Dim Lule
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Dobrodošli na prvi i najveći forum ljubitelja lula i duhana za lule u regiji
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLoginRegistracija

 

 Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?

Go down 
+6
oliohardi
foksieloy
sinus
wranjo123
bayro
Lakeman
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 17:08

Da li netko ima informaciju kolika bi trebala biti vlažnost duhana u postotcima?
Naravno da je različito za različite duhane, kao što je različito i za različite cigare (ali za cigare svejedno postoji neki prosjek od 65 -70%).

EDIT: tijekom ove teme smo došli do zaključka da sam ja krivo postavio pitanje. U nastavku smo razlučili što je ustvari bilo moje pitanje. Kome se čita sve, nek čita. Smile kome treba samo podatak, nek ode na kraj teme. Smile

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...


Zadnja promjena: Lakeman; 05.03.18 16:18; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
bayro
Pipe guru / Moderator
Pipe guru / Moderator
bayro


Broj postova : 17064
Join date : 15.01.2008
Age : 67
Lokacija : više Crikvenica - manje Zagreb
Omiljeni duhani : C&D Pirate Kake, Da Vinci, Commonwealth, HU Fayyum

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 17:17

Vidis, nikad nisam razmisljao o tome... Osjeti se pod prstima je li prevlažan ili presuh. Onako, empirijski...

_________________
Bolje biti u klubu 60 plus nego ne biti![You must be registered and logged in to see this image.]
J.P.


Cigarettes are an addiction, cigars are a hobby, pipes are a religion
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 18:37

bayro je napisao/la:
Vidis, nikad nisam razmisljao o tome... Osjeti se pod prstima je li prevlažan ili presuh. Onako, empirijski...

Pokušavamo doći do nekih brojeva...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
wranjo123
Oblak dima
Oblak dima
wranjo123


Broj postova : 1998
Join date : 23.08.2016
Age : 35
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : sg brown sugar flake, glp meridian

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 20:32

ja isto koristim bayrinu metodu, ali mislim da ne postoji konkretan odgovor jer neki vole vlažniji duhan koji ima više arome dok drugi vole suši duhan koji lakše gori i nemora se često pripaljivati.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 20:52

wranjo123 je napisao/la:
ja isto koristim bayrinu metodu, ali mislim da ne postoji konkretan odgovor jer neki vole vlažniji duhan koji ima više arome dok drugi vole suši duhan koji lakše gori i nemora se često pripaljivati.

Naravno da postoji. Ne neka točna brojka vec raspon od-do. Kao i za cigare kao što sam rekao. neke su bolje vlaznije neke suše, neki vole ovo neki vole ono ali uvijek su izmedju 65% i 70%
Zatvorio sam digitalni higrometar u nepropusnu posudu za 450 grama MacBarena, da vidim koja je vlažnost u posudi u kojoj je duhan koji je ''taman''

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 22:27

Mislim da tu nema neke velike razlike.Medij je isti-duhan.Bio on smotan u cigaru
ili narezan za punjenje lule ista količina vlage ga "drži živim".
Ali baš me interesira što će Laki izmjeriti..
[Vrh] Go down
sinus
Oblak dima
Oblak dima
sinus


Broj postova : 1570
Join date : 20.10.2010
Age : 61
Lokacija : G point
Omiljeni duhani : U vječitoj potrazi za istim

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 22:46

Ipak nije isto.
Evo [You must be registered and logged in to see this link.]
na članak iz Pipe magazina kojeg je autor G.L. Pease!!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 23:22

Odokativno ja svoj držim na oko 20% mase, dosta suhije nego držim cigare zato što ne volim kad moram saugat puno i potpaljivat.

Probaj sa tom brojkom i javi doživljaj, ne znam koji je tebi gušt. Smile

Edit: sad čitam ovo od GL Peasa, vjerojatnije je da imam duhan na niže od 20%. Ovi njegovi opisi mi zvuće ko da je moje 15% mase.

Edit 2: to sam postigao sa nekim već malo suhijim boveda 69%, ono nije više skroz mokar nego malo se stvrdnjava.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 23:27

foksieloy je napisao/la:
Odokativno ja svoj držim na oko 20% mase,

kako si to izmjerio?

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
oliohardi
Oblak dima
Oblak dima
oliohardi


Broj postova : 1828
Join date : 02.05.2017
Age : 62
Lokacija : Šabac
Omiljeni duhani : Gawith Hoggart&Co#20 Latakia mixture,Deecons Dawnfall,Dunhill BB1938 ,C&D Da Vinci,Nightcup,London mixture

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty02.03.18 23:38

Ja gledam cisto po osecaju,ako je prevlazan prosusim ga ,ako je presuv ovlazim ga.Cisto subjektivno.
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 1:45

Vidim da me skoro nitko nije skužio, ni ovdje ni na Viber razgovoru sa nekim članovima, što onda znači da nisam dobro postavio pitanje.
Dakle, ja pokušavam saznati sljedeće:
''U kojim uvjetima (vlazi) treba držati duhan da bi bio taman za pušenje?''.
Vjerojatno nisam na početku  dobro objasnio jer udio vlage u masi duhana (moisture by weight - MBW), ovdje nije bitna stavka. Mislim, naravno da je bitna i da od toga ovisi ukupna vlažnost duhana, ali to nije ovdje bit.
Znači u kojim uvjetima držati duhan da je uvjek ''taman'', a ne kolika je vlaga u duhanu.
Ako se može napraviti humidor za cigare koji će uvijek držati 69% vlage da cigare budu taman, onda je moguće napraviti i humidor za duhan koji će uvijek biti taman za pušenje (sa malim odstupanjima jer postoje različiti duhani).
Tu brojku tražim, ne udio vlage u duhanu.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...


Zadnja promjena: Lakeman; 06.10.18 2:25; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 2:02

Prema članku iz Pipe Magazina na kojeg je Sinus postavio link tražena brojka bi bila 60%. Osobno nisam mjerio, sve radim odokativnom metodom, no bilo bi zaista dobro znati točnu brojku!
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 2:06

Da, G.L. je na kraju ''zaključio'': ''At an RH of 60%, pipe tobaccos will tend to stabilize near 12% MBW, and by 66% RH, it will find itself approaching 14% MBW. At 70% RH, the tobaccos will go beyond 16% MBW, which, as discussed, is too high for proper smoking.''
Budem vidio ujutro što kaže higrometer u testnoj posudi...

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 2:09

...pa da vidimo jel taj G.I. zbilja znalac! lol!
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 10:34

77%

[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 10:35

[You must be registered and logged in to see this link.]: imal sam jedan suhi ko barut kojeg sam izvagal, i onda stavil u cca 60% vlage zrak na nekoliko dana i izvagal opet i bil je oko 20% teži. Jako neprecizno je bilo mjerenje ali daje neke početne brojke.
Najbolje da probaš točno brojeve koje daje gospon Pease jer je on izgleda svoje precizno mjerio, meni je uvijek bilo ok radit prst puta oko.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 10:40

Ha...nekaj tu ne štima! Ako duhan treba bit manje vlažan nego cigare, onda je 77% puno preveč... No, znajući tebe, Laki, siguran sam da ćeš pronaći točnu brojku! (koje zbilja može bit 77%, ko zna? Ne mora G.I. uvijek bit u pravu! Smile)
[Vrh] Go down
Tomo1978
Hladan dim
Hladan dim
Tomo1978


Broj postova : 735
Join date : 25.09.2014
Age : 45
Lokacija : Rijeka
Omiljeni duhani : McClelland legend, Frog Morton Cellar, Prince Albert, Sutliff Christmas spice

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 12:13

Sve 5 za temu ali stari moj, opusti se i uzivaj, kakvi mrtvi postoci i mjerni uredaji? Zivot je kratak.....
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 13:29

Tomo1978 je napisao/la:
Sve 5 za temu ali stari moj, opusti se i uzivaj, kakvi mrtvi postoci i mjerni uredaji? Zivot je kratak.....

Ako te ne zanima, to je OK. ja znam zasto mene zanima.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 13:43

Lakeman je napisao/la:
Tomo1978 je napisao/la:
Sve 5 za temu ali stari moj, opusti se i uzivaj, kakvi mrtvi postoci i mjerni uredaji? Zivot je kratak.....

Ako te ne zanima, to je OK. ja znam zasto mene zanima.

Ma samo djeluje kao pre vise nepotrebnog popovanja, Ali da budem iskren i mene zanima. Wink
[Vrh] Go down
G.S.Patton
Oblak dima
Oblak dima
G.S.Patton


Broj postova : 2189
Join date : 22.04.2010
Age : 55
Lokacija : Tamo gdje je sve po mom...

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 14:09

Ja kuzim zakaj Lakija to zanima, odnosno, otkud potreba znati takve (mozebiti i nepotrebne) detalje, jer sam, u nekim poljima, i ja sam takav. Iskreno, da imam malo vise slobodnog vremena i uvjeta, i ja bi se bavio takvim sitnicama jer me jednostavno veseli tako nesto.

PS. To sto spoinjem nedostatak slobodnog vremena ni u kojem slucaju ne znaci kako mislim da Laki nema pametnijeg posla nego istrazivati postotak vlaznosti duhana!
[Vrh] Go down
foksieloy
Oblak dima
Oblak dima
foksieloy


Broj postova : 3252
Join date : 06.03.2013
Age : 39
Lokacija : Križevci, Hrvatska
Omiljeni duhani : Balkan Sasieni, Drama Reserve, Christmass Cheer, HH Vintage Syrian, Symphony, Plumcake

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 14:27

Ovo kaj piše 77 je vjerojatno trenutna vlažnost zraka u stanu ako je stavljeno unutar jednog dana, treba vremena da duhan primi i otpusti vlagu.
[Vrh] Go down
http://foksieloy.name/
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 14:44

foksieloy je napisao/la:
Ovo kaj piše 77 je vjerojatno trenutna vlažnost zraka u stanu ako je stavljeno unutar jednog dana, treba vremena da duhan primi i otpusti vlagu.

Ne, ne može biti stan na 77%, izludili bi Smile
Stan je trenutno na 42% jer je malo jače grijanje ovih dana. Inače je oko 50%.
Ovo  77% je vlažnost zraka unutar posude u kojoj je duhan. Tj to je podatak koji tražim. Taj broj daje odgovor na pitanje:''Koja treba biti vlažnost zraka u posudi u kojoj čuvamo duhan, da bi bio taman za pušenje'' ( ne koliko vlage ima u duhanu).
Iako mi se ne sviđa da je taj broj 77%, brojke ne lažu.

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...


Zadnja promjena: Lakeman; 03.03.18 14:45; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Rakija
Oblak dima
Oblak dima
Rakija


Broj postova : 3280
Join date : 25.03.2013
Age : 37
Lokacija : Opatija
Omiljeni duhani : Oni kaj se dimiju kad ih vužgaš...

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 14:44

G.S.Patton je napisao/la:
Ja kuzim zakaj Lakija to zanima, odnosno, otkud potreba znati takve (mozebiti i nepotrebne) detalje, jer sam, u nekim poljima, i ja sam takav. Iskreno, da imam malo vise slobodnog vremena i uvjeta, i ja bi se bavio takvim sitnicama jer me jednostavno veseli tako nesto.

Mislim da Laki pokusava naci na kojem postotku vlaznosti duhan daje najbolje of sebe, slicno kao sa postotkom alkohola u whiskeyu.

EDIT: oka znaci nasao si pravi postotak za OC. Sad traziti postotak za ostale duhane! umrijet od smjeha
[Vrh] Go down
Lakeman
Administrator
Administrator
Lakeman


Broj postova : 2208
Join date : 31.01.2017
Age : 44
Lokacija : Zagreb
Omiljeni duhani : Haribo, Toblerone, Kandit

Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty03.03.18 15:15

Rakija je napisao/la:


EDIT: oka znaci nasao si pravi postotak za OC. Sad traziti postotak za ostale duhane! umrijet od smjeha

pljes lol!

_________________
[You must be registered and logged in to see this link.]   //   [You must be registered and logged in to see this link.]     //   [You must be registered and logged in to see this link.]

dadost je napisao/la:
''Staviš Captain Black u teglu i muhu. Ako ona krepa, baci ili koristi protiv muha, komaraca i ostale gamadi!''


Horla je napisao/la:
Vise sam naklonjen vresu i morti. Kruska samo za rakiju...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty
PostajNaslov: Re: Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?   Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ? Empty

[Vrh] Go down
 
Relativna vlažnost zraka u spremniku duhana ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Top X duhana...
» Zalihe duhana
» Rehidracija duhana
» poskupljenje duhana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Dim Lule :: Ostalo vezano uz lule i duhane :: Pušionica-
Forum(o)Bir: