

Hvala na pohvalama prijatelju! Šteta što je Šokre propustio današnji autobus...No sve se nadam da će se duhan ipak tebi vratiti...Stvarno je duhan čista desetka i sretnik si što ga imaš 13 pločevinki...
Ali, Slovenija je još Eldorado prema Austriji ili Italiji...Kod vas se može naći EMP po ugodnim cenama , a kod Dreiera ako imaš sreće...O Italiji neću ni govoriti...jedna pločevinka 965-ice je 11 eura i još moraš platiti u gotovini....Baš su lopovi! Za carinu
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty18.06.08 21:18

Pa nadam se i ja da ču se vratiti meni i poslije vama. Probat ču sve možno da ga dobijem nazad. Ali inače Slovenija baš nije neki Eldorado, kad Ultra Milda nestane, osim EMP i 965ice neče biti ništa interesantnog za mene.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty22.06.08 22:07

Odličan duhan, koji jako podsjeća na Stoneheaven. Pri otvarnju pikse osjeti se miris sušene smokve ili grožđica. Room note perfektan! Ocjena 10/10.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty22.06.08 22:30

I ja bi mu dao ocjenu 10/10, prazne pikse imam kod kuče uvijek negdje blizu, da mogu uživati u njegovom mirisu. Jednostavno ne mogu bez tog prekrasnog mirisa lula
Prošli tjedan sam nabavio još tri pikse tako da ih sad ukupno imam več 15 Smile U Nami ga nestalo i rekli su da ga neče više dobit, izgleda da je Cyanu zaliha ponestala. Par piksi imaju samo još u Maxiju. Zaista šteta da se tako prekrasnog duhana više ne radi.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
avatar



Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty23.06.08 14:24

Desetka. U predalu mi sve miriše na suhe smokve, tako je. I iz limenke ima vrlo jak miris, tako pun ukus i aromu ima UM! Surprised
Bio mi je to jedan prvih duhana koje sam upoznala i još je zmagoviti. Idem danas da prođem Namu, jer danas je poslednji dan kad dođe čovjek sa Cyana da obrazloži kako je sa tom duhanom. Pitat ču ga, dal ga stvarno nemaju više ni da ga šalju u Maxi. Ako ga nema u skladištu od Cyana- na juriš u Maxi i pokupiti poslednje limenke raja... Crying or Very sad Javit ču rezultat.
[Vrh] Go down
ssekir75
Oblak dima
Oblak dima
ssekir75


Broj postova : 3060
Join date : 07.11.2009
Age : 48
Lokacija : Bela Crkva - Banat
Omiljeni duhani : McB Plumcake, McB Scottish, CD Mississippi Mud, ST Balkan Latakia, BN Classic, WOL Classic

Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty25.11.09 0:58

hmmm,pa sta ce onda ostati ako sve sto kazete da valja prestaje da se proizzvodi? Shocked jel i tu japanci umesali svoje prste?
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17105
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty25.11.09 1:09

Koliko je nama poznato - ne! Jednostavno se Dunhillu više isplati proizvoditi lule (koje se btw. proizvode u St. Claudu u Francuskoj), i razne akcesorije, nego se natezati sa Nijemcima (Orlikom) oko proizvodnje duhana. . Nije politički korektno, a i isplativije je s obzirom na poreze u EU! Surovi kapitalizam, i to ti je to!

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dunhill: Ultra Mild Empty
PostajNaslov: Re: Dunhill: Ultra Mild   Dunhill: Ultra Mild Empty

[Vrh] Go down
 
Dunhill: Ultra Mild
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Backwoods: Mild All Natural Buttered Rum
» Dunhill - Durbar
» Dunhill: My Mixure 965
» Dunhill: Nightcap
» Dunhill lule

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Recenzije duhana :: Engleske mješavine-
Forum(o)Bir: